28.10.2022 20:50 | Šport | Hokej

Košice zdolali Slovan, Liptovský Mikuláš vytrápil Zvolen: Extraliga má nového lídra

Hokejisti HC Košice triumfovali v derby na ľade Slovana Bratislava 2:1 po predĺžení. Piatkový duel 13. kola Tipos extraligy rozhodol v 64. minúte v presilovke Michal Chovan. "Belasí" po prehre prišli o prvé miesto v tabuľke, na ktoré sa dostali Nové Zámky, tie však odohrali o zápas viac. Košice poskočili na 8. miesto.

Hokejisti Zvolena zvíťazili v 13. kole Tipos extraligy nad Liptovským Mikulášom 6:5 po predĺžení, pričom stratili v domácom prostredí prvý bod v tejto sezóne. Duel mal dvoch dvojgólových strelcov na zvolenskej strane Hecla a Zuzina. Na opačnej strane sa prezentoval hetrikom Handlovský.

HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:5 pp (3:2, 1:2, 1:1 - 1:0)
Góly:
7. Hecl (Sideroff, Huntebrinker), 11. Hecl (Zuzin, Langkow), 14. Zuzin (Messner, Huntebrinker), 28. Zuzin (Hain), 58. R. Bondra (Viedenský, Zuzin), 61. Messner (Hecl, Huntebrinker) - 4. Šmída (Saari), 20. Handlovský (Walega, Drábek), 25. Handlovský (Kuru, Michalík), 35. Saari (Pavúk, Marek Hudec), 50. Handlovský (Pavúk, Michalík). Rozhodovali: Baluška, Fridrich - Kacej, M. Orolin, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1725 divákov.
Zvolen: Trenčan – Kubka, Sládok, Hain, Messner, Mudrák, Hanna, S. Barcík – Jedlička, Šiška, Kašlík – Zuzin, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Viedenský, Csányi
L. Mikuláš: Kozel (29. M. Valent) – Ventelä, Mesikämmen, Novajovský, Pavúk, Mezovský, Marek Hudec, Kapičák – Karsums, Kuru, Kriška – Handlovský, Walega, Michalík – Šmída, Saari, Uhrík – Braun, Vähätalo, Drábek – Kalousek

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom zápase 13. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 3:2. Dvomi gólmi sa na víťazstve domácich podieľal kanadský útočník Dante Salituro. Rozhodcovia prerušili duel počas tretej tretiny po tom, ako medzi striedačky padla dymovnica. Pre Spišiakov to bolo siedme víťazstvo v sezóne, po ktorom majú na konte 21 bodov a upevnili si priebežnú štvrtú priečku. Trenčania, ktorí odohrali všetkých 13 doterajších zápasov na klziskách súperov, sú s 11 bodmi na poslednom 12. mieste.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HK Dukla Trenčín 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly:
1. Salituro (Vandas, Verbeek), 15. Štrauch (Majdan, Vandas), 52. Salituro (Ordzovenský, Rapáč) - 11. Thelin (Flick, Valach), 54. Flick (Pietroniro, Čacho). Rozhodovali: Smrek, Korba - Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2130 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík - Ališauskas, Ulander, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Malina, Žiak - Vandas, Salituro, Verbeek - B. Rapáč, Nellis, Majdan - Giľák, Bortňák, Štrauch - Šuty, Tkáč, Hamráček
Trenčín: LaCouvee - Tourigny, Starosta, Pietroniro, Ulrych, Martiška, Hlaváč, Pazdera - Petráš, Čacho, Sloboda - Thelin, Flick, Valach - Hudec, Sojčík, Krajčovič - Stahoň, Gaťár, Vaňo

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v piatkovom zápase 13. kola Tipos extraligy na ľade HC MV Transport Prešov 4:1. Pripísali si štvrté víťazstvo v sérii a desiate v sezóne. Šarišania viedli po prvej tretine 1:0, o zisku troch bodov rozhodli Novozámčania v druhej časti, ktorá sa skončila 3:0 v ich prospech. Víťazný gól dal v 28. minúte Juraj Mikúš, keď skóroval 63 sekúnd po vyrovnávajúcom góle Roberta Jacksona.

HC MV Transport Prešov - HC MIKRON Nové Zámky 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Góly:
7. Gerlach (Nauš, Martin) - 27. Jackson (Farley), 28. J. Mikúš (Šišovský, Barto), 34. Farley (Ligas), 60. Števuliak. Rozhodovali: Goga, Novák - Jurčiak, Tvrdoň, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.
Prešov: Bespalov - F. Fekiač, Rajnoha, Lalík, Ballhorn, Giles, D. Jendroľ, Nátny - Šimek, Šimun, Žilka - Nauš, Gerlach, Martin - K. Jendroľ, Girduckis, Neuls - Sýkora, Klíma, Krajč - Zuščák
Nové Zámky: Kantor - Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Roman, Knižka - Jackson, Johnson, Farley - Števuliak, T. Mikúš, Klempa - Šišovský, J. Mikúš, Barto - Mišiak, Ondrušek, Faith

