04.05.2022 06:44 | Šport | Hokej
Video

Fehérváryho Washington oslavuje prvý triumf v play-off: Šesťorkin predviedol 79 zásahov, NY Rangers to nestačilo

Hokejisti Washingtonu v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym úspešne vstúpili do play off NHL. V úvodnom zápase štvrťfinále Východnej konferencie zvíťazili v noci na stredu na ľade Floridy 4:2.

Capitals prehrávali s víťazom základnej časti a držiteľom Prezidentskej trofeje po druhej tretine 1:2, ale v treťom dejstve dokázali stav otočiť gólmi Jevgenija Kuznecova, T.J. Oshieho a Larsa Ellera, ktorý spečatil výsledok do prázdnej bránky. Fehérváry odohral za hostí 18:12 min., odsedel si dve trestné minúty a rozdal šesť hitov.

Úvodný súboj série 1. kola medzi New Yorkom Rangers a Pittsburghom priniesol drámu, ktorú rozlúsklo až tretie predĺženie. Domácim Rangers nestačilo na výhru ani neuveriteľných 79 zásahov brankára Igora Šesťorkina, ktorého v čase 105:58 prekonal krajan Malkin a rozhodol o prvom víťazstve Penguins v sérii.. "Jazdci" mali v taxi tíme aj slovenského brankára Adama Húsku, ktorého pred play off povolali z farmy.

Do štvrťfinálovej série Západnej konferencie medzi Coloradom a Nashvillom lepšie vstúpili hráči Avalanche, ktorí rozdrvili doma Predators 7:2. Základ úspechu položili už v prvej tretine, v ktorej nasúkali hosťom päť gólov a vyhnali z bránky Čecha Davida Ritticha. Nathan MacKinnon sa na víťazstve domácich podieľal dvomi gólmi a asistenciou, po tri body si pripísali aj Cale Makar (1+2) a Mikko Rantanen (0+3).

Hráči Calgary zdolali na úvod Dallas tesne 1:0 a ujali sa vedenia v sérii. O triumfe Flames rozhodol presilovkový gól Eliasa Lindholma už zo 6. minúty. Oporou domácich bol švédsky brankár Jacob Markström, ktorý zlikvidoval všetkých 16 striel hostí a vychytal svoje druhé čisté konto v kariére v play off. Šancu v zápase nedostal ani jeden slovenský hokejista, do zostavy Calgary sa nezmestil útočník Adam Ružička, za Stars nehrali Andrej Sekera a ani Marián Studenič.

1. kolo play off

Štvrťfinále Východnej konferencie - 1. zápasy:

New York Rangers - Pittsburgh 3:4 3pp

Góly: 10. Fox (Zibanejad, Kreider), 24. Copp (R. Strome, Trouba), 38. Kreider (Zibanejad) – 25. Guentzel (Crosby, Rust), 32. Guentzel (Crosby, Matheson), 39. Rust (Malkin, Letang), 106. Malkin (Marino, Kapanen)
/stav série: 0:1/

Florida - Washington 2:4

Góly: 18. Bennett (Gudas, Verhaeghe), 21. Giroux (Montour, Huberdeau) – 4. Wilson (Mantha, Schultz), 49. Kuzněcov (Ovečkin), 51. Oshie (Bäckström, Orlov), 60. Eller

Štvrťfinále Západnej konferencie - 1. zápasy:

Colorado - Nashville 7:2

Góly: 3. MacKinnon (Rantanen, Makar), 3. D. Toews (Rantanen, Makar), 9. Cogliano, 13. Makar, 16. Lehkonen (Kadri, Landeskog), 35. Landeskog (MacKinnon, Rantanen), 47. MacKinnon (Girard, Ničuškin) – 39. Duchene (R. Johansen, Granlund), 53. Duchene (Granlund, Benning)