30.10.2014 16:00 | Šport | Futbal

Slovan si ani neškrtol: Derby medzi Bratislavou a Trnavou má jasného víťaza!

Jednoznačným triumfom domáceho mužstva 4:0 (2:0) sa skončilo štvrtkové dohrávané stretnutie 3. kola futbalovej Fortuna ligy medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava.

O víťazstvo "andelov" sa gólovo postarali Ján Vlasko, Erik Sabo, Erik Jendrišek a Španiel José David Casado García. Úradujúci šampión SR dohrával oslabený o vylúčeného obrancu z Pobrežia Slonoviny Mamadoua Bagayoka. Afričan dostal červenú kartu za faul na Martina Mikoviča v šestnástke. Trnavčania potrestali nedovolený zákrok premenenou penaltou v podaní reprezentačného záložníka E. Saba.

Slovan nenadviazal na minulotýždňovú ligovú výhru nad Ružomberkom (2:1) a z ostatných desiatich súťažných zápasov uspel len v jedinom - práve minulú nedeľu na Liptove. Zo spomenutej negatívnej série má príšerné skóre 3:26.

Priebeh zápasu:

Diváci na štadióne Antona Malatinského videli svižný futbal. Aktivitou hýril najmä domáci Spartak, no prvý sa mohol tešiť z gólu Slovan, ale Milinkovič prehlavičkoval bránu. Už po desiatich minútach rozradostil domáce tribúny Vlasko, ktorý strelou na vzdialenejšiu žrď prekonal Perniša - 1:0. Vzápätí opäť poriadne horelo pred bránou "belasých", ďalší gól z toho však nebol. Slovan si vyloženú gólovú šancu nevedel vytvoriť, Trnavčania dobre bránili a tak v 25. minúte opäť zavelil do útoku domáci tím. Akcia sa však skončila faulom Bagayoka na Mikoviča, hráč Slovana sa porúčal pod sprchy a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Sabo, ktorý s prehľadom prekonal Perniša a zvýšil tak už na 2:0. Domáci ešte niekoľkokrát pohrozili pred bránou Slovana, no ich zakončenie bolo nepresné. Dopredu ich neustále hnali aj fanúšikovia, ktorí si naplno užívali duel, kým Slovan sa musel zaobísť bez podpory svojich priaznivcov. V závere polčasu Spartak poľavil a veľkú šancu na zníženie mal Jablonský, no lopta trafila iba žrď.

Po zmene strán opäť Spartak pridal, ale od Perniša sa držal ďalej. To ale neplatilo v 68. minúte, keď Mikovič našiel Jendrišeka a ten tretikrát v zápase rozvlnil sieť. Trnavčania sa dostali na koňa, naopak Slovan nevedel s výsledkom nič urobiť a jeho šance Rusova neohrozovali. Spartak sa aj napriek jasnému vedeniu neustále tlačil dopredu, v 86. minúte sa dostal do dobrej šance Mikovič, Perniš však zakročil. O chvíľu na to už bol ale krátky na Casada, ktorý spečatil rezultát stretnutia na 4:0. Spartak zaslúžene zvíťazil a pripísal si do tabuľky tri body.

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 4:0 (2:0)

Góly: 10. Vlasko, 27. E. Sabo (z pok. kopu), 68. E. Jendrišek, 87. Casado, ŽK: 36. E. Sabo - 14. Soumah, 41. Milinkovič, 61. K. Mészáros, ČK: 25. Bagayoko (Slovan) za hrubý faul v šestnástke, rozhodovali: Samotný - Ádám, Hancko

Zostavy:
Trnava: Rusov - Janečka, Bortel, Martin Tóth, Čonka - Casado, E. Sabo (77. Siva) - E. Jendrišek, Vlasko (81. B. Bališ), Mikovič - M. Vyskočil (65. Špalek)
Slovan: D. Perniš - Bagayoko, D. Hudák, Kolčák, Jablonský - Štefánik, Grendel - Milinkovič (46. K. Mészáros), Soumah (28. Vrablec), Žofčák - L. Peltier (79. F. Kubík)

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2014/2015 po štvrtkovej dohrávke 3. kola Trnava - Slovan Bratislava (4:0):

1. AS Trenčín 15 9 4 2 30:14 31

2. MŠK Žilina 15 8 6 1 31:12 30

3. FK Senica 15 6 8 1 20:16 26

4. FC Spartak Trnava 14 6 2 6 21:15 20

5. ŽP Šport Podbrezová 15 5 4 6 17:18 19

6. ŠK Slovan Bratislava 13 6 1 6 17:23 19

7. DAC Dunajská Streda 15 3 8 4 17:20 17

8. Spartak Myjava 15 5 2 8 14:20 17