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom zápase 13. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 4:2. Vrátili tým súperovi prehru 2:3 z prvého vzájomného duelu v sezóne. Michalovce majú po 13 odohratých stretnutiach 17 bodov a sú na priebežnom 6. mieste. Banská Bystrica je s 15 bodmi na 10. mieste.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC ´05 Banská Bystrica 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly:
12. Žitný (Glazkov, Vašaš), 36. Osburn (Zabusovs, Lapšanský) - 4. Troock, 25. Gašpar (Sukeľ, Bačik), 37. Jendek (Björkung), 59. Bačik (Tamáši, Kabáč). Rozhodovali: Žák, Moller - Ordzovenský, D. Konc ml., vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2752 divákov.
Michalovce: Vošvrda - Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Mihalik - Žitný, Suja, Buc - Zabusovs, Pavlovs, Lapšanský - Stripai, Galamboš, Chalupa - Vašaš, Bjalončík, Paločko
Banská Bystrica: Rahm - Pavlin, Bačik, Björkung, Kojo, Bača, Ďatelinka, Fridel - Troock, Kontos, Jendek - Kabáč, Tamáši, Šoltés - Sukeľ, Urbánek, Gašpar - Výhonský, Sojka, Gabor

Hokejisti Nitry zdolali v 13. kole Tipos extraligy HK Poprad 3:2. "Corgoni" sa tak revanšovali súperovi za prehru 1:5 z 2. kola na popradskom ľade. "Kamzíci" dokázali v priebehu zápasu zmazať dvojgólové manko, no napriek tomu v Nitre nezískali ani bod. O výhre domácich rozhodol v 49. minúte premiérovým gólom v sezóne Filip Krivošík.

HK Nitra - HK Poprad 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly:
12. Bajtek (Lacka, Gajdoš), 16. Tvrdoň (Švarný, Solenský), 49. Krivošík (Holešinský, Morrison) - 35. Záborský (Kukuča, Vainio), 41. Mlynarovič (Valigura). Rozhodovali: Stano, Výleta - Synek, Haringa, vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Pekarčík (Nitra) TH za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2379 divákov.
Nitra: Honzík – Mezei, Bodák, Donaghey, Švarný, Erkamps, Gajdoš, Pupák – Holešinský, Buncis, Krivošík – A. Sýkora, Morrison, Solenský – Tvrdoň, Hrnka, Pekarčík – Molnár, Šramaty, Lacka - Bajtek
Poprad: Peters – Drgoň, Meliško, Vainio, Kotvan, Bokroš, Brincko, Jasečko – Yogan, Paukovček, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Valigura – Kukuča, Paločko, S. Petráš – Dlugoš, Suchý, Sokoli

Hokejisti HC Košice triumfovali v derby na ľade Slovana Bratislava 2:1 po predĺžení. Piatkový duel 13. kola Tipos extraligy rozhodol v 64. minúte v presilovke Michal Chovan. "Belasí" po prehre prišli o prvé miesto tabuľke, na ktoré sa dostali Nové Zámky, tie však odohrali o zápas viac. Košice poskočili na 8. miesto.

Úvod patril Košičanom, ktorí si vytvorili niekoľko gólových šancí, ale nedokázali ich premeniť aj vďaka dobrým zákrokom Jareda Coreaua. Potom sa potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš a v 8. minúte išli do vedenia domáci. Patrik Maier vypálil z ľavého mantinelu a puk išiel od žŕdky do siete.

Košičania boli aj ďalej aktívnejší a Coreaua sa im podarilo zlomiť v 14. minúte, keď sa presadil Jakub Ferenc. V závere tretiny nevyužili hostia minútovú presilovku o dvoch hráčov. V druhom dejstve tempo upadlo a päťtisícová kulisa veľa šancí nevedela.

V 30. minúte išiel sám na brankára Oliver Jokeľ, ale hostí do vedenia neposlal. V treťom dejstve zatlačil Slovan, no dve veľké šance zmaril brankár Dominik Riečický.

V 50. minúte opečiatkoval Radoslav Tybor žŕdku a päť minúte pred koncom nevyužil Ville Leskinen samostatný únik. Duel tak dospel do predĺženia. Necelé dve minúty pred jeho koncom išiel na trestnú Matthew MacKenzie a v presilovke rozhodol Michal Chovan.

HC Slovan Bratislava - HC Košice 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly:
8. Maier (Pecararo, Harris) - 14. Ferenc (Lamper), 64. Chovan (Jääskeläinen). Rozhodovali: Orolin, J. Konc ml. - Durmis, Knižka, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5032 divákov.
Slovan: Coreau - Valach, Maier, MacKenzie, Golian, Sersen, Gachulinec, Beňo - Fominykh, Gennaro, Haščák - Pecararo, Harris, Takáč - Lukošik, Minárik, Zigo - Šotek, Kytnár, Matoušek
Košice: Riečický - Olsson, Deyl, Šedivý, Southorn, Ferenc, Novota, Bartoš - Leskinen, Campbell, Jääskeläinen - Bartánus, Chovan, Tybor - Lamper, Slovák, Rogoň - Jokeľ, Linet, Havrila