09.03.2016 18:01 | Šport | Futbal

Spása v hodine dvanástej: Slovan v obrovskej dráme zdolal Michalovce!

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšej dohrávke 21. kola Fortuna ligy 2015/2016 doma nad Zemplínom Michalovce 1:0.

"Belasí" tak v tabuľke stále majú na druhom mieste na lídra a majstra AS Trenčín stratu štyroch bodov.

Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 90. Priskin. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: de Kamps - Sviarčinskij, Koscelník, 1022 divákov.

Slovan Bratislava: Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Zreľák – Scott, de Kamps – Milinkovič, Savičevič (61. Priskin), Kubík (70. Oršula) - Vittek

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen – Perez, Chubutia, De Marco, Sviarčinskij - Kunca, Sedlák, Grič, Koscelník (90. Serečin) - Hamuľák (71. Votinov), Lukič (74. Bayón)

Nikodemos Papavasiliou, tréner Slovana: "Aký zápas! Bol to jeden z tých zápasov, keď by sme mohli hrať celý deň, a neskórovali by sme. Ale stalo sa. V prvom polčase sme dominovali, ale chýbalo šťastie a aj tá finálna prihrávka. V druhom polčase sme hrali proti stene a bolo to ťažké. Pre mňa je dôležité, že sa nikdy nevzdávame a chceli sme streliť gól. Potom to už bolo o dlhých loptách a našťastie sme to tam napokon dostali. Tempo bolo vysoké, šance sme si vytvorili a to chcem vidieť od mojich hráčov."

Stanislav Griga, tréner Michaloviec: "Čo sa týka výsledku, tak zaslúžený. Súper mal najmä v prvom polčase šance, najmä pri centroch. Zle sme vstúpili do zápasu, potom sme sa chytili. V druhom polčase mal súper problémy dostať sa do šancí. Keď to padne po časovom limite, tak to bolí. Hráči sú smutní. Slovan je ale silný, a to je jeho veľkosť, že vyhrá zápasy, aj keď sa mu nedarí. My sme hrali to, na čo sme mali. Veľa šancí sme si nevytvorili.