Nedeľa 5. 12.
Oto
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip

Banská Štiavnica sa zapojila do európskeho projektu: Myšlienka, ktorá stojí za zmienku

Mesto Banská Štiavnica sa zapojilo do medzinárodného projektu Volunteering Cities + (Dobrovoľnícke mestá +) v rámci programu Európskej únie URBACT III.

Ako je uvedené na stránke mesta, projekt je tvorený sieťou miest s vedúcim partnerom projektu - cyperským mestom Athienou - a jeho cieľom je rozšírenie povedomia o dobrovoľníctve, ako aj samotná implementácia dobrovoľníctva v partnerských mestách projektu na základe skúseností vedúceho partnera.

Sieť partnerských miest tvoria malé mestá s počtom obyvateľov približne 10 000. Okrem B. Štiavnice sú to grécka Agia, litovské Vilani a portugalská Aljustrel.

"Úlohou siete je prostredníctvom dobrovoľníctva riešiť problémy sociálneho vylúčenia a chudoby na komunitnej úrovni. Projekt je zameraný na medzigeneračnú spoluprácu, pri ktorej sa rôzne vekové skupiny dobrovoľníkov a cieľovej skupiny zapoja do práce na udržateľnom rozvoji kvality života komunity nášho mesta," uvádza stránka Banskej Štiavnice.

Sieť má pracovať na štruktúre dobrovoľníckych aktivít a prístupe "zdola-nahor", kde dobrovoľníci budú mať možnosť rozhodovať o aktivitách v rámci projektu a zároveň ich aj implementovať. Vedúcou expertkou projektu je Maria Joao Filgueiras Rauch z Portugalska.Celkový rozpočet projektu je 549 517,80 eura, pričom pre mesto Banská Štiavnica to je 87 146,50 eura. Z rozpočtu budú hradené najmä mzdové výdavky, cestovné výdavky a ubytovanie, kancelárske potreby, náklady na stretnutia pracovnej skupiny, štúdie, expertízy a iné. Každý partner projektu je povinný zriadiť miestnu pracovnú skupinu, ktorá bude pracovať na implementácii projektu a bude zložená z miestnych aktérov v oblasti sociálneho rozvoja.

Dĺžka trvania projektu je 18 mesiacov, do decembra 2022.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Dôsledky prírodnej katastrofy v Indonézii: Kvôli erupcii sopky vyhaslo už 13 životov
Desaťtisíce nových prípadov: Situácia sa rapídne zhoršuje aj v tejto európskej krajine
Foto
Úprimný Lukáš Latinák: Život so mnou nikomu neodporúčam, prečo teraz nehrá v seriáloch?
Slovenky zvládli dramatický duel s Nórskom: Bojovať budú o 5. miesto
Foto
Už sa na to nemohol pozerať! Spevák Otto Weiter sa rozhodol pre rázny krok: Všetko mi Andrejku († 47) pripomínalo
Voľba novej komisárky pre deti! V hre je lukratívny plat: Nahradí Tomanovú ďalšia politička?
Nadšenci z Lesníckeho výskumného ústavu: Borovičku si vypestujeme doma!
Odštartovali prípravy na zimnú sezónu: Počasie praje bežkárom
Kuchárka vytvára zmenšené pochúťky: Miniatúry na zjedenie
Táto krajina zaznamenala vôbec prvý prípad covidu od začiatku pandémie: Pred svetom sa kompletne uzavreli
Črtá sa spolupráca nacionalistov a krajnej pravice? Majú veľkú ambíciu
Prehľad vianočných odmien: Ktoré firmy potešia svojich pracovníkov 13. alebo 14. platom?