Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
streda 20. 11.
Félix
8°C  Oblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
12.09.2019, 14:03 | TOP Čas

Diskusia: Husté slová Slovenky, ktorá pracuje v pôrodnici: To, čo adresovala čerstvým matkám, nemôžu ženy rozdýchať

205 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Sikovne
12.9.2019 18:14 | |
+99 -13
Reagovať
Ja som ZENA a suhlasim s pani z nemocnice. Tieto "zeny", ktore nicia meno nam zvysnym normalnym cistotnym zenam. Robia zo seba len fifleny, namalovane, nalakovane nechtiky, pedikurka... Ale na zachode po nich! Fuj! Neviem, ci ziju v domacnostiach, kde maju platene upratovacky, ale ta neucta voci ostatnym, ze ja som sa vylodila a po mne potopa... Ja doteraz nechapem a nepochopim, ze niekto po sebe nedokaze umyt misu, ak sa nieco prihodi, zdvihnut toaletny papier zo zeme... Nevyhovarajte sa na pooperacne rany a krvacanie. Rodila som, mala som velmi tazky porod, ale dokazala som udrziavat cistotu a hygienu! Sestricky a upratovacka na oddeleni kazde rano chvalili, aky mam poriadok oproti inym na oddeleni. Vsetko je o pristupe a vychove, ak som vychovana a vedena k cistote a hygiene, nebude po mne humus.
maaendross
12.9.2019 19:10 | |
+12 -25
Pocuj, Ty, zase nebud na piedestale, ze Ta sestricky a upratovacky chvalili! To je normalne, ze cistotni ludia sa spravaju normalne. No, to je chore, aby ma niekto z tychto ludi chvalil. Musi byt prirodzene-moj styl zivota, ako zijem, ako som aj hygienicky naucena, ake mam bezne, pre NORMALNYCH, ludi navyky, aby ma niekto upozornoval...druha vec, ked sestry dmr*dia, tucne, neumyte, brrr, aj to by dte mohli zazit...
Marfia
12.9.2019 19:11 | |
+20 -20
Akoze co si myslela nad tym nam akoze cistotnym zenam? Ze zena, ktora po porode krvaca, sa ma hanbit za to, ze je pod nou krvava plachta? Tak za to sa ma hanbit porodnica. Aj pocas menzesu sa stane, ze "pretecie", a ty sa pohorsujes na zenou po porode?.. Tie ostatne veci beriem ako vymysel tej "pracovnicky nemocnice". Pochybujem ze si bude niektora zena schovavat zakrvavene vlozky v sufliku. Jedna udajna pracovnicka v nemocnici chcela na nete zaujat, tak zaujala akurat svojou blbostou.
Marfia
12.9.2019 19:35 | |
+13 -10
Podla teba by si zena ktora ide rodit mala do porodnice priniest vlastne obliecky na postel, vlozky, plienky pre dieta, oblecenie pre seba a dieta, este pribalit aj vrecia na odpad, metlu a handru, aby pocas pobytu vsetko poupratovala. Samozrejme oblecenie pre seba a dieta na cely cas co bude hospitalizovana. Rodina nech pravidelne odnasa pouzite plienky a vlozky. ..
Marfia
12.9.2019 19:41 | |
+19 -10
A len taka poznamka, ak si vsetko poupratovala, tak naco tam boli upratovacky? Dufam ze aj podlahu si umyla. ...Uz si vymyslas. Mala som na izbe v porodnici zenu, ktora mala kliestovy porod a bola rada ze dokaze prejst k dietatu, nakojit ho a prebalit, kedze sestry jej dieta priniesli po par hodinach. Cikat dokazala iba v sprche, kde sa ledva dovliekla a sestry na nu sral**. Akoze co ocakavas? Ze mala skakat ako gazela a chodit kazdu pol hodinu na WC, aby nahodou neokrvavila plachtu, lebo ju nejaka upratovacka ohovori na nete?
maaendross
12.9.2019 19:54 | |
+12 -6
Fiha, "MARFUSA", Ty si asi tiez z tych "genitalnych a najmudrejsich", ze, pravda? Kazda zena, skoro jazda, zasvini plachtu po porode., Vzdy sa vymeni, kolkokrat treba, aj paplonova povliecka-ak bolo treba, bsz reptania, na poziadanie. Vazim si vsetky zeny, muzov, ktore sa staraju o vas, ak ich pristup je ludsky. Druha vec, ako posobite vy. Nie ste tam uzurpatori, ale osoby, ktore su povinne nemocnicnej liecby, bytia tam, prisposobeniu sa inej starostlivosti, ako doma. Ak sa vam nepaci, chodte inam, bodja!
