20.10.2021 07:17 | Šport | Hokej

Tatar asistoval pri prvom góle New Jersey, Chára sa konečne tešil z výhry

Slovenský útočník Tomáš Tatar prispel asistenciou k triumfu hokejistov New Jersey v zámorskej NHL nad nováčikom súťaže Seattlom 4:2. V druhom zápase sezóny si tak pripísal na konto druhý bod.

Tatar prihral v 6. minúte za bezgólového stavu na premiérový gól Dawsona Mercera v profilige, keď mu v prečíslení dvoch na jedného ideálne poslal puk pred odkrytú časť bránky. Damon Severson, Jimmy Vesey a Pavel Zacha pridali ďalšie zásahy "diablov", ktorí majú po dvoch dueloch plný počet bodov. Tatar odohral 16:28 min, mal aj plusový bod a tri strely. V drese New Jersey tentoraz nedostali príležitosť jeho krajania Marián Studenič a Christián Jaroš.

Po dvoch predchádzajúcich prehrách sa z prvého víťazstva v sezóne tešil Zdeno Chára, jeho tím New York Islanders uspel na ľade Chicaga 4:1. Dvoma gólmi k tomu prispel Oliver Wahlstrom, brankár Iľja Sorokin sa zaskvel 39 zásahmi. Chicago sa trápi, v štyroch vystúpeniach vydolovalo jediný bod. Chára strávil na ľade bez troch sekúnd 20 minút, pripísal si jednu plusku, jednu strelu na bránku a štyri "hity".

Washington v zostave s ďalším slovenským obrancom Martinom Fehérvárym vyhral doma nad Coloradom 6:3. V drese  víťazov zaznamenal Jevgenij Kuznecov dva góly a asistenciu, tri asistencie pridal Tom Wilson a Alexander Ovečkin spečatil triumf do prázdnej bránky svojim 734. gólom v NHL. Pre Ovečkina to bol 1200. duel v základnej časti profiligy. Coloradu nepomohol ani sezónny debut Nathana MacKinnona, ktorého už vyškrtli z covid listiny - mal jednu asistenciu, ale až päť mínusových bodov. Fehérváry opäť nastupoval v prvej obrane Capitals, odohral 19:51 min s dvoma plusovými bodmi, jednou strelou na bránku a dvoma zblokovanými strelami súpera.

Dallas uspel na ľade Pittsburghu 2:1 po predĺžení a nájazdoch, v drese hostí mal slovenský zadák Andrej Sekera minutáž 18:59 bez bodového zápisu. Tampa Bay s Erikom Černákom nestačila doma na Floridu 1:4, hostia tak majú na konte tri víťazstvá z úvodných troch stretnutí. Černák strávil na ľade viac ako 17 minút, odsedel si jeden menší trest, mal mínusový bod a tri strely na bránku. Vancouver podľahol Buffalu na jeho ľade 2:5, brankár Jaroslav Halák bol iba na striedačke Canucks, prednosť dostal Thatcher Demko.

Nemecký útočník Leon Draisaitl sa zaskvel štyrmi bodmi (2+2) pri víťazstve Edmontonu nad Anaheimom 6:5, Connor McDavid dal gól a mal dve asistencie. Joel Eriksson Ek v predĺžení skompletizoval hetrik a zariadil tak triumf Minnesoty nad Winnipegom 6:5, jeho spoluhráč Mats Zuccarello dosiahol dva presné zásahy a pridal dve asistencie.

Výsledky:

New Jersey - Seattle 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 6. Mercer (TATAR), 7. Severson, 35. Vesey, 60. Zacha - 31. Sheahan, 55. McCann.

Washington - Colorado 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Góly: 7. a 37. Kuzněcov, 17. Jensen, 35. Mantha, 41. Dowd, 58. Ovečkin - 14. Compher, 24. Helm, 57. Rantanen.

Pittsburgh - Dallas 1:2 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Góly: 26. Marino - 20. Raffl (Faksa), rozhod. nájazd A. Radulov.

Tampa Bay - Florida 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 43. B. Point (Rutta) - 27. Montour, 44. Barkov, 54. Lundell, 58. Duclair.

Montreal - San Jose 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Góly: 2. a 4. Dahlén, 20. E. Karlsson, 24. Meier, 55. Labanc.

Buffalo - Vancouver 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Góly: 9. Okposo, 38. Girgensons, 44. Skinner, 44. Tage Thompson, 58. Asplund - 6. Horvat, 17. Dowling.

Detroit - Columbus 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)

Góly: 47. Raymond, 49. Bertuzzi, 59. Naměstnikov, 60. Erne - 53. Jenner (Voráček).

Minnesota - Winnipeg 6:5 pp (2:2, 1:1, 2:2 - 1:0)

Góly: 18., 60. a 64. Eriksson Ek, 5. a 37. Zuccarello, 56. M. Foligno - 4. a 9. Connor, 26. Morrissey, 45. Dubois, 47. Copp.

Nashville - Los Angeles 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly: 42. Duchene, 46. Jeannot - 25. Kopitar.

Chicago - NY Islanders 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 60. Entwistle - 41. a 49. Wahlstrom, 25. Beauvillier, 52. Clutterbuck.

Edmonton - Anaheim 6:5 (3:2, 0:2, 3:1)

Góly: 9. a 46. Kassian, 20. a 59. Draisaitl, 15. McDavid, 51. Bouchard - 6. a 60. Shattenkirk, 16. a 30. Steel, 29. Deslauriers.