Nech si čínski komunistickí pohlavári nemyslia,že dobytie Taiwanu by bola pre čínsku armádu prechádzka ružovým sadom,aj keď komunistická Čína má 50x viac obyvateľov,nakoniec by to mohlo viesť k pádu čínskeho režimu.Taiwanci si vytvorili vlastný štát,lebo nechceli žiť pod komunistickým jarmom,vybudovali ho z ničoho a majú jednu z najvyšších životných úrovní,to isté platí aj pre Hongkong,maovci naťahujú svoje krvavé paprče po všetkých okolitých územiach.
666444,šuhaj,ty tu len zasieraš diskusiu,,ktovie či by si sa vyjadroval tak oplzlo ako sa neustále vyjadruješ aj keby diskusia nebola anonymná,alebo pred svojou matkou,podobne aj ten riabaskala,ten je ako besný pes odtrhnutý z reťaze.
a NIKTO!!!NIKTO V TOM CINSKEJ LUDOVEJ ARMADE,NAMORNICTVU,LETECTVU A STRATEGICKYM SILAM NEZABRANI!!!!ANI RUSI ANI USA!!!A UZ VOBEC NE DEKADENTNA FRANCIA ALEBO VELKA BRITANIA....
berte to obcania slovenska tak ze 99% cinanov nema ani sajnu kde nejake posr slovensko z jednou stihackou,bez tankov a bez armady a ekonomiky je na mape sveta.ked sa Cina rozhodne zautocit z umyslom dobit Taiwan tak to urobi a vy si mozete akurat tak vyklepkavat ako datle do klavesnice))))ha,ha,ha,ha,ha!!!!
Neurobí!!! A kde je Slovensko dobre vedia! Stretneš tu skôr Čiňana ako robotníka z Ruska! Práve preto, že sme nemuseli zbrojiť a stačia nám dva tanky je dobré byť v NATO na ktoré si ani Čína netrúfne!
Čína by tiež musela zvážiť medzinárodné následky prípadnej vojny. "Dohoda medzi USA a Taiwanom hovorí, že Washington poskytne vojenskú podporu Tchaj-peju v prípade nevyprovokovaného útoku Pekingu. Priama čínska invázia by zrejme znamenala krvavú a možno aj dlhú vojnu. Takže je dosť pravdepodobné, že by sa do toho aspoň v nejakej miere vložili Japonsko a USA, aby minimálne oddialili čínske totálne víťazstvo,“ predpokladajú vojenskí a politickí analytici. Aj expert na čínsku bezpečnostnú politiku Bernt Berger pripomína, že v Tchaj-peji nevládne zhoda, ako nastaviť vzťahy s Pekingom. "Bolo by ťažké vyriešiť závislosť Taiwanu od investícií z pevniny a čínsky pracovný trh láka vzdelaných ľudí z ostrova. Z taktického hľadiska nie je úplne jednoduché začať inváziu a je pravdepodobné, že tá by sa stretla s veľkým odporom. Rizikom sú však nové strategické scenáre a rivalita medzi Pekingom a Washingtonom. Ak by sa narastajúci obchodný konflikt rozšíril mimo ekonomických záujmov, tak sa môže Taiwan opäť stať ohniskom súboja medzi USA a Čínou,“ uviedol pre Pravdu Berger, ktorý pôsobí v Nemeckej rade pre zahraničné vzťahy.
Thaiwan je štát približne s 23 miliónmi obyvateľov, ktorý momentálne uznáva iba 17 krajín sveta.Podľa ministerstva zahraničných vecí je Taiwan po Južnej Kórei druhým najväčším mimoeurópskym investorom v krajine. Jeho investície na Slovensku sú v celkovej hodnote takmer 450 miliónov eur a vytvorili približne 2 500 pracovných miest."Demokracia na Taiwane je zásadný dôvod, prečo Taiwančania jednoznačne odmietajú zjednotenie s Čínou, v ktorej vládne komunistická strana,“Thaiwan sa sústreďuje na odstrašenie prípadného útoku Pekingu aj investíciami do raketového vojska. "Taiwan mu v tom nemôže zabrániť. Ale jeho asymetrická stratégia môže narušiť politické ciele Číny, ak sa pokúsi o zjednotenie silou,“
Čo povie nejaký čínsky komunista-generál je ako prd vo vetre! Možno je skorumpovaný a takto si pchaním sa straníkom do rití vylepšuje pozície aby mu na korupciu neprišli.
Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.