27.11.2021 07:28 | Šport | Hokej

Tatarov tretí gól v ročníku New Jersey k výhre nepomohol, Feherváry svedkom streleckého koncertu Ovečkina

Hokejisti New Jersey Devils prehrali v zápase NHL na ľade Nashville Predators 2:4, k úspechu im nestačil ani gól slovenského útočníka Tomáša Tatara (30).

Slovák stanovil v 60. minúte skóre duelu, keď dosiahol tretí gól v ročníku. Na ľade strávil vyše 15 minút, zapísal si jeden plusový bod.

Washington na domácom ľade zdolal Floridu 4:3 vďaka hetriku ruského kanoniera Alexandra Ovečkina. Bol pre neho už 28. v NHL, prvý v aktuálnej sezóne. Slovenský obranca Capitals Martin Fehérváry odohral takmer 20 minút, do štatistík si zapísal dve strely aj dve trestné minúty. New York Islanders bez obrancu Zdena Cháru prehral doma s Pittsburghom 0:1. Slovenský útočník Islanders Richard Pánik odohral vyše 16 minút.

Obhajca Tampa Bay zdolal doma nováčika zo Seattle 3:0, ruský brankár Andrej Vasilevskij predviedol 17 úspešných zákrokov, zaznamenal druhý shutout za sebou a získal 200. víťazstvo v kariére v profilige. Lightning vyhrali tretí zápas za sebou.

New York Rangers uspeli v stretnutí na ľade Bostonu 5:2 a slávili v NHL tretie víťazstvo za sebou. Artemij Panarin, Ryan Strome a Dryden Hunt sa na výhre zhodne podieľali gólom a asistenciou.

Zlú bilanciu posledných zápasov sa nepodarilo napraviť New Yorku Islanders, ostrovania prehrali ôsmy zápas za sebou, keď nestačili doma na Pittsburgh (0:1). Prvých pätnásť minút boli aktívnejší hostia a hralo sa takmer bez prerušení, Islanders sa chopili iniciatívy až v závere tretiny. Jediný gól zápasu padol v druhej tretine - domáci nevyužili presilovku a následne pykali po rýchlej strele k vzdialenejšej žrdi od Kaspera Kapanena. Slovenský útočník Islanders Richard Pánik odohral vyše 16 minút, Zdeno Chára do zápasu nenastúpil. Brankár "tučniakov" Tristan Jarry si pripísal tretí shutout v sezóne a desiaty v kariére.