23.10.2021 18:36 | Šport | Futbal

Kucka vsietil premiérový gól v Premier League! Naštartoval obrat Watfordu

Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka (34) zaznamenal svoj premiérový gól v anglickej lige a prispel ním k triumfu Watfordu v dueli 9. kola na ihrisku Evertonu 5:2.

Kucka v 78. minúte vyrovnal na 2:2 a jeho tím pridal ďalšie tri góly. Hetrik zaznamenal Joshua King.

Kucka sa presadil hlavou po rohovom kope a naštartoval obrat v skóre, keďže už o minútu neskôr nórsky útočník King zvýšil na 3:2 pre Watford. Ten ešte pridal ďalšie dva zásahy a po troch zápasoch opäť bodoval v lige naplno. Je to prvý triumf mužstva pod vedením kouča Claudia Ranieriho a patrí mu priebežne 14. priečka.

Na čele zostanú aj po 9. kole hráči Chelsea. Londýnsky klub si v sobotu poradil doma s posledným Norwichom City suverénne 7:0 a zaznamenal tretie ligové víťazstvo za sebou. Hetrikom sa blysol Mason Mount.

Favorit rozhodol o zisku troch bodov už v prvom polčase, keď sa postupne gólovo presadili Mason Mount, Callum Hudson-Odoi a Reece James. Po zmene strán pridal štvrtý zásah Ben Chilwell, o chvíľu neskôr si vlastný gól strelil Maximillian James Aarons a Mount v závere skompletizoval hetrik dvoma zásahmi.

Norwich dohrával na Stamford Bridge bez vylúčeného Benjamina Gibsona a stále čaká na prvé víťazstvo v novom ročníku najvyššej súťaže. Na konte má iba dva body.

Newcastle United bez zraneného slovenského brankára Martina Dúbravku remizoval na ihrisku Crystal Palace 1:1.

Premier League - 9. kolo:

FC Chelsea – Norwich City 7:0 (3:0)
8., 85. a 90.+1 Mount (druhý z 11 m), 18. Hudson-Odoi, 42. James, 57. Chilwell, 62. Aarons (vlastný), ČK: 65. Gibson (Norwich)

Crystal Palace – Newcastle United 1:1 (0:0)
56. Benteke – 65. Wilson

FC Everton – FC Watford 2:5 (1:1)
3. Davies, 63. Richarlison – 13., 80. a 86. King, 78. KUCKA, 90.+1 Dennis/J. Kucka za hostí celý zápas/

Leeds United – Wolverhampton Wanderers 1:1 (0:1)