Bartolomej
23°C  Polooblačno  |  Bratislava
19.12.2013, 21:35 | Šport | Šport mix

Žampa v slalome strieborný: Neudržal zlatú medailu z prvého kola

Slovenský lyžiar Adam Žampa skončil v mužskom slalome Svetovej zimnej univerziády na krásnom druhom mieste.

Slovenský lyžiar Adam Žampa skončil vo štvrtkovom mužskom slalome na 26. Svetovej zimnej univerziáde na 2. priečke časom 1:32,25 min a na víťaza Joonasa Christera Rasanena z Fínska stratil 0,16 s.

Tretí skončil Čech Kryštof Kryzl so stratou 0,63 s. Žampa, ktorý viedol poradie po prvom kole v čase 45,03 s, vybojoval pre Slovensko tretiu medailu, druhú strieborného lesku.

"Som rád, že som získal medailu. Mrzí ma však, že som neudržal zlato z prvého kola. Nebolo to ľahké, lebo sa v druhom kole trať rozbila a bolo náročné triafať sa do rýh," uviedol pre TASR Žampa.

Ďalší Slovák Matej Falat postúpil do 2. kola so stratou 1,89 s na vedúceho Žampu zo 16. priečky, no v druhej jazde dosiahol deviaty najrýchlejší čas 1:34,04 min a v konečnom poradí si polepšil o sedem miest.

Výsledky - slalom:
1. Joonas Christer Rasanen (Fín.) 1:32,09 min, 2. Adam ŽAMPA (SR) +0,16 s, 3. Kryštof Kryzl (ČR) +0,63, 4. Sergej Majtakov (Rus.) +0,65, 5. Riccardo Tonetti (Tal.) 0,99, 6. Dominik Stehle (Nem.) +1,05 ... 9. Matej FALAT (SR) +1,95