Štvrtok 28. 10.
Dobromila
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
22.09.2021 00:00 | Správy
Špeciálny projekt

Moderné trendy v obkladoch pre váš domov

Zariaďujete si dom alebo byt? Inšpirujte sa najnovšími modernými trendmi v obkladoch a dlažbách tohto roku.

Či už plánujete rekonštrukciu, alebo stavbu nového domu, nezaobídete sa bez plánovania novej kúpeľne, terasy či dizajnového obkladu. Aj pri lepení obkladov a dlažieb existujú zaužívané postupy, ktoré v súčasnosti už nemusia byť najlepším riešením kvôli vývoju kvalitnejších materiálov. Tie nám otvárajú dvere do nových neobmedzených dizajnových možností.

Veľké formáty

Kedysi sme boli zvyknutí na obklady menších rozmerov, zvyčajne do 40 x 40 cm. Dnes sa môžeme stretnúť s rozmermi aj nad 120 x 120 cm. Dôvod je jednoduchý. Páči sa nám jednoliata podlaha, ktorá zdanlivo nemá konca. Jej údržba je taktiež jednoduchšia.

Otvoriť galériu
Zdroj: shutterstock

Žiadne škáry

Pri zariaďovaní domu či bytu môžeme použiť akokoľvek veľký obklad, ale ak bude ohraničený hrubými škárami, pokazí nám to celý koncept jednoliatosti. Kedysi platilo pravidlo – čím väčší obklad, tým väčšie škáry. Dnes už, našťastie, nie sme týmto pravidlom limitovaní a pri správnom výbere lepidla môžeme lepiť aj veľkoformátový obklad bez škár. Vďaka tomu docielime pocit jednoliatosti podlahy či stien.

Minimalizmus

V minulosti sme boli zvyknutí na viac farieb v rámci jednej steny v kúpeľni. Farebné mozaiky z rôznych odtieňov kachličiek, alebo s už predtlačenými kvetmi či inými obrazcami boli zaujímavé a v mnohých domácnostiach veľmi obľúbené. Dnes sa už preferuje skôr minimalistický štýl v jednom, maximálne v dvoch farebných odtieňoch. Môžeme si tak tri steny obložiť jednou farbou obkladu a štvrtú stenu inou, výraznejšou farbou. Niekde sa stretneme aj so stenami v jednej farbe a podlahou inej farby, prípadne celou kúpeľňou iba v jednom odtieni. Základom je – čím menej, tým lepšie.

Otvoriť galériu
Zdroj: shutterstock

Tmavé odtiene

Vedeli ste o tom, že čierna farba patrí medzi teplé odtiene? Väčšinou sme sa tmavým farbám vyhýbali pri zariaďovaní kúpeľne, z dôvodu nižšej svetelnosti, pocitu stiesnenosti alebo iba skrátka pre „smutnú“ farbu. Dnes už patrí čierna k obľúbeným farbám pri modernom zariaďovaní domu či bytu a je považovaná za farbu elegancie.

Otvoriť galériu
Zdroj: shutterstock

Obklad na nezvyčajných miestach

Už sme si zvykli, že obklad patrí do kúpeľne a do kuchyne, avšak v modernom dizajne sa niekedy upúšťa od tohto trendu. V kuchyniach, ale aj v kúpeľniach sa čoraz viac stretávame s použitím vinylovej či laminátovej podlahy a obklady sa presúvajú na iné miesta. Obklad na stene v obývačke, chodbe alebo aj zvonku na dome sa stáva veľmi trendovým a dizajnovým prvkom.

Otvoriť galériu
Zdroj: shutterstock

Moderné trendy v bývaní si vyžadujú použitie kvalitného materiálu prispôsobeného na náročné požiadavky. Pre bezškárové lepenie veľkoformátových obkladov a dlažieb v podmienkach s vysokými tepelnými rozdielmi vsaďte na extrémne flexibilné lepidlo na obklady a dlažby Mamut Glue Flexi S2. Lepidlá s flexibilitou triedy S2 patria do najmodernejších lepidiel súčasnosti a boli vyvinuté práve kvôli zvyšujúcim sa požiadavkám moderných trendov v bývaní. S takou vysokou flexibilitou lepidla Mamut Glue Flexi S2 prilepíte takmer akýkoľvek obklad v interiéri aj exteriéri.

