25.11.2020 21:31 | Šport | Futbal

Postup pre Menchester City, prvé minúty Bénesa v Lige majstrov

Futbalisti Manchestru City postúpili do vyraďovacej časti Ligy majstrov 2020/2021.

4

V stredajšom zápase 4. kola C-skupiny zvíťazili na pôde Olympiakosu Pireus 1:0 a doplnili utorňajšie kvarteto postupujúcich Chelsea Londýn, FC Sevilla, FC Barcelona a Juventus Turín.

Pred zápasom v Grécku sa držala minúta ticha na počesť Argentínčana Diega Armanda Maradona, ktorý zomrel v stredu vo vlasti vo veku 60 rokov na zlyhanie srdca. UEFA informovala, že minútou ticha si legendu svetového futbalu uctia aj vo všetkých tohtotýždňových zápasoch LM aj Európskej ligy.

"Citizens" prebrali opraty zápasu od prvých sekúnd, hrali aktívne, mali väčšie držanie lopty a vypracovali si viac šancí. Domácich prinútili k pasívnej hre a iba skvelé zákroky brankára Olympiakosu Joseho Saa zachránili Pireus od viacerých gólov. Z tlaku hostí v prvom polčase tak rezultoval len gól Phila Fodena, ktorý v 36. minúte nekompromisne zakončil po spätnej pätičke od Raheema Sterlinga. V druhom polčase sa už hostia napriek viacerým sľubným príležitostiam nepresadili, ale postup, na ktorý by im prípadne stačil aj bod za remízu, si však s prehľadom ustrážili. Zverenci trénera Pepa Guardiolu vyhrali aj vo štvrtom zápase skupiny, ktorú vedú s 12 bodmi.

Bundesligový Mönchengladbach "vybavil" Ukrajincov už v prvom polčase troma gólmi. Najprv sa z penalty presadil Lars Stindl, potom po rohu hlavičkou Nico Elvedi a v nadstavenom čase prvého polčasu nožničkami aj Breel Embolo. V 77. minúte šikovne z priameho kopu zvýšil na konečných 4:0 Oscar Wendt. V 81. minúte sa dostal na ihrisko aj slovenský stredopoliar László Bénes, ktorý vymenil kapitána Stindla. Nemci sú na čele B-skupiny s ôsmimi bodmi.

4. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2020/2021
B-skupina:
Borussia Mönchengladbach - Šachtar Doneck 4:0 (3:0)
Góly: 17. Stindl (z 11 m), 34. Elvedi, 45.+1 Embolo, 77. Wendt. Rozhodoval: Cakir (Tur.)