Kvôli droge sa rozplývajú aj sny mladých ľudí. Abu Bakhar (25) pre portál Channel 4 News povedal, že sa vzdal nádejí na hudobnú kariéru, pretože droga z neho urobila „zombie“. "Kvôli drogám som sa nesústredil na štúdium, na písanie, vlastne na nič." Ako mnohí iní, aj on je teraz bez domova a žije na skládke odpadu na okraji Freetownu, medzi viac ako tisíckou ďalších.
Iný zdroj, ktorý mal možnosť vidieť ľudí užívať drogu, uviedol: "Kush vás zavedie do iného sveta, kde nepoznáte samých seba. Je to ako keby to malo v sebe niečo démonické. Ostatní vidia svojich priateľov a ľudí okolo nich umierať, a napriek tomu to stále berú."
Už to však nie je len problém v Sierra Leone. Správy ukazujú, že sa omámenie presúva cez západnú Afriku s viac ako miliónom závislých ľudí v mestských oblastiach Libérie a Guiney. Odborníci sa domnievajú, že problém zhoršuje aj veľmi vysoká miera nezamestnanosti medzi mladými ľuďmi.
"Kush je veľmi nebezpečná droga ako heroín alebo kokaín, je silná, lacná a ľahko dostupná, existuje slabá regulácia a kontrola predaja tejto drogy a v západnej Afrike sa stáva rozšírenou," povedal doktor Edward Nahim, konzultant psychiatra v Psychiatrická fakultná nemocnica Sierra Leone.