Nedeľa 26. 3.
Emanuel
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
18.01.2023 13:24 | Správy | Zahraničné správy

Podarilo sa Rusku získať kľúčové mesto? Britské tajné služby hovoria o problémoch pre Ukrajinu!

Obsadenie ukrajinského mesta Soledar ruskými jednotkami spôsobuje Ukrajine problémy aj pri zásobovaní neďalekého Bachmutu, vyplýva z najnovších informácií britských tajných služieb. TASR správu prevzala v stredu z agentúry DPA.

Jedna z dvoch zásobovacích trás sa dostala pod tlak, ktorý stále silnie, uviedlo v pravidelnom vyhlásení k vojne na Ukrajine britské ministerstvo obrany. Odvtedy, čo sa ukrajinské jednotky v priebehu niekoľkých dní stiahli z malého mesta Soledar v Donbase, kontroluje oblasť ruská armáda a vojaci ruskej Vagnerovej skupiny.

Ukrajinské ozbrojené sily po stiahnutí sa zo Soledaru zrejme vybudovali novú obrannú líniu ďalej na západ, uvádza britský rezort obrany. O neďaleké väčšie mesto Bachmut, ktoré kontroluje ukrajinská armáda, sa zvádzajú ťažké boje už viac než päť mesiacov.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR, © Nový Čas, dk

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Proti začervenaniu
Známy make up artista Tomáš Vida prezradil užitočné triky: Tieto dve veci by vám doma nemali chýbať!
Bývalý minister financií SR Igor Matovič počas tlačovej tlačovej konferencie dočasne povereného predsedu vlády a ministra financií Eduarda Hegera a predsedu Obyčajných ľudí a nezávyslých osobností Igora Matoviča o Igorových „atómovkach“ v rámci odovzdania Ministerstva financií SR Eduardovi Hegerovi. Bratislava, 23. december 2022.
Matovič ako zmyslov zbavený! Takto naložil známemu novinárovi: Už nemá žiadne limity?
Na snímke koaličný poslanec NR SR Igor Matovič (OĽANO).
Váš Tip
Matovič sa smeje novinárom: Aby sa vyhol otázkam, neváhal ich špinavo oklamať! Vtipkuje o chorobe zodpovednej za milióny úmrtí
Chce vraj poraziť najmä úzkosť a hanbu, ktoré pociťuje, keď sa má zvŕtať pred ľuďmi.
Takto Valábika nepoznáte: Len ťažko zadržiaval slzy! Pri tomto si zrejme poplačete tiež
NR SR
Aktualizované
Väčšina Slovákov by volila tieto tri strany: Najnovší prieskum je obrovskou fackou pre Matoviča!
Predseda poslaneckého klubu hnutia OĽaNO Michal Šipoš a podpredseda strany Smer-SD Juraj Blanár.
Podľa Šipoša je Slovensko v čerpaní peňazí z plánu obnovy na špici: Blanár kritizuje
Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová (Za ľudí) a podpredseda opozičného Smeru-SD Richard Takáč.
Remišová priznala, že zníženie DPH na potraviny sa neosvedčilo: Podľa Takáča vláda nepomohla nijako
Henrieta Farkašová s tanečným partnerom
Foto
Henrieta Farkašová o účasti v Let’s Dance aj živote s hendikepom: Ľudia nemajú predstavu, čo sme schopní dokázať
Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a bieloruský prezident Alexander Lukašenko si podávajú ruky počas stretnutia v ruskom Petrohrade v sobotu 25. júna 2022.
Experti o rozmiestnení ruských jadrových zbraní v Bielorusku: Čo tým Putin sleduje? Toto sa nečíta ľahko
Je neuveriteľné, ako dlho sa už kauza Tupého vraždy ťahá.
Foto
Desivé detaily z obvinenia advokáta Puškára: Takto mal dobodať Tupého! Svedkovia prehovorili
Váš Tip
Poklady Trenčianskeho hradu sú znovu o čosi viac chránené: Dokončili podstatnú rekonštrukciu!
Nočné pátranie v Nízkych Tatrách.
Foto
Nočné pátranie z Nízkych Tatier sa dočkalo šťastného konca: Turistov sa podarilo nájsť