Nedeľa 16. 5.
Svetozár
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
14.04.2021 18:30 | Šport | Futbal

Kováčik rokoval v Prešove o novom štadióne: Mesto získalo dotáciu za niekoľko miliónov

V Prešove by sa pri ideálnom scenári mohlo začať s výstavbou nového futbalového štadióna ešte pred letom tohto roka.

V stredu prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik po rokovaní s tamojšími zástupcami mesta aj kraja uviedol, že SFZ podporuje realizáciu projektu výstavby futbalového štadióna Futbal Tatran aréna (FTA) v Prešove.

Ako informoval oficiálny web SFZ, mesto Prešov získalo na kompletnú výstavbu štadióna od SFZ z Projektu rekonštrukcie, modernizácie a výstavby futbalových štadiónov 2013 – 2022 dotáciu vo výške 2,4 milióna eur. "Na tento deň sme čakali dlho. Mesto Prešov je nielen krajské mesto, ale aj tretie najväčšie mesto Slovenska a je nesmierne dôležité, aby malo futbalový štadión čo najskôr. Som rád, že tu veľmi rýchlo vznikla taká vzorná koalícia - mesto Prešov, Prešovský samosprávny kraj a Slovenský futbalový zväz. Ani v jednom projekte a meste takéto zoskupenie nevzniklo, pričom rekonštruujeme 23 štadiónov. Čochvíľa budeme vedieť termín začatia výstavby a ja verím, že Prešov bude mať štadión, ktorý bude dôstojným futbalovým stánkom,“ povedal počas kontrolného dňa prezident SFZ Ján Kováčik.

Koncom marca (31.3.) podpísali zmluvu s víťazným dodávateľom stavby, ktorým je Ava-stav Galanta. S výstavbou futbalového štadióna Futbal Tatran arény by sa mohlo začať ešte pred letom. Najprv však musí vydať Protimonopolný úrad SR kladné stanovisko. Zhotoviteľ stavby tak bude mať následne 18 mesiacov na jeho dokončenie. „Pevne verím, že v najbližších dňoch už budeme mať v rukách vyjadrenie protimonopolného úradu, aby sme mohli pristúpiť k samotnej realizácii projektu. Našou snahou je, aby sa futbalový štadión vybudoval v čo najkratšom čase a aby ho po niekoľkoročnej odstávke mohli využívať športovci z celého kraja. Aj keď je Prešovský kraj iba partnerom, ktorý chce finančne pomôcť, ja pevne verím, že bude pýchou celého kraja. Urobíme všetko pre to, aby sa nám tento projekt s mestom Prešov a Slovenským futbalovým zväzom podarilo dotiahnuť do úspešného konca," skonštatoval predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský.

 

Mesto v súčasnosti s protimonopolným úradom intenzívne komunikuje. Hneď po jeho pozitívnom rozhodnutí a po doručení stanoviska, sa môže začať stavať. „Našou snahou je, aby sa s výstavbou futbalového štadióna mohlo začať čo najskôr. Spustenie stavebných prác je však podmienené vydaním stanoviska zo strany protimonopolného úradu, ktorý posudzuje, či dotácie zo strany mesta Prešov a VÚC spĺňajú podmienky na poskytnutie štátnej pomoci. Akonáhle budeme mať v tejto veci kladné stanovisko, sme pripravení bezodkladne odovzdať stavenisko zhotoviteľovi. Predpokladáme, že by sa tak mohlo stať pred letom,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

V rámci rekonštrukčných prác na štadióne sa majú zbúrať doterajšie tribúny, vystavať nové, má sa vybudovať hracia plocha so zavlažovaním a vyhrievaním. Nový štadión by mohol navyše hostiť aj medzinárodné zápasy. Kapacita štadióna by mala byť 6500 divákov a mal by spadať do III. kategórie UEFA.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: tasr

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Berlusconi je už znova doma: Po komplikáciách s nákazou COVID-19 ho prepustili z nemocnice
Po útoku v Gaze telefonoval izraelský premiér s Bidenom: O tomto sa ho snažil Netanjahu ubezpečiť
Tragédia v Štúrove má desivú dohru: Po obeti v studni našli policajti ďalšie telo!
Hoci prežili zbabranú sezónu, na toto môžu byť hrdí: Hráči Ottawy Senators sú jednotkou v celej NHL
Premiér o aktuálnej pandemickej situácii: Výhru máme na dosah, ale tešiť sa zatiaľ nemáme
Auto skončilo totálne na šrot, mohli si za to sami: Ako mohla chlapom napadnúť taká blbosť?!
Na matku ženícha sa zosypala veľká kritika: Ako len mohla niečo také urobiť neveste?!
Turjanová sa snažila vysvetliť, v čom je jej manžel monk: Pri Marcinovej otázke Kristína vyprskla
Francúzsku ide očkovanie od ruky: Krajina dosiahla pozoruhodný míľnik
Silné slová prezidentky: Ako spoločenstvo musíme dosiahnuť podstatnú vec
Výstavisko v Nitre po roku ožíva: Agrokomplex pre návštevníkov otvára svoje brány
Festival Grape opäť nebude: Organizátori však napriek tomu chystajú veľké veci