Otvoriť galériu
Zdroj: Den Braven SK s.r.o.

Prečo flexibilné lepidlo Mamut Glue Flexi S2

 • Najvyššia flexibilita triedy S2
  Na správne rozpínanie a sťahovanie lepidla pri vyšších teplotných výkyvoch či prudkých nárazoch. Vďaka tomu dlažba nepraskne a neodlepí sa.
 • Na obklady veľkých formátov
  Veľké formáty obkladov a dlažieb si vyžadujú vyššie nároky na lepidlo, ako tomu bolo v minulosti.
 • Lepenie keramických obkladov, dlažby a prírodného kameň
  S Mamut Glue Flexi S2 prilepíte obklad v kúpeľni, ale aj obklad na terase, murive či omietke domu.
 • Lepenie na drevo, OSB aj starú dlažbu
  Ideálne lepidlo na rekonštrukciu chalúp alebo starších domov, kde nie je možnosť odstránenia starého podkladu.
 • Na podlahové vykurovanie
  Vysoká flexibilita lepidla umožňuje rozpínanie pri vysokých teplotných výkyvoch v krátkych časových intervaloch.
 • Bezškárové lepenie
  Kedysi sa obklady lepili so širokými škárami, aby dlažba nepraskala a neodlupovala sa. Vďaka flexibilite S2 je to už minulosťou.
 • Interiér aj exteriér
  Mrazuvzdorné a vodoodolné lepidlo Mamut Glue Flexi S2 zabezpečí vysokú prídržnosť aj pri náročných podmienkach.
 • Lepenie tmavého obkladu
  Tmavý obklad sa na slnku môže v krátkom čase príliš zahriať a neskôr zas rýchlo schladiť. Vďaka flexibilite to dlažbe neuškodí a žiadne praskanie ju nenaruší.


Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek obklad v interiéri či exteriéri, vsaďte na lepidlo s vysokou flexibilitou triedy S2 a s extrémnou prídržnosťou k podkladu, aby ste predišli poškodeniam povrchu v budúcnosti. Viac informácií o lepidle Mamut Glue Flexi S2 nájdete na stránke www.denbraven.sk a zakúpite ho v každých dobrých stavebninách alebo hobby markete.

Súvisiace články:
Autor: Špeciálny projekt

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


PR článok
Kedy zvoliť umelé rastliny? 10 dôvodov pre
PR článok
Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
Jednu z najväčších hviezd NHL už tento rok na ľade neuvidíme: Musel na operáciu!
Magoniho tlak by už ďalšiu sezónu nezvládla: Zmena trénera dá Vlhovej nový vietor do plachiet, tvrdí odborník
Nádherná asistencia na kľúčový gól: Slafkovský zažiaril pri víťaznom obrate!
Horšie ako Pat a Mat: Na jeden rebrík sa snažili vyliezť traja chlapi! Môžete hádať, ako to dopadlo
Odklepnuté! Varšavský súd zakázal pochod, na ktorom sa zúčastňujú sympatizanti krajnej pravice
Veľký obrat prezidenta: Putin nariadil, aby zvýšil dodávky plynu do Európy
V Rusku rapídne stúpa počet politických väzňov: Je to ako za Sovietskeho zväzu!
Bol na začiatku výnimočnej cesty: Zomrel prvý tréner Kuzminovej na Slovensku!
Ani apokalyptická situácia neprimäla politikov schváliť preukazovanie sa covidpasom: Senát to rázne odmietol
Foto
Žena dovolí manželovi sexovať s inými: Má to benefity, ktoré si nevie vynachváliť!