18°C  Slnečno  |  Bratislava
20.01.2016, 07:22 | Šport | Hokej
Video

Chicago neprehralo už rekordných 12 zápasov: Víťazný gól strelil Pánik

Hokejisti Chicaga pokračujú v spanilej víťaznej jazde. V zápase zámorskej NHL v noci na stredu zdolali Nashville na jeho ľade 4:1 a dvanástym triumfom v rade prekonali klubový rekord v počte úspešných zápasov za sebou.

Víťazným gólom sa na tom podieľal slovenský krídelník Richard Pánik, ktorý skóroval v druhom stretnutí v rade, hoci strávil na ľade len niečo vyše osem minút. Jeho krajan Marián Hossa nebodoval.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Obhajcu Stanleyho pohára poslal do vedenia tesne pred koncom prvej tretiny Arťom Anisimov. Tri minúty po zmene strán získal puk v strednom pásme Dennis Rasmussen, po prechode modrou ho posunul napravo Pánikovi a jeho strela zápästím spoza obrancu zapadla do siete. Triumf "jastrabov" potvrdili ešte Andrew Desjardins a Patrick Kane, ktorý tridsiatym sezónnym gólom vyrovnal v tejto štatistike svoje kariérne maximum.

Z víťazstva sa tešil aj Boston, ktorý na ľade Montrealu triumfoval rovnako 4:1. Slovenský obranca Zdeno Chára bol opäť s časom 23:24 min. najvyťaženejším hráčom "medveďov", bodové štatistiky si však nerozšíril. Nepodarilo sa to ani Andrejovi Sekerovi, ktorého Edmonton nezvládol prestrelku na ľade Tampy Bay a prehral 4:6.

Výsledky:

Columbus - Washington 3:6, New Jersey - Calgary 4:2, New York Rangers - Vancouver 3:2 pp, Philadelphia - Toronto 2:3, Montreal - Boston 1:4, Tampa Bay - Edmonton 6:4, Nashville - Chicago 1:4 (PÁNIK 1+0), Los Angeles - Dallas 3:2.

Autor: Čas.sk