Pondelok 26. 2.
Viktor
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
06.12.2023 00:00 | PR články
PR článok

Grantový projekt Nápad pre 3 generácie vyčlenil na tohtoročnú podporu až 40-tisíc eur

Bratislava, 6.decembra 2023 – 8. ročník grantového programu Poštovej banky – Nápad pre 3 generácie – pozná víťazov. Tento rok zabojovalo o finančný príspevok na realizáciu svojho projektu 344 žiadateľov.

Z nich až 22 výnimočných projektov, ktoré prepájajú generácie a zároveň prinášajú zaujímavé nápady na vylepšenie komunitného života, si spolu rozdelia 39-tisíc eur. Bonusových 1 000 eur je naviac pripravených pre TOP projekt. Ten vyberie široká verejnosť prostredníctvom hlasovania, ktoré potrvá do 15. decembra 2023.

Do grantového programu sa zapojilo vyše 300 projektov

„Obrovský záujem zo strany neziskoviek či verejnoprospešných organizácií, škôl alebo samospráv o rozvoj regiónu a komunitného života nás nesmierne teší. Každoročne sa do programu zapájajú stovky projektov, ktorých cieľom je prispieť k zlepšeniu komunitného života a prepojiť mladú, strednú a staršiu generáciu. Tento rok zažiadalo o finančnú podporu 344 projektov, čo opäť svedčí o tom, že Slováci majú chuť tvoriť hodnoty,“ hovorí Hana Tarabová, správkyňa nadácie, ktorá grant Poštovej banky vyhlasuje každoročne. Aj tento rok si tie najlepšie projekty rozdelila dokopy 40-tisíc eur vyčlenených zo zdrojov.

Otvoriť galériu
Zdroj: Pr článok

„Komunity na celom Slovensku sa snažia zlepšovať kvalitu života, životného prostredia, udržiavať tradície a zvyky a rozvíjať medzigeneračnú spoluprácu. Lokálne projekty majú pozitívny vplyv aj na zlepšovanie vzťahov a prinášajú neraz veľkú pridanú hodnotu pre danú samosprávu či región. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa nadácia zameriava práve na podporu aktivít v regiónoch a prostredníctvom finančnej podpory pomáha realizácii dobrých nápadov, dodáva Hana Tarabová.

Poznáme 22 víťazných projektov

Spomedzi viac ako tristovky prihlásených projektov vybrala komisia najlepších 22, ktoré získajú grant  až do výšky 2 500 eur na realizáciu svojich nápadov. Podporené projekty sa venujú najrôznejším témam  – od revitalizácie a kultivácie verejných priestranstiev, cez športové a vzdelávacie aktivity spájajúce všetky generácie, podporu tradičných remesiel a folklóru, starostlivosť o zdravie, ochranu prírody a udržateľnosť, až po inklúziu zdravých a zdravotne znevýhodnených ľudí.

Otvoriť galériu
Zdroj: Pr článok

Vďaka grantovej podpore sa napríklad v Považskej Bystrici budú môcť spojiť prostredníctvom spoločných voľnočasových aktivít  dva svety – svet detí z detského domova a svet ľudí zo zariadenia pre seniorov. V Sedliciach vznikne Ježkovo jazierko, ktoré prispeje k biodiverzite a ktoré spoločne vytvoria dobrovoľníci všetkých troch generácií. V Banskej Bystrici použijú peniaze na projekt „Zábava na tretiu“, ktorého cieľom je podporiť stretávanie sa mladých ľudí s osamelými seniormi a zdravotne znevýhodnenými a projekt pomôže aj nadobúdaniu skúseností z oblasti humanitnej pomoci.  Vo Veľkých Uherciach si vďaka grantu vytvoria krajší svet, v ktorom budú starší čítať mladším, deti budú spoznávať tradície a folklór regiónu a pri ďalších sezónnych sa rodinných aktivitách budú všetky generácie navzájom utužovať svoje vzťahy. V Bátovciach zorganizujú Olympiádu troch generácií, v Bratislave prehĺbia výučbu zdravovedy, v Dolnom Kubíne budú seniori pomáhať deťom spoznávať les a vo Vranove nad Topľou sa zasa všetky generácie budú spolu vzdelávať v tom, ako žiť bez odpadu, recyklovať a chrániť planétu. Projekty, ktoré tento rok získali podporu vďaka grantovému programu Nápad pre 3 generácie, zvýšia kvalitu života v komunitách po celom Slovensku.

Otvoriť galériu
Zdroj: Pr článok

Hlasovanie o TOP projekt beží už od 7. decembra 2023

Každý z finalistov tohtoročného grantu môže navyše zabojovať aj o extra sumu vo výške 1 000 eur, ktorú môžu využiť na ešte lepšiu realizáciu projektu. O víťazovi rozhodne  široká verejnosť, ktorá sa môže zapojiť do hlasovania trvajúceho od 7. decembra do 15. decembra 2023. Podrobné informácie o všetkých podporených projektoch, ako aj možnosť zahlasovať za projekt, ktorý vás najviac oslovil, nájdete na stránke www.pre3generacie.sk.

Viac k téme:
Súvisiace články:
Autor: Pr článok

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Foto
Mikleho frajerka Bianka opisuje krvavú drámu na diskotéke: Šokujúce slová o priateľke hokejistu Žabku
Minister Drucker chce zakázať mobily v školách: Kedy by mali nastať prísne pravidlá?
Andrejovi Dankovi padla do oka I. vicemiss Slovensko 2021 Sylvia Šulíková.
Foto
Dankova nová láska PREHOVORILA! Prekvapivá reakcia na jej vzťah s politikom: To naozaj?
Military Mission at sunrise
Rusi mali chladnokrvne odstreliť ukrajinských vojakov: Šíria sa desivé informácie
Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár
Blanár na významnej pracovnej ceste: Slovensko má dvere na indický trh otvorené
Fehérváry patrí medzi najvyťaženejších obrancov Washingtonu
Vešal prádlo, keď sa to dozvedel: Zdrvujúca správa zmenila Fehérvárymu život
Vodič v Košiciach prekročil povolenú rýchlosť o 63 km/h.
Cestný pirát úradoval v Košiciach: Mal riadne naponáhlo! Zarazí vás, o koľko prekročil rýchlosť
Na snímke pápež František pri pravidelnej generálnej audiencii v Aule sv. Pavla VI. vo Vatikáne v stredu 14. februára 2024.
Foto
Strach o pápeža: Náhle zrušil svoj plánovaný program! Čo sa s ním deje?
Ilustračné foto
V Tatrách hrozí veľké nebezpečenstvo: Vysoký stupeň výstrahy pred lavínami!
Veronika Cifrová Ostrihoňová
Cifrová Ostrihoňová mení moderovanie za politiku: Ak uspeje, čaká ju kráľovský plat!
Ilustračné foto
Maďarsko má pred sebou dôležitú voľbu: To, ako rozhodnú, ovplyvní celú Európu!
Presne tak ako pri stavbe garáže, rodinného domu a prístavby potrebujete aj pri výstavbe studne získať povolenie.
Kvalita vody v domácej studni môže ovplyvniť vaše zdravie: Ak príde k týmto ZMENÁM, konajte!