09.10.2022 19:17 | Šport | Hokej

Poriadny výprask! Slovan v šlágri deklasoval Zvolen, Michalovce v kríze

Hokejisti HC Slovan Bratislava deklasovali v nedeľňajšom šlágri Tipos extraligy HKM Zvolen 10:2. V dueli dvoch tímov, ktoré mali pred zápasom po 16 bodov, vykročili domáci za presvedčivým víťazstvom už v 1. tretine, ktorú vyhrali 4:0.

Zvolenčania sa v 2. časti vzchopili a počas päťminútového trestu Jakuba Minárika dvakrát využili presilovku, no to bolo z ich strany všetko. "Belasí" vygradovali gólostroj v závere tretej tretiny, v ktorej zavŕšili prvý dvojciferný výsledok v sezóne.

Najproduktívnejšími hráčmi zápasu boli Marcel Haščák s bilanciou 2 góly a 3 asistencie a rovnako päťbodový Daniil Fominych (1+4). Tomáš Zigo strelil hetrik, ku ktorému pridal asistenciu. Slovanisti sú po 8. kole na čele tabuľky o skóre pred Novými Zámkami.

Hokejisti HK Nitra zdolali v nedeľňajšom dueli 8. kola Tipos extraligy na domácom ľade HC MV Transport Prešov 4:3. Hosťom sa podarilo zmazať dvojgólové manko, no v 52. minúte rozhodol o triumfe domácich premiérovým gólom v sezóne Phil Knies. Prešovu nestačili ani tri body Maxa Gerlacha (1+2).

Hokejisti Banskej Bystrice druhýkrát za sebou neuspeli na domácom ľade. Po piatkovej prehre s Trenčínom 0:6 stratili všetky body aj v nedeľnom zápase 8. kola Tipos extraligy, keď podľahli Liptovskému Mikulášu 1:3.

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v nedeľnom zápase 8. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 62. minúte útočník Peter Sojčík.

Trenčania majú po treťom víťazstve v sezóne na konte 8 bodov. Vďaka nemu sa odrazili z posledného miesta tabuľky, na ktorom sú po 8. kole hráči HC Košice. Michalovce prehrali piaty zápas za sebou.

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v nedeľňajšom zápase 8. kola Tipos extraligy nad HK Poprad 4:3. "Kamzíci" dokázali odpovedať na prvý aj druhý gól domácich, no tí súperovi gólovo odskočili v tretej tretine. Víťazný gól si pripísal Michael Vandas. Na jeho zásah z 58. minúty ešte stihol odpovedať Miloš Bubela. Päť zo siedmich gólov padlo v presilovkách.

Tipos extraliga - 8. kolo:

HC Slovan Bratislava - HKM Zvolen 10:2 (4:0, 1:2, 5:0)

Góly: 16. Takáč, 17. Zigo (Ackered, Fominych), 19. MacKenzie (Takáč), 20. Zigo (Golian, Haščák), 21. Harris (Pecararo, Takáč), 49. Fominych (Bezák), 53. Ackered (Fominych), 55. Haščák (Fominych, Zigo), 57. Haščák (Takáč), 58. Zigo (Fominych, Haščák) - 26. Hunterbrinker (Zuzin), 27. Gropp (Hecl, Sideroff)

HK Nitra - HC MV Transport Prešov 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

Góly: 15. Erkamps (Donaghey, Sýkora), 22. Buncis (Krivošík), 27. Gajdoš (Holešinský, Buncis), 53. Knies (Lacka, Mezei) - 21. Sýkora (Gerlach, Rajnoha), 28. Higgins (Gerlach, Šimek), 38. Gerlach (Rajnoha, Sýkora)

HC´05 Banská Bystrica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 24. Holenda (Luža, Tamáši) - 15. Karsums (Šmída, Ventelä), 35. Karsums (Kuru, Marek Hudec), 57. Ventelä (Karsums)

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Dukla Trenčín 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 12. Paločko (Bjalončík, Glazkov) - 43. Krajčovič (Belluš, Sojčík), 62. Sojčík (Sloboda)

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HK Poprad 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Góly: 12. Majdan (Kerbashian), 37. Štrauch (Beaudry), 55. Giľák (Salituro, Majdan), 58. Vandas (Rapáč) - 20. Mlynarovič (Yogan), 53. Mlynarovič (Yogan), 60. Bubela