Marfia
12.9.2019 20:26 | |
+12 -3
maendross... ty si citala aj clanok, alebo iba moj komentar? Ved o tom je clanok, ze sa nejaka udajna zamestnankyna nemocnice stazuje, ze zeny v porodnici zaspinia plachtu. Si precitaj najprv clanok, potom citaj komentare.
maaendross
12.9.2019 17:35 | |
+21 -26
Reagovať
No, mozno by som sa aj k dotycnej sestre pridala. Ja som rodila v r.1981, 1986 v tej istej nemocnici, s lekarmi -kamaratmi, sestrami-detto, nemozem povedat ani "n". V tej istej nemocnici lezala a porodila svoje prve dieta aj moja dcera-lekarka... Dist som sa divila pristupu sestuer, pomoc.personalu,ale nikdy nezavdavala pricinu ( nic na stolikoch, papuce nad mrezi pod stolikom), upratovacky vrazili pred siestou, nas*rali dlazky na mokro, ako vojaci , ziapali...bolo nam dovolene doniest TV, mikrovlnku, mikrochladnicku, lebo sa z " oddelenia" kradlo.... Moja skusenost. Ina na Kramaroch, ina v Nemecku-podotykam-standardna, nie extra, hoci moji -dcera, zat su lekari. Dnes sa tesim na stvrte vnucatko na ich male slovensko-nemecke babatko! Porod v DE, logika. Uzasny pristup! Vlastne, nemizem nikdy na nikoho povedat ani zle, ako sa kto sprava, zije, ake ma hyguenicke navyky-to nikto neobs*ere, ze-nemohol, hento, tamto.
maaendross
12.9.2019 17:39 | |
+50 -12
Raz, kto je spindur, vidiet, bude, bodka! Ziadne-nevladze, musi smr*diet, fuh-az ma napina! Zazila so pri dcere , na chodbe, tie smra*dy...ze sa necitili, ci ich rodinni prislusnici... Aj toto je SLovensko! Darmo sa tu bude niekto nadrapovat! REALITA!
LEOPARD111
12.9.2019 17:41 | |
+24 -11
dost som z teba zmateny .
maaendross
12.9.2019 17:53 | |
+34 -8
Z coho si zmateny? Ze obhahujem niektory personal-lekarsky, setrickovsky, ale aj sanitarky, nie niektore drze upratovacky?, ze obhajujem cistotu, ze viem, ako sa spracaju, konaju pacientky? Bavime sa, ake su spindurky, to je pravda! Na 75%! Moja dcera-zubarka, by Ti povedala: dieta nema ani kefku, pastu, zuby ako hnoj, ale ona nechty, nadstavene vlasy, namachlena-o.k.; zat, lekar, s***i dotycny, neda sa pomaly vysetrit, ale diktuje, co mu ma predpisat...psychosomatucki ludia-vseobecne, len o nich! Popritom, hnus....
maaendross
12.9.2019 17:57 | |
+30 -2
Este jedno klise: ako sa budete spravat voci ludom vy, tak sa budu spravat voci vam. Ak uplne zakladne hygienicke navyky, sposoby neviete, nechodte medzi normalnych ludi. Cisty pot nes****i.
marcela242
12.9.2019 17:34 | |
+57 -5
Reagovať
Uraziť sa mohli tak akurát špindíri ktoré sa v tom jej príspevku videli.Ale čo sa týka toho kojenia,to prehnala už trochu.
sinkanzen
12.9.2019 19:24 | |
+6 -5
Si to vystihla dokonale
abvydavatelstvi
12.9.2019 17:08 | |
+28 -9
Reagovať
DISKUSE JE NA VELMI VYSOKE UROVNI, jak to tak sleduji ... Clovek by se mel denne umyvat, prevlikat do cisteho, udrzovat kolem sebe poradek ...udrzovat ciste sve obydli ...okoli ...mesta ..obce ...i staty ...Ale jak vime ze zkusenosti, tak to nekteri nedodrzuji a je jim lhostejne v cem a jak ziji ...Vemte si nektere zaostale staty v jakych hromadach spiny tam ziji a zadne vychodisko ...Evropa je docela cista ...i lide jsou z 90 % cistotni ... ted je potrebne to naucit tech zbyvajicich 10 % ... a bude spokojenost vsude ...
abvydavatelstvi
12.9.2019 17:19 | |
+20 -7
Velmi vysokou uroven, myslim ironicky .....Je to tu des, jak nekteri pisou ....VSUDE BY MELA BYT VYSSI HYGIENA...STACI JIT NA WC VE VLAKU NEBO VEREJNE WC UKLIZECK...PODLE WC SE POZNA HOSPODYNE - GAZDINA A KULTURA NARODA ....
