Piatok 1. 7.
Diana
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
08.01.2022 19:40 | Správy | Domáce správy

Slovenský inštitút mládeže konštatuje úspešný rok 2021: Aj takéto úspechy dosiahli študenti

Aj napriek pandémii Iuventa – Slovenský inštitút mládeže zaznamenala úspešný rok 2021. Konštatuje, že sa nielen podarilo zvládnuť výzvy, ktoré rok so sebou priniesol, ale dokázali sa venovať aj novým rozvojovým aktivitám na podporu mladých ľudí a skvalitnenie práce s mládežou. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe.

Jednou z nosných tém a aktivít Iuventy v roku 2021 bola príprava návrhu Stratégie SR pre mládež na roky 2021 – 2028 ako hlavného dokumentu, ktorý formuje politiku štátu voči mládeži na nasledujúce obdobie. Do konzultácií sa zapojilo približne 300 subjektov, organizácií a inštitúcií. Boli zrealizované okrúhle stoly v každom regióne Slovenska. Zavŕšením celého procesu bolo prijatie stratégie vládou SR 14. decembra 2021.

V rámci podpory práce s mládežou a zvyšovania jej kvality zrealizovala Iuventa 37 akreditovaných školení pre účastníkov z celého Slovenska, úspešne ich absolvovalo 298. Okrem toho zabezpečila ďalších 50 tematických vzdelávaní pre pracovníkov s mládežou.

"V roku 2021 sme založili žiacky poradný výbor v spolupráci so Štátnym pedagogickým ústavom a uskutočnili jeho prvé stretnutia. Ide o poradný orgán zložený zo 16 žiakov základných a stredných škôl z celého Slovenska a jeho úlohou je poskytovať pohľad mladých ľudí na zmeny v oblasti vzdelávacej a mládežníckej politiky," konštatuje Iuventa. Záujem prejavilo viac ako 250 mladých ľudí.

Naďalej inštitút pokračoval v manažovaní programu Mládežnícky delegát/delegátka OSN. "Rok 2021 bol bohatý aj na publikačnú činnosť. Preložili a vydali sme osem príručiek na podporu práce s mládežou," priblížila Iuventa. Naďalej zabezpečovala implementáciu programov EÚ Erasmus+ pre mládež a šport a Európsky zbor solidarity.

Dôležité miesto v činnosti Iuventy patrí podpore talentovanej mládeže prostredníctvom organizovania predmetových olympiád a postupových súťaží. "V roku 2021 slovenské delegácie mladých ľudí priniesli z každej z 18 medzinárodných súťaží medailové umiestnenie – spolu 56 medailí, z toho šesť zlatých, 19 strieborných a 31 bronzových," dodali z Iuventy.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Vojnou zničená Ukrajina rozmýšľa, ako splatí dlhy: Do úvahy prichádzajú dve možnosti
Boris Johnson si voči Putinovi poriadne dovolil: Moskva učinila rázny krok, jej reakcia je impozantná
Šéf NATO sľúbil podporu krajinám v Afrike a na Blízkom východe: Varuje pred vplyvom Ruska a Číny
Doteraz opatrná Ankara sa vyjadrila jasne: Vojnu na Ukrajine treba ukončiť
Vodič dodávky na prvý pohľad dokonalo zaparkoval, tak si to ale nepredstavoval: Po tomto bude mať hlboko do vrecka!
NHL zverejnila rebríček najrýchlejších korčuliarov: Medzi elitou svieti aj meno jedného Slováka
USA by mali Turecku predať stíhačky F-16, ktoré Ankara chce: Chýba ešte jeden krok
Mladú pracovníčku fastfoodu zastrelil nahnevaný zákazník: Šialený dôvod psychopata!
Prestup, ktorý ho bude ešte dlho mrzieť: Stálica lotyšskej reprezentácie si už národný dres neoblečie
Čo majú za lubom?! Bieloruská armáda začala vo veľkom vydávať povolávacie rozkazy
Turecký prezident pohrozil zablokovaním vstupu Švédska a Fínska do NATO: Musia splniť sľuby
Ženský pavúk pokračuje už bez slovenského zastúpenia: S Wimbledonom sa lúči aj naša najlepšia tenistka