12.12.2021 21:18 | Šport | Hokej

Slovan prevalcoval Nitru a natiahol víťaznú šnúru, v 26. kole tri čisté kontá

Hokejisti Slovana Bratislava potvrdili výbornú formu a 10. víťazstvom po sebe si upevnili prvú priečku v Tipos extralige. V nedeľnom 26. kole vyhrali na ľade Nitry 4:0 a počet získaných bodov zaokrúhlili na 60.

Práve 26. kolom sa začala druhá polovica základnej časti extraligy. V nej nasleduje reprezentačná prestávka, ktorú Slovanisti strávia s 10-bodovým náskokom pred Zvolenom.

K víťazstvu nad Nitrou 4:0 prispel bilanciou 1+1 útočník Marcel Haščák, ktorý má po 9 odohraných zápasoch na konte už 8 gólov a potvrdzuje povesť najlepšieho strelca sezóny 2020/2021. Prvé čisté konto v sezóne zaznamenal brankár "belasých" Kristers Gudlevskis. V drese Nitry proti Slovanu nenastúpili obranca Šimon Nemec a útočník Adam Sýkora, ktorí sa pripojili k slovenskej "dvadsiatke."

Nitrania strávia reprezentačnú prestávku na 3. mieste o skóre pred michalovskou Duklou. Jej hráči prehrali v piatom zápase po sebe, keď na domácom ľade podľahli Zvolenu 0:2. Zvolenčania si z michalovského ľadu vzali požičané, keďže predošlé dva vzájomné zápasy vo Zvolene vyhrali Michalovce. Brankár majstrovského Zvolena Robin Rahm si druhýkrát v sezóne udržal čisté konto.

"Shutout" dosiahol v 26. kole aj brankár Dukly Trenčín Michal Valent. Na ľade Banskej Bystrice chytil všetkých 40 striel "baranov" a dosiahol 1 čisté konto v sezóne a zároveň 33. v kariére. Pre hráčov Banskej Bystrice to bol štvrtý domáci zápas v sezóne, no zatiaľ sa im na zrekonštruovanom štadióne príliš nedarí, keďže na ňom zvíťazili iba raz.

"Barani" doteraz nazbierali 25 bodov rovnako ako Nové Zámky a oba tímy sú iba o bod pred posledným Liptovský Mikulášom. Novozámčania si v priebehu troch dní pripísali druhú prehru výsledkom 2:3, keď doma podľahli Prešovu. Dvoma gólmi, vrátane víťazného v 52. minúte, sa na triumfe hostí podieľal český útočník Albert Michnáč.

Liptáci naďalej čakajú, ako jediný tím súťaže, na prvé trojbodové víťazstvo na ľade súpera. Nedosiahli ho ani v Košiciach. Na gól Šedivého síce odpovedal Ventelä, no na víťazný gól kapitána "oceliarov" Michala Chovana už zverenci Milana Jančušku nedokázali zareagovať. Košičania sa po troch nedávnych prehrách po sebe výsledkovo dvihli a na piatkové víťazstvo nad Michalovcami nadviazali s Liptákmi. S 38. bodmi sú priebežne na 5. mieste.

Víťazne sa na reprezentačnú prestávku naladili aj hráči Spišskej Novej Vsi v derby s Popradom. "Kamzíkov" na tretí pokus v sezóne zdolali 2:1. Hostia síce viedli od 1. minúte gólom Svitanu, no v ďalšom priebehu nevyužili ani jednu zo 7 presiloviek. Domáci otočili skóre gólom Petraveho v presilovke a víťazný gól dosiahol obranca Atwal v oslabení. Spišiaci víťazstvom preskočili svojho súpera a dostali sa na 6. miesto extraligy.

26. kolo:

HK Nitra – HC Slovan Bratislava 0:4 (0:0, 0:0, 0:4)

Góly: 47. Harris (Jääskeläinen, Takáč), 53. Haščák (Yogan), 54. Takáč (Harris), 55. Rapuzzi (Haščák, Gachulinec)

HC'05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 3. Stránsky, 24. Honzek (Martin Chovan, J. Švec), 29. Tybor (Bezúch, M. Valach)

HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 7. Šedivý (McPherson), 51. Chovan (Paršin, Klhůfek) – 29. Ventelä (Handlovský, Kriška)

HC Nové Zámky – HC GROTTO Prešov 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Gól: 23. Bull (Ligas, Šiška), 49. Varga (Števuliak, Bull) – 44. T. Nauš (Šimun, Turan), 46. Michnáč (Šimun, Turan), 52. Michnáč (Lialka)

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 15. Stupka (Hraško), 35. Mikúš (Török, Kubka)

HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 11. Petgrave (Nieminen, Atwal), 37. Atwal (Kuru) – 1. Svitana (Skokan)