02.05.2021 19:00 | Šport | Futbal

Zlatý hetrik pražskej Slavie: Tretí majstrovský titul za sebou!

Futbalisti Slavie Praha získali tretí majstrovský titul za sebou.

Rozhodla o tom nedeľná remíza domáceho Liberca so Spartou Praha 2:2 v 30. kole krátko pred výkopom domáceho súboja "zošívaných" s Plzňou.

Mužstvo trénera Jindřicha Trpišovského v tejto sezóne ešte ani raz neprehralo. Fortuna ligu tak vyhralo päť zápasov pred koncom. Pred druhým Jabloncom má klub z Edenu náskok 13 bodov, v hre už bude len 12. Celkovo má Slavia na konte sedem titulov v ére samostatnosti, za čias ČSR ich nazbierala 13.

Slovan nad "rudými" viedol 2:0, no výhru nedosiahol. Domáci, v základnej zostave ktorých nastúpil Martin Koscelník, viedli po dvoch góloch Jakuba Peška. Sparta, za ktorú odohral celý zápas David Hancko, dokázala v úvode záverečnej štvrtiny zápasu v priebeh jednej minúty vyrovnať. Najskôr v 67. minúte krásnou ďalekonosnou strelou znížil Švéd David Moberg Karlsson a v 68. minúte vyrovnal strelou spoza šestnástky Adam Hložek.

V nedeľu sa darilo opäť slovenskému reprezentačnému útočníkovi Ivanovi Schranzovi. Ten dvoma gólmi pomohol Jabloncu k výhre nad Sigmou Olomouc 3:1.

Slovenský legionár najskôr v 45. minúte z pokutového kopu vyrovnal na 1:1 a v 65. minúte poslal Jablonec do vedenia, ktoré o tri minúty poistil Martin Doležal. Jabloncu v neúplnej tabuľke patrí 2. miesto, ktoré zaisťuje účasť v kvalifikácii budúceho ročníka Ligy majstrov. Šesťzápasovú šnúru prehier prerušil Zlín, ktorý remizoval s Teplicami 0:0.