22.10.2021 21:33 | Šport | Hokej

Nitra natiahla víťaznú sériu, Spišská schytala debakel: Majster takmer stratil štvorgólové vedenie s Trenčínom!

Hokejisti Nitry si držia prvú priečku v tabuľke aj po 10. kole Tipos extraligy. Vo víťaznom ťažení ich nezastavili ani krajskí rivali z Nových Zámkov.

Hráči spod Zobora vyhrali 3:2 po predĺžení a víťaznú šnúru natiahli už na šesť stretnutí. O rozhodnutie sa postaral v 62. minúte v presilovej hre Tomáš Hrnka. Nitrania vedú o bod pred Slovanom.

Regionálne derby naopak nezvládli Michalovce, ktoré nestačili na Prešov 1:4 na domácom ľade a ukončili štvorzápasovú víťaznú sériu. Šarišania si naopak pripísali plný bodový zisk po štyroch prehrách. Naďalej sú poslední, no už iba s mankom jedného bodu na Spišskú Novú Ves.

Košičania si pripísali prvé víťazstvo vonku, keď uspeli na ľade Spišiakov hladko 7:1. Banská Bystrica zvíťazila na ľade Liptovského Mikuláša 4:2, keď všetky góly strelila v záverečnej tretine.

Tipos extraliga - 10. kolo:

HK Nitra - HC Nové Zámky 3:2 pp (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
13. Baláž (Mezei), 32. Buček (Hrnka, Tvrdoň), 62. Hrnka (Buček, Tvrdoň) - 4. Šiška (Barto, T. Varga), 20. Farley (Jackson)

HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín 4:3 (4:0, 0:1, 0:2)
4. Ully (Török, Meliško), 9. Krieger (Hain, Török), 11. Saracino (Csányi), 16. Gubančok (Saracino, Ďuriš) – 27. Tybor, 50. Honzek, 60. Bezúch (Mikyska)

HK Spišská Nová Ves - HC Košice 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)
59. Štrauch (Atwal, Tyczynskí) - 2. Lapšanský (Belluš), 18. Paršin (Chovan), 30. Pereskokov (Jokeľ), 33. Pherson (Slovák), 37. Tansey (Chovan, Paršin), 45. Rogoň (Belluš), 49. Milý (Havrila, Jokeľ)

HK Dukla Ingema Michalovce - HC GROTTO Prešov 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Góly: 18. Mudrák (Cameranesi, Keränen) – 23. Vas (Růžička), 29. Bača (V. Fekiač, Charbonneau), 33. Charbonneau (Šimun), 45. Bača (Šimun, Turan)

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC ‘05 Banská Bystrica 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)
11. Kriška (Hovorka, Obdržálek), 39. Varttinen (Hovorka, Šepelev) - 47. Žiak (Ihnačák), 51. Šoltés (Žiak). 54. Berger (Fossier, Crevier), 56. Fossier (Šoltés)