Pondelok 11. 12.
Hilda
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
04.01.2012 13:28 | Správy | Peniaze

J&T chce vlastniť aj české hory, snaží sa získať Špindlerov Mlyn

Spoločnosť Tatry Mountain Resorts predložila pred koncom roka ponuku českému Zväzu lyžiarov na odkúpenie podielov v krkonošských lyžiarskych areáloch.

Ide o podiely v Špindlerovom Mlyne, Peci pod Sněžkou a Harrachove. Ponuka je vyššia, ako pred časom za areály ponúkla PPF Petra Kellnera. Uvádza to nové vydanie týždenníka Euro, ktoré vyjde v pondelok.

Tatry Mountain Resorts, ktorá je čiastočne vlastnená finančnou skupinou J & T, ponúka podľa Eura lyžiarskemu zväzu buď 195 miliónov korún za jeho podiely vo všetkých troch krkonošských akciových spoločnostiach alebo 156 miliónov korún za akcie areálov v Špindlerovom Mlyne a Peci pod Sněžkou. Teda vždy o milión korún viac ako ponúkla finančná skupina PPF.

"Okrem toho garantujeme Zväzu lyžiarov ďalšie plnenie nad rámec kúpnej ceny, ako je finančná štvormiliónová podpora po dobu desiatich rokov na prípravu mladých talentov. A zároveň môžeme zväzu ponúknuť využitie všetkých areálov, ktoré prevádzkujeme v Nízkych a Vysokých Tatrách," povedal týždenníku predseda dozornej rady TMR Igor Rattaj.

Súboj o krkonošské areály sa vedie od minulého leta, kedy sa ich majoritný vlastník, Český zväz telesnej výchovy, dostal do finančných problémov a začal uvažovať o predaji týchto aktív. Zväz telesnej výchovy drží vo všetkých troch strediskách majoritu, zväz lyžiarov je po ňom druhým najvýznamnejším akcionárom.

Špindlerov Mlyn je pritom obľúbeným miestom pre zimný oddych mnohých slovenských aj českých celebrít. Pravidelne tam chodí lyžovať Andrea Verešová, ale aj Karel Gott, Dara Rolins či iné známe osobnosti.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Odporúčame z TIVI.sk
 Na archívnej snímke z 21. septembra 2023 ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vľavo) a americký prezident Joe Biden
Aktualizované
Zelenskyj pricestoval do USA: Čaká ho neľahká úloha! Presvedčí Bidena?
Robert Fico počas tlačovej konferencie k posledným obvineniam Tibora Gašpara.
Robert Fico: Vláda bude dodržiavať a rešpektovať politiku jednej Číny
Kristína Svarinská (34)
Foto
Svarinská v objatí známeho svalnatého fešáka: 13 rokov a my sa stále ľúbime!
(ilustračná foto)
Lietadlo plné ľudí viezlo rádioaktívny materiál: Stalo sa niečo čudné, núdzové pristátie v Moskve!
Ilustračné foto
Tu stúpne daň z nehnuteľnosti o 30 percent! Obyvatelia mesta sa nepotešia
(ilustračné foto)
Z obrovskej výšky padol výťah plný ľudí! Strašné následky
Poľský premiér Mateusz Morawiecki.
Zemetrasenie v poľskom parlamente: Morawieckého vláda zaplakala
Penn na pláži nebudil hviezdny dojem.
Foto
60-nik Sean Penn strieda baby ako na páse: Aha, pri čom ho načapali! Zlákalo ho sexi telo
Mahmud Abbas
Predseda Palestínskej samosprávy navštívil Berlín: Zarážajúce slová o holokauste
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas tlačového vyhásenia na tému Podanie prezidentky na Ústavný súd SR.
Žilinka upozorňuje Pellegriniho: Toto je protiústavné! O čo ide?
Foto
Chlapík prekonal nebezpečný rekord: Z kúsku tuhne krv v žilách! Mohlo ho to stáť život
Na snímke zľava Kristián Vallo (Slovensko) a Ramil Šejdajev (Azerbajdžan) počas zápasu 5. kola 3. skupiny C-divízie Ligy národov vo futbale Slovensko - Azerbajdžan
Masová bitka! Ex-hráč Žiliny sa zapojil do brutálneho konfliktu: Futbalisti dostali tvrdý trest, kluby mastnú pokutu