04.10.2020 20:11 | Šport | Futbal

Katastrofa v podaní Manchestru United: Hanebná prehra na domácom trávniku!

Futbalisti Tottenhamu Hotspur deklasovali v nedeľnom zápase 4. kola anglickej Premier League domáci Manchester United 6:1.

Po dva góly strelili Harry Kane a Son Heung-Min. "Červení diabli" začali dobre a už 2. minúte premenil jedenástku Bruno Fernandes. Hostia však expresne otočili stav, keď najprv vo 4. minúte vyrovnal Tanguy Ndombele a o tri minúty neskôr skóroval Son Heung-Min. Domácim ešte viac skomplikoval situáciu Anthony Martial, keď v 28. minúte videl červenú kartu za úder súpera do tváre. Tottenham vzápätí využil presilovku, keď sa po prvý raz presadil Kane a do polčasovej prestávky pridal svoj druhý zásah Son Heung-Min.

Katastrofálny večer United pokračoval aj po zmene strán, v 51. minúte pridal piaty gól "kohútov" Serge Aurier a v 79. minúte premenil pokutový kop Kane. Manchester United inkasoval šesť gólov v Premier League iba po tretí raz, predtým v roku 1996 od Southamptonu a 2011 od mestského rivala City. Zároveň je Tottenham jediný tím v histórii, ktorému sa podarilo na Old Trafford skórovať štyrikrát v prvom polčase, rovnaký kúsok dokázal v roku 1957.

Leicester City stratil prvé body v novom ročníku Premier League. V 4. kole najvyššej anglickej súťaže prehral na domácej pôde s West Hamom United 0:3. "Kladivári" rozhodli o svojom triumfe už v úvodnom polčase, keď sa  strelecky presadili Michail Antonio a Pablo Fornals. V závere pridal tretí gól Jarrod Bowen.

FC Fulham v bránke bez slovenského reprezentanta Mareka Rodáka vyšiel opäť bodovo naprázdno. Nováčik súťaže prehral na štadióne Wolverhamptonu Wanderers 0:1 a je na dne tabuľky. Arsenal Londýn zdolal Sheffield United 2:1 a posunul sa na štvrté miesto. O zisku troch bodov rozhodli v druhom polčase v priebehu troch minút Bukaya Saka a Nicolas Pepe.

Premier League - 4. kolo:

Manchester United - Tottenham 1:6 (1:4)
Góly: 2. Fernandes (z 11 m) - 7. a 37. Son Heung-Min, 30. a 79. Kane (druhý z 11 m), 4. Ndombele, 51. Aurier

Arsenal Londýn - Sheffield United 2:1 (0:0)
Góly: 61. Saka, 64. Pepe - 84. McGoldrick

Wolverhampton Wanderers - FC Fulham 1:0 (0:0)
Gól: 55. Neto

Leicester City - West Ham United 0:3 (0:2)
Góly: 14. Antonio, 34. Fornals, 83. Bowen

FC Southampton - West Bromwich Albio 2:0 (1:0)
Góly: 41. Djenepo, 68. Romeu