17.03.2022 23:09 | Šport | Futbal

Barcelona prekvapenie nepripustila, Crvena Zvezda nedokázala odvrátiť postup Glasgowu Rangers

Futbalisti FC Barcelona postúpili do štvrťfinále Európskej ligy UEFA. Vo štvrtkovej odvete na ihrisku Galatasarayu Istanbul vyhrali 2:1 a keďže v prvom dueli sa zrodila bezgólová remíza, Katalánci nebudú chýbať medzi elitnou osmičkou. Okrem nich si postup ďalej vybojovali aj Glasgow Rangers, SC Braga, Atalanta Bergamo, Olympique Lyon, West Ham United a Eintracht Frankfurt

Barcelona sa mohla v Istanbule ujať vedenia po desiatich minútach hry, Frenkie de Jong však svoju príležitosť nevyužil. Gólovo udrelo na druhej strane v 28. minúte, keď sa po rohovom kope hlavou v páde zo siedmich metrov presadil Marcao. Hostia odpovedali ešte pred prestávkou - po peknej kombinačnej akcii a prihrávke od Ferrana Torresa si na trávnik položil dvoch obrancov Pedri a strelou po zemi zvnútra šestnástky vyrovnal na 1:1. V nadstavení prvého polčasu ešte Pierre-Emerick Aubameyang hlavičkou zo záklonu trafil brvno bránky Galatasarayu. Päť minút po zmene strán sa Aubameyang dočkal a rozhodol o triumfe i postupe FCB.

Atalanta Bergamo vyhrala na pôde bundesligového Bayeru Leverkusen 1:0 a zdupľovala tak domáci úspech 3:2. Pri piatkovom žrebe štvrťfinálových dvojíc nebude chýbať ani Braga, ktorá potvrdila dvojgólový náskok z prvého zápasu remízou 1:1 v Monaku. Crvena Zvezda Belehrad zdolala Glasgow Rangers 2:1, hostia však mali k pred duelom k dobru komfortný trojgólový náskok. Olympique Lyon po domácej remíze 1:1 vyradil FC Porto vďaka tesnej výhre z prvého stretnutia.