Streda 28. 2.
Zlatica
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
03.10.2023 00:00 | PR články
PR článok

Značka Head & Shoulders spúšťa spolu s OZ Psychin kampaň proti šikanovaniu #HoreHlavu

Mnohí žiaci a študenti sa počas školského roka tešia na stretnutia so spolužiakmi a kamarátmi, avšak pre niektorých to môže byť obdobie veľkého stresu. Výskumy potvrdzujú narastajúci výskyt šikany.

S týmto negatívnym javom sa v súčasnej dobe stretáva takmer každá škola*. Aj preto sa značka Head & Shoulders spojila s občianskym združením PsychIN, aby pomáhali širokej aj odbornej verejnosti úspešne predchádzať šikane a efektívne zastavovať šikanovanie detí i mladých ľudí. A vďaka prebiehajúcej kampani #HoreHlavu im môžete pomôcť aj vy.

Pod pojmom šikana sa rozumie široký okruh násilného správania, ktorého zámerom je ohrozenie, zastrašovanie, poníženie či iné ublíženie dieťaťu alebo skupine detí. Podľa posledných prieskumov Centra vedecko-technických informácií SR, sa s problémom šikany stretla väčšina škôl - až 86,3 %.*

Jedným z možných dôvodov na šikanu môže byť aj výskyt lupín. Žiaci a študenti trpiaci lupinami môžu byť podľa medzinárodnej štúdie z roku 2020 šikanovaní až 2x častejšie. Lupiny sú bežné kožné ochorenie, ktoré postihuje každého druhého z nás a dá sa liečiť. Keďže je však viditeľné a mnohí si ho spájajú so zlou hygienou, môže sa stať zdrojom šikanovania. Z praxe odborníkov vieme, že šikana môže mať celoživotný negatívny vplyv na duševné zdravie, a preto by nemala byť nikdy akceptovaná, bez ohľadu na dôvod.

Pomôžte bojovať proti šikane aj vy!

Značka Head & Shoulders spojila svoje sily s občianskym združením PSYCHIN, ktoré sa zameriava na boj proti šikanovaniu a spustila kampaň #HoreHlavu. Za každý výrobok Head & Shoulders zakúpený na Slovensku v období od 01. do 31. 10. prispejeme 0,10 EUR Inštitútu duševného zdravia a pohody, o. z. – PSYCHIN, ktoré financie využije na vzdelávanie detí aj odborníkov pracujúcich s deťmi, šírenie osvety, tvorbu edukačných materiálov a videí, ktoré pomáhajú v náročných situáciách spojených so šikanou. Viac informácií získate na stránke mojsvet-pg.sk/hs.

Otvoriť galériu
Zdroj: Pr článok

"Ako značka veríme, že by mladým ľuďom nemalo nič brániť v tom, aby sa cítili sebavedomo a užívali si život naplno. Aj preto chceme využiť našu platformu a aktivity na to, aby sme pomohli bojovať proti stigme a podporili vzdelávanie, informovanosť a zmenu v spoločnosti v oblasti šikanovania," povedala Helene Graffner, riaditeľka komunikácie Head & Shoulders v Európe.

Ivana Matejovič z Inštitútu duševného zdravia a pohody PSYCHIN hovorí, že šikanovanie si treba pozorne všímať a deti i učiteľov vzdelávať: "Zdravotné problémy obmedzujú deti a ich život a je neprípustné, aby sa stali naviac aj príčinou šikanovania. Práve naopak, snažíme sa učiť deti aj dospelých, byť voči sebe vnímaví a vedieť byť si navzájom podporou, i keď nás trápia odlišné problémy. V našom oz PSYCHIN vedieme kolektívy aj k tomu, že šikanovanie je neakceptovateľné aj pri nepriamej účasti,“ a tiež zdôrazňuje, že „v škole deti trávia mnoho času svojho života, a preto by to malo byť pre všetky deti bezpečné prostredie. Vďaka našej práci nájdu mladí ľudia v sebe silu postaviť sa za to, čo je správne, a navzájom sa podporovať. Preto sme veľmi vďační za projekt značky Head & Shoulders #HoreHlavu, ktorý  dopomôže posilniť postavenie mladých ľudí a zmeniť ich postoje s cieľom odstrániť šikanovanie a zabezpečiť, aby sa v škole cítili neohrozene."

 *https://www.minedu.sk/data/att/17683.pdf

Viac k téme:
Súvisiace články:
Autor: Pr článok

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


(ilustračné foto).
Dopravná nehoda s tragickým koncom: Autobus sa zrútil z mosta! Zomrelo najmenej 31 ľudí
Na snímke prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj gestikuluje počas pietnej ceremónie v ukrajinskom meste Buča v Kyjevskej oblasti
Zelenskyj sa snaží získať ďalšiu pomoc pre Kyjev: Zavítal do tejto metropoly!
Lucia bola človek s obrovským srdcom.
Foto
Smrť Palugyayovej († 46) všetkých šokovala: Dojemné odkazy blízkych a televízie vás chytia za srdce!
Tínedžer (13) vytiahol na staršieho spolužiaka nôž počas prestávky
Foto
Vytiahol 13-ročný chlapec nôž na spolužiaka kvôli šikane? Rodičia oboch žiakov prehovorili
Susko žiada prešetrenie smrti Chovanca.
Foto
Prešetria mučenie Chovanca († 38) v Belgicku? Susko má vážne pochybnosti! Poženie to až na Európsky súd
Hoci má ísť o schôdzku spriatelených krajín, atmosféra je dosť strnulá.
Foto
Hrozí rozpad V4?! Rokovania v Prahe v nevraživej atmosfére: Toto prezradila reč tela
Bombardovanie  Hirošimy sa uskutočnilo 6. augusta 1945.
Foto
Na dražbe sa objavil mrazivý predmet: Zachoval sa z čias výbuchu Hirošimy! Neuveríte, o čo ide
Dakota na premiére filmu Madame Web.
Foto
Nový film hviezdy 50 odtieňov sivej je PREPADÁK: Pred kritikou zdrhla do zahraničia!
Toto dielo je najväčšie, aké kedy umelkyňa Sam Woodruff (48) vytvorila.
Foto
Myslíte, že je na FOTO zámok? Mýlite sa! Padnete na zadok, keď zistíte, čo to je
Military Mission at sunrise
Litva by vyslala svojich vojakov na Ukrajinu: Má to však háčik, stanovili by si podmienky
Thomas Kingston bol manželom lady Gabrielly Windsor.
Foto
Nečakaná smrť v kráľovskej rodine! Mal len 45 rokov: Kráľ Karol už dostal zdrvujúcu správu
Night shot: Kremlin Moscow Dome of Senate building, a red Kremlin wall, flag of Russia with the emblem on it; sinister dark sky with a moon partly closed by the clouds
Ukrajina dvíha varovný prst: Pozrite sa, čo má Rusko robiť! Vyčlenili na to milióny