Nedeľa 10. 12.
Radúz
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
26.09.2023 17:55 | Správy | Domáce správy

Predsedu Najvyššieho súdu mrzí jedna vec: Poctivou prácou to však vieme napraviť!

Poctivou prácou možno ľudí presvedčiť dôverovať súdom. Na utorkovom slávnostnom podujatí pri príležitosti 30. výročia Najvyššieho súdu SR na to poukázal jeho predseda Ján Šikuta.

"Mrzí ma, že obraz súdnictva v očiach verejnosti nie je dlhodobo dobrý, ale som presvedčený, že poctivou prácou vieme postupne zvýšiť dôveru ľudí v súdnu moc," povedal Šikuta. Za dôležité v tejto oblasti považuje aj to, aby ľudia rozhodnutiam súdov rozumeli a chápali, prečo a ako súd rozhodol.

Predseda Ústavného súdu (ÚS) SR Ivan Fiačan pripomenul úlohu a zodpovednosť oboch súdnych inštitúcií pri ochrane ústavy a základných práv a slobôd. Najvyšší súd od svojho vzniku s Ústavným súdom úzko spolupracuje. Aktuálne vedenie oboch inštitúcií podpísalo v roku 2020 aj memorandum o spolupráci.

Na podujatí vystúpili aj predstavitelia Najvyššieho správneho súdu SR, Súdnej rady a Ministerstva spravodlivosti SR.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Protesty proti plánovaným vládnym reformám súdnictva.
Stovky Izraelčanov sa vybralo do ulíc: Nechýbali oslobodení rukojemníci, nie každý mal také šťastie
Ženy zarábajú takmer o pätinu menej ako muži
Poznáme najlepší európsky film roka: Na prvej priečke zahviezdila známa režisérka
Syn zvrhnutého iránskeho panovníka navštívi Izrael.
Izrael reaguje na rozhodnutie USA: Je potrebné zvýšiť tlak! Viaceré krajiny ostali v šoku
Rozsvietenie vianočného stromčeka a betlehema vo Vatikáne
Foto
Vatikán sa ponoril do vianočnej atmosféry: Tento rok je udalosť niečím výnimočná! Pápež zdieľal silný odkaz
Benátky
Aktivisti sa opäť pustili do práce: Tentoraz si vzali na paškál Benátky! Hrozné, čo urobili
Ruský prezident Vladimir Putin
Kremeľ roky uplatňuje premyslenú stratégiu: Tentoraz plán začína zlyhávať, Rusi odmietajú spolupracovať
Izraelské bezpilotné lietadlá.
Tragický útok v Chersonskej oblasti: Ľudia na ulici nemali ani tušenie, čo sa chystá
(ilustračné foto)
Útoky v Červenom mori sa stupňujú: Vieme, kto je za tým! Lode s týmto cieľom by sa mali mať na pozore
(ilustračné foto)
Rusko utrpelo vážne straty: Krajina prišla o 10-tisíc vojakov behom týždňa, no nevzdáva sa! Útoky na Ukrajine silnejú
Napriek zdravotným problémom milovanej osoby
Miro nestráca
nádej.
Miro Jaroš bol v detstve poriadny kvietok: Z jeho huncúctiev pôjdete do kolien!
Maďarský premiér Viktor Orbán
Kyjev schválil nový zákon: Orbán ostal v šoku! Toto len tak nenechá