Dvaja mladiství chlapci pri nej utrpeli ťažké zranenia a vo vážnom stave boli hospitalizovaní v nemocnici. "V čase okolo 00.20 h viedol v smere od obce Orlov mladistvý vodič osobné auto VW Arteon. Pri futbalovom ihrisku v pravotočivej zákrute neprispôsobil rýchlosť stavu a povahe vozovky a svojim schopnostiam, v dôsledku čoho vozidlom prešiel do protismeru, kde následne zišiel mimo vozovky a v rotácii narazil do viacerých predmetov a aj budovy kovovýroby," spresňuje polícia na sociálnej sieti.
Presné príčiny a okolnosti tejto dopravnej nehody sú predmetom policajného vyšetrovania.
Podľa polície je túžba mladých ľudí šoférovať auto taká veľká, že si niektorí z nich sadnú za volant aj bez toho, aby získali vodičské oprávnenie. „Chýba im však základný výcvik v autoškole, ako aj základné teoretické vedomosti a praktické zručnosti a skúseností s vedením auta. Takéto nerozvážne konanie spojené s eufóriou samostatného šoférovania auta však môže mať až tragické následky,“ upozornila polícia. Apeluje preto na mladých ľudí, aby boli trpezliví, prihlásili sa do autoškoly a až po úspešnom absolvovaní kurzu a záverečných skúšok sadali sami za volant.
Na Slovensku sa držiteľom vodičského preukazu môže stať osoba už vo veku 17 rokov. Auto môže následne po určenú dobu šoférovať pod dohľadom skúseného vodiča a zbierať tak potrebné skúsenosti. „Nezabúdajme však, že získanie vodičského preukazu je len prvým krokom k zaradeniu sa medzi vodičov motorových vozidiel. Nasledovať musia roky praxe, aby vodič vedel zvládať situácie, na ktoré natrafí pri jazde autom. Aby jeho jazda bola hlavne bezpečná, bez ohrozovania seba samého, ľudí ktorých vezie v aute, a v neposlednom rade ostatných účastníkov cestnej premávky,“ pripomenuli policajti. Zároveň skonštatovali, že mnohokrát na nebezpečnú jazdu jedného vodiča doplácajú iní, nevinní účastníci cestnej premávky.