15.10.2021 19:39 | Šport | Futbal

Ligový nováčik prekvapil AS Trenčín: Zápas sa lámal v infarktovom závere!

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš zvíťazili v 11. kole Fortuna ligy nad AS Trenčín 2:1.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – AS Trenčín 2:1

Góly: 68. Bartoš, 90+4. Voško – 90. Gaži

Viac z hry mali od úvodného hvizdu hostia z Trenčína, Liptáci ako by sa báli s loptou na nohe „vymýšľať“. Prvá vážnejšia situácia sa odohrala pre bránkou Liptovského Mikuláša.

Po rohovom kope sa v 17. minúte do lopty na hranici šestnástky oprel hosťujúci útočník Kmeť. Jeho strelu zastavilo brvno Sváčekovej bránky. Do náznaku šance sa domáci prepracovali až v 24. minúte. S centrami Staša a Bartoša si trenčianski obrancovia poradili.

V 42. minúte videl žltú kartu po faule na Václavíka hosťujúci obranca Pirinen, ktorý hasil vlastnú chybu. Napriek tomu, že prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol, mohol ísť Trenčín do vedenia. V nadstavenom čase sa ale obetavo do Ibrahimovej strely zblízka vložil Hranáč a vytlačil ju na roh.

Aj do druhého polčasu vstúpili razantnejšie hostia. Najprv vzal spod nôh Jendrišeka loptu pohotový brankár Liptovského Mikuláša. O minútu neskôr zahrozil Azango, lopta len tesne minula pravú žrď.

Domáci Bartoš režíroval hru Liptovského Mikuláša a v 68. minúte sa zapísal do listiny strelcov. Po rohovom kope z kopačky Tomáša Staša poslal loptu do siete Trenčína hlavou – 1:0. Hostia sa po inkasovanom góle snažili o rýchle vyrovnanie. Aktivita Gažiho a po ňom ani Jendrišeka ale gól nepriniesla.

V závere hrali Trenčania nervózne, keď viaceré herné situácie vyriešili zbrklo. Vyrovnania sa napokon dočkali v poslednej minúte riadneho hracieho času. Najprv Pintér z bránkovej čiary vykopával loptu po Azangovej strele spoza malého vápno.

Tá sa odrazila k voľnému Gažimu, ktorý ju s pomocou konštrukcie bránky nekompromisne napálil do siete – 1:1. Infarktový záver ale pokračoval. Rozhodcovia nadstavili štyri minúty a práve v poslednej minúte nadstaveného času zariadil tri body pre Liptovský Mikuláš striedajúci Voško. Skóroval po chyba hosťujúceho brankára Kukučku, ktorému vypadla z rúk predchádzajúca strela Václavíka z veľkej diaľky  .