12.08.2021 22:39 | Šport | Futbal

Plzeň ušla hrobárovi z lopaty, Žilina sa o účasť v Európskej konferenčnej lige pobije s Jabloncom!

Futbalisti Viktorie Plzeň sa prebojovali do play off Európskej konferenčnej ligy.

Vo štvrtkovej domácej odvete 3. predkola vyradili The New Saints 4:1 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako v riadnom hracom čase zvíťazili 3:1 a v predĺžení gól nepadol. Český klub otočil prehru 2:4 z Walesu, postupovú jedenástku premenil slovenský stredopoliar Miroslav Káčer, ktorý nastúpil v 113. minúte.

Z postupu sa tešil aj Marek Hamšík, Trabzonspor však naň takisto potreboval až jedenástkový rozstrel. Duel s Molde FK sa skončil 1:1 po riadnom hracom čase i predĺžení, v rozstrele triumfoval turecký klub 4:3. Slovenský stredopoliar hral do piatej minúty predĺženia. Slask Vroclav v základnej zostave s brankárom Matúšom Putnockým a ofenzívnym stredopoliarom Róbertom Pichom nezvládol odvetu na ihrisku Hapoelu Beer Sheva, keď po domácej výhre 2:1 prehral v Izraeli vysoko 0:4.

Postup si vybojoval FK Karabach. V prvom zápase s AEL Limassol remizoval 1:1 a dlho to vyzeralo tak, že nerozhodne sa skončí aj odveta, no domácich spasil v 87. minúte striedajúci Brazílčan Kady. V drese hostí odohral celý zápas slovenský ľavý obranca Róbert Mazáň.

Hráči KuPS Kuopio zvíťazili na ihrisku FC Astana 4:3 a s celkovým skóre 5:4 sa prebojovali do ďalšej fázy. Fínsky klub potiahol hetrikom brazílsky útočník Rangel, ktorý nastúpil v 46. minúte a tri góly stihol streliť za necelú polhodinu.

Futbalisti Celticu Glasgow postúpili do play off Európskej ligy UEFA 2021/2022. Vo štvrtkovej odvete 3. predkola zdolali FK Jablonec hladko 3:0 a na nadviazali na triumf 4:2 z prvého duelu na severe Čiech. Jablonec sa presunul do play off Európskej konferenčnej ligy, kde sa o postup do skupiny stretne s MŠK Žilina. Úvodný súboj odohrá MŠK 19. augusta na pôde súpera, o týždeň neskôr absolvuje domácu odvetu.

Futbalisti arménskeho FK Alaškert postúpili do play off  Vo štvrtkovej domácej odvete 3. predkola zvíťazili 3:2 po predĺžení nad kazašským Kajratom Almaty. O skupinu El budú bojovať v dvojzápase s Glasgowom Rangers.

Žaligiris Vilnius prehral doma so slovinskou Murou 0:1 a vypadol, v jeho drese naskočil do hry v 58. minúte slovenský útočník Jakub Sylvestr.

/prvý zápas 1:1, postúpila Kodaň/

Feyenoord Rotterdam - FC Luzern 3:0 (2:0)
      Góly: 9. a 34. Jahanbakhsh, 48. Sinisterra
      /prvý zápas 3:0, postúpil Feyenoord/

Olimpija Ľubľana - FC Santa Clara 0:1 (0:0)
      Gól: 73. Costa
      /prvý zápas 0:2, postúpila Santa Clara/

NK Rijeka - FC Hibernian 4:1 (1:0)
      Góly: 36. Pavičič, 68. Abass, 73. McGinn (vlastný), 90.+3 Bušnja - 56. Magennis. ČK: 67. McGregor (Hibernian) po 2. ŽK
      /prvý zápas 1:1, postúpila Rijeka/

Teuta Drač - Shamrock Rovers 0:2 (0:1)
      Góly: 20. a 62. Gaffney
      /prvý zápas 0:1, postúpil Shamrock/

Velež Mostar - IF Elfsborg 1:4 (0:2)
      Góly: 81. Georgijevič - 3. a 52. Frick, 16. a 48. Okkels. ČK: 90.+2 Georgijevič (Mostar)
      /prvý zápas 1:1, postúpil Elfsborg/

FC Bazilej - Újpest Budapešť 4:0 (2:0)
      Góly: 21. Males, 45.+2 Stocker, 71. Arthhur, 90. Petretta
      /prvý zápas 2:1, postúpil Bazilej/

FC Fola/Esch - Linfield Belfast 2:1 (0:0)
      Góly: 69. Correia Mendes, 90.+3 Parreira (z 11m) - 90. Roscoe
      /prvý zápas 2:1, postúpila Fola/

Rubin Kazaň - Raków Čenstochová 0:1 pp (0:0)
      Gól: 111. Gutkovskis. ČK: 106. Samošnikov (Kazaň)
      /prvý zápas 0:0, postúpil Raków/

Molde FK - Trabzonspor 1:1 pp (1:1, 0:0), 3:4 na 11 m
      Góly: 90.+7 Sigurdarson - 57. Edgar Ie
      /prvý zápas 3:3, postúpil Trabzonspor/
      /M. Hamšík (Trabzonspor) hral do 95. min/

Hammarby IF - Čukarički Belehrad 5:1 (3:0)
      Góly: 12. Jeahze, 26. a 72. Selmani, 44. Paulsen, 67. Swedberg - 64. Ndiaye
      /prvý zápas 1:3, postúpilo Hammarby/

Hapoel Beer Sheva - Slask Vroclav 4:0 (2:0)

/prvý zápas 4:2, do play off postúpil Celtic/

FC St. Johnstone - Galatasaray Istanbul 2:4 (1:1)
      Góly: 37. Cipe (vlastný), 90.+4 O´Halloran - 30. Diagne, 64. Aktürkoglu, 70. Feghouli, 90.+2 Kilinc
      /prvý zápas 1:1, do play off postúpil Galatasaray//

Anorthosis Famagusta - Rapid Viedeň 2:1 (1:0)

/prvý zápas 2:2, do play off postúpil HJK/

FK Alaškert - Kajrat Almaty 3:2 pp (2:2, 1:1)
      Góly: 43. a 50. Embalo, 104. Glišič - 45.+1 Abiken, 61. Šušenačev, ČK: 62. Poljakov, 92. Abiken (obaja Kajrat)
      /prvý zápas 0:0, do play off postúpil Alaškert/