Leo - len mas smolu, ze u tych evanjelikov su to sice pekne reci, ale skutocnost je na mile vzdialena ich reciam. Zial, mal som do cinenia s nimi a poznam tie ich reci a skutky. Evanjelicka cirkev je velmi farizejska, pekne sa vyobliekaju v nedelu na ich "sluzby bozie", kde pekne pohovoria, a ako vyjdu z kostola, tak je to klamstvo, pretvarka. Tie ich struktury (presbyterstva a pod) si z toho urobili s.r.o. a prizivuju sa na slusnych veriacich.
„Zhromažďujte si poklady v nebi, kde ich ani moľ ani hrdza neničí a kde sa zlodeji nevlamujú a nekradnú.“ Lebo kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce.“ (Matúšovo evanjelium 6:20–21)
a ze farar a samnedodrziava ani 10 bozich prikazani hlavne ze inym robia obstrukcie normalnym ludom nap. krst sobas pohreb atd zislo bysaim pristrihnut kridla nie su nahodou plateny statom ?a konkretny farar nech ide makat niekde k lopate a nech savykupi z hriechov dobrymi skutkami
Nepochopím,prečo majú ľudia inej viery,neveriaci,platiť cirkev zo svojich daní?Nestačí,že platíme poslancov,ktorých sme si zvolili,ktorý by "mali" pracovať pre nás,ale musíme platiť týchto dermožráčov,pre ktorých neplatia svetské zákony,ale ich vymyslené,ktoré slúžia iba im?Všetko je to podľa pravidla,čo je Tvoje je aj moje a čo je moje,do toho Ťa nič.
no ak to tam skladovali tak, ako tie salatove vydania v ich opatere vyzeraju, spachal dobry skutok, ak ich ukradol. a zabezpeci vzacnym dielam primerane uskladnenie.
jcb - preco sa maju skladat? Pretoze stat funguje tak, ze peniaze prerozdeluje tam, kam to uzna za vhodne. Kedze 76 percent ludi sa hlasi k nejakemu nabozenstvu, tak peniaze idu logicky aj na veci, ktore sluzia tymto 76 perc ludom. Peniaze a ovela viac penazi ide aj na veci, ktore sluzia neporovnatelne mensiemu poctu ludi. Napr. analogicky sa mozem pytat ja, preco idu peniaze z mojich dani na Narodne tenisove centrum, Dochodci sa mozu pytat, preco idu ich dane na dialnice, ktore vobec nepouzivaju, resp na obedy "zadarmo" pre skolakov atd. A ze neplatia svetske zakony pre veriacich? Na to si kde prisiel. Skus vymenovat aspon jeden zakon, ktory neplati pre veriacich, resp. cirkevnych predstavitelov.
akisi tenisti ci dialniciari sa ale neodvolavaju na moralku, ze nie? a co je moralne na tom, nechat sa povinne financovat aj vrahmi, prostitutkami, satanistami, teplymi, transkami a podobnymi skupinami, proti ktorym moralna cirkev neustale bojuje? co obhajujes - socialisticky model pacem in teris, korumpovania cirkvi statom, komunistami a estebakmi? v nemecku ci rakusku je to ina cirkev, nie ta ista? ktora zije z toho, co jej clenovia zaplatia cez cirkevne dane. a nie prostitutky ci vrahovia nasilu, povinne. uved, ako sa cirkev postavila proti najvacsim svinstvam v tomto state. moralne? rozkradnutie statu, vrazdy - politicke a ine, od remiasa po kuciaka, nekonecne rozkradanie verejnych fondov. ako - odsudila to verejne aspon raz? a kedy, kde? ja si spominam len na to, ako napadla radicovu v prezidentskych volbach. a postavila sa za komunistu gasparovica, nominanta skoroclena k§§mer. lebo iliony dotacii...? chore... ty to teraz stavias do meciarovej polohy lebo aj ostatni. preco by sme nekradli, nekorumpovali, ved ini kradnu este viac. to je ta deklarovana - moralka...?
Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.