10.09.2022 20:30 | Šport | Futbal

Gólový záver duelu v Skalici, Liptovský Mikuláš si pripísal ďalšiu prehru

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda remizovali v sobotňajšom zápase 10. kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Skalica 1:1. Hostia majú na konte 16 bodov a v neúplnej tabuľke im patrí tretie miesto. Skalica je s 11 bodmi ôsma.

Vo vyrovnanom zápase kládli oba tímy dôraz na defenzívu a tak sa dlhšie čakalo na šance. V 15. minúte skončila Krstovičova strela na žrdi, inak si v prvom polčase pripísali obaja brankári len po jednom zákroku.

V 54. minúte sa ocitol v dobrej šanci Vlasko, no tesne minul a o 15 minút neskôr vyrazil Hašovu hlavičku Petráš. Rovnovážny stav zmenila situácia z 83. minúty, keď sa z voleja presadil Kalmár. Domáci však dokázali odpovedať a v 90. minúte vyrovnal striedajúci Baumgartner.

Fortuna liga - 9. kolo:

MFK Skalica - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0)
Góly: 90. Baumgartner - 83. Kalmár. Rozhodovali: Smolák - Poláček, Štrbo, ŽK: Hollý, Potoma - Pinto, Fazlagič, Gavrič, 2405 divákov.

Skalica: Junas - Čögley (89. Václav), Blažek, Podhorin, Černek (89. Hurtado) - Nagy, Hollý (69. Potoma) - Fábry (69. Baumgartner), Vlasko, Yao - Haša (84. Šebesta)
Dunajská Streda: Petráš - Pinto, Brunetti, Muhamedbegovič, Andzouana - Káčer, Fazlagič, Veselovský (74. Kalmár) - Blackman (74. Szánthó), Krstovič (91. Nicolaescu), Ramadán (61. Gavrič)

Futbalisti Banskej Bystrice zvíťazili v sobotnom zápase 10. kola Fortuna ligy na pôde Liptovského Mikuláša 2:1. O oba góly hostí sa postaral Róbert Polievka.

Do vedenia išli ako prví domáci zásluhou Tomáša Staša, ktorý skóroval v 14. minúte. Hrotový útočník Polievka sa však presadil dvakrát po prestávke a vybojoval pre nováčika štvrtú výhru v sezóne.

Liptovský Mikuláš zostáva aj po 10. kole bez výhry, na konte má štyri body a v tabuľke figuruje na poslednom dvanástom mieste. Z ligového víťazstva sa naposledy tešil v máji, keď triumfoval na pôde Michaloviec 2:1.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:0)
Góly: 14. Staš - 55. a 89. Polievka. Rozhodovali: Gemzický - Jánošík, Halíček, ŽK: Bielák, Bedecs - Polievka.

L. Mikuláš: Gröger - Totka (75. Kotora), Bedecs, Bielák, Župa - Filinský, Václavik, Staš (61. Gaži) - Laura (61. Nečas), Jendrišek, Káčerík (82. Voško)
B. Bystrica: Hruška - Migaľa (46. Hanes), Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský - Ľupták, Richtárech (46. Franko) - Slávik, Faško, Rymarenko (81. Gašparovič) - Polievka (91. Kupčík)