03.09.2021 21:01 | Šport | Šport mix

Slováci hrali vynikajúco, ale na výhru to nestačilo: V úvode ME nestačili na olympijských víťazov

Slovenskí volejbalisti prehrali vo svojom prvom vystúpení na ME v estónskom Talline.

V piatkovom zápase C-skupiny nestačili na olympijských víťazov z Francúzska 0:3.

C-skupina:

Francúzsko - Slovensko 3:0 (22, 20, 19)

V prvom sete získali prvý bod Slováci, Francúzi sa neskôr dostali do vedenia 10:5. V koncovke za stavu 24:20 odvrátili Slováci dva setbaly, Francúzi premenili až tretí.

V druhom sete slovenskí reprezentanti viedli už 7:3, no ich súperi otočili skóre, neskôr sa ujali vedenia 11:9. Vďaka Patákovi bolo potom vyrovnané na 14:14, koncovku však opäť lepšie zvládol favorit.

Aj v treťom sete držali Slováci držali krok so svojim súperom. Hoci na začiatku prehrávali, neskôr bol stav nerozhodný 16:16. Potom Francúzi odskočili na rozdiel štyroch bodov a napokon získali set v pomere 25:19.

Marek Kardoš tréner SR: "Najväčší rozdiel bol v detailoch. Ale hrali sme dobre v obrane, to je fajn. Celkovo sme hrali s favoritom vyrovnanú partiu. Bolo vidieť, že sú zohratejší ako my. Treba uznať, že sme prehrali so súperom, ktorý bude hrať o medaily. My musíme ísť ďalej."

Peter Michalovič, hráč SR: "Myslím, si, že sa nemusíme hanbiť., aj keď sme mali horšie pasáže, kedy sme mali hrať riskantnejšie. Dúfam, že sa zajtra takýmto chybám vyhneme."

Šimon Krajčovič, hráč SR: "Podali sme dobrý výkon, boli sme dôstojný súper. Oni si to uhrali v koncovke. Museli hrať na sto percent, aby nás zdolali, nemohli si dovoliť poľaviť. Francúzi hrali lepšie v obrane."

Polícia preveruje bombovú hrozbu na súdoch: Veľká komplikácia!
Minister zahraničných vecí Juraj Blanár.
Minister Blanár: Slovensko získalo vďaka EÚ prosperitu i vyššiu úroveň života obyvateľov
Športový moderátor Dušan Gabáni
Prehovoril tréner, ktorý oživoval Gabániho: TOTO mu zachránilo život!
So Scarlett už počas študentských čias tvorili pár.
Sväťo Malachovský zverejnil nezvyčajný ODKAZ: Šifrované vyznanie lásky pre Scarlett?!
Zdenko spartanské preteky miloval! Žiaľ, tie sobotňajšie sa stali jeho poslednými.
Zdenko († 47) skolaboval na Spartan Race, zronená manželka ukázala poslednú fotku: Takto sa tešil…
Bývalý premiér nevie povedať či v prípade úspechu nastúpi do parlamentu ako poslanec.
Dzurinda pred 20 rokmi doviedol Slovensko do EÚ: Vidí dôvod zvažovať alternatívu?
Zoraya svoje rozhodnutie zvažovala veľmi dlho.
Krásna Zoraya o pár dní podstúpi eutanáziu: Kruté slová lekárov a posledné ŽELANIE pre priateľa!
Dopravné peklo v Bratislave: Nefunkčné semafory, nehoda a kolóny!
Kurzy prvej pomoci prebiehali od júna do októbra.