04.03.2015 18:42 | Šport | Kuriozity

Z kurióznej situácie v NHL bolo smutno aj hráčom súpera: Hrajú o play-off a stane sa im toto?

Na Floride riešili netradičný problém s brankármi.

Manažment hokejovej Floridy Panthers musel počas utorňajšieho stretnutia zámorskej NHL s Torontom (2:3) riešiť nepríjemnú situáciu s brankármi. Pre zranenia Roberta Luonga a Ala Montoyu počas zápasu hrozilo, že sa do bránky postaví niektorý z korčuliarov. Napokon súboj dochytal so sebazaprením Luongo, na striedačke čakal na svoju šancu tréner brankárov Robbie Tallas, ktorému narýchlo vybavili jednodňový kontrakt. Tallas kariéru ukončil pred desiatimi rokmi a v NHL naposledy chytal v roku 2001.

Súboj s Torontom začala v bránke jednotka Floridy Roberto Luongo. Skúsený Kanaďan sa však zranil ešte počas prvej tretiny po rane pukom do oblasti krku a ramena a do bránky sa postavil Al Montoya. Dvojka Panthers sa v prvej minúte tretej tretiny pri inkasovanom góle z hokejky Nazema Kadriho, na ktorý prihral Richard Pánik, zranila a za stavu 2:2 chcela odísť z ľadu. Luongo však nebol ani vo výstroji a súboj sledoval v civile zo striedačky.

Rozhodcovia na krátky čas zastavili hru a tréner Floridy Gerard Gallant riešil brankársky problém. Keď do šatne odišli Scottie Upshall a Derek MacKenzie, zdalo sa, že bude chytať jeden z nich. Napokon však Montoya zostal v bránke, Toronto sa dostalo do vedenia, Luongo sa stihol opäť prezliecť a napokon so sebazaprením nastúpil na posledných deväť minút. "Zvažovali sme aj možnosť, že by sme hrali zvyšok súboja bez brankára," pripustil generálny manažér Panthers Dale Tallon.

Florida napokon prišla po prehre 2:3 o cenné body, keďže bojuje o play-off. Vedenie zatiaľ nešpecifikovalo rozsah zranení Luonga a Montoyu. Víťazný gól dosiahol Peter Holland. "Ak by bol Montoya na sto percent v poriadku, moju dorážku by určite chytil," uviedol Holland. "Bolo mi ich trocha ľúto. Bojujú o play-off a prídu o oboch brankárov," doplnil útočník Maple Leafs Joffrey Lupul.