DnesPekne
12.9.2019 17:04
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
peterpeterson2
12.9.2019 17:07
DnesPekne
12.9.2019 17:09
DnesPekne
12.9.2019 17:18
50Rebeka
12.9.2019 16:51 | |
+41 -9
Reagovať
A najvacsi humus je tato diskusia.
zruseny
12.9.2019 16:35 | |
+23 -40
Reagovať
A keď sa žena vráti po pôrode domov, je to samozrejme s hustým bobrom..
morskavllnka
12.9.2019 16:40 | |
+37 -14
zruseny ak to myslis ironikus tak ok, ale ak nie tak vies co skus ist na akukolvek operaciu brucha a som velmi zvedava ci tie 4 dni po nej si budes robit iste opatrenia v intim.oblasti:))))))))))))))) dojde na moje slova a ani ta nehne a k poriadku neporiadku ja s tou sestrickou suhlasim a som taka rada ze nespadam do jej kategorizacie otrasných rozmaznaných zien casto krat nezrelých a to aby mali deti, a je jedno v akom veku tu o vek nejde :))
zruseny
12.9.2019 17:04 | |
+22 -5
Ide o psychickú vyzretost, ale poznám aj 20r, čo majú poukladane v hlave ale je ich žalostne malo oproti dobe nedávno minulej
morskavllnka
12.9.2019 17:19 | |
+19 -2
zruseny suhlasim:)) to k tej vyzretosti:)no okrem nej ako ta vychovali doma tak sa spravas aj mimo dom:)))
zruseny
12.9.2019 17:32 | |
+10 -2
Presne tak, vidno že už mas 21+
morskavllnka
12.9.2019 18:35 | |
+4 -3
zruseny 21 plus a pol:))))))))))))))))))))))))))))))
01Erik01
12.9.2019 16:33 | |
+28 -2
Reagovať
Ako to tu čítam tak sa tu nikto z nikým nedohodnete. Celé zle. Jednoducho napísané. Každý sme iný a hotovo vybavene a načo sa tu hryziete. Tymto nič nezmenite ani nevyriešite. iba si dokazíte krásny deň
Rebelka2018
12.9.2019 16:50 | |
+37 -9
morska ake styri dni po operacii brucha?Na druhy den rano v doprovode k umyvadlu aj s hromadou hadic!To akoze 4 dni si neumyjes zuby ani skatulu?Ved ruky ti neamputuju ked sa dokaze najest tak aj umyt!A to pisem po vaznej operacii!Cmudle su to co si myslia ze su prve ktore porodili.Z domu takto zvyknute.Hubu si zmaluje a p.cu si neumyje.To je cele.
morskavllnka
12.9.2019 16:55 | |
+19 -3
Rebelka2018 ale jasne ze zazila som to, dokonca 8 hodin po sommusela vstat a prejst cez celu izbu a spet k posteli musi sa umyt kazdy den hygiena je uplne smaozrejma pre kazdeho normlaneho cloveka ale my sme pisali o holeni intim.miest to myslim v nemocnici robili onehda len pred pôrodom a pred oparaciou ale pacient uz sam nie teda neviem o tom:))))))))))))))))))inak stebou uplne suhlasim !!
DnesPekne
12.9.2019 17:05
morskavllnka
12.9.2019 17:20 | |
+4 -1
samozrejma oprava preklepu :))
Bany1
12.9.2019 16:33 | |
+23 -7
Reagovať
Vasnia moja žena rodila 2 deti..... Takže viem posúdiť. A bola na izbe fakt s humusáčkami.
sesi358
12.9.2019 16:23 | |
+55 -16
Reagovať
No...veľká vďaka za tieto husté slová..pani sestrička (alebo co to je) by sa tiež mohla zamyslieť nad sebou a svojimi kolegyňami..rodila som pred rokom v pôrodnici som bola 5 dní.za celých 5 dní mi nikto neprezliekol postel.opakovane som prosila,aby mi vymenili plachtu.tak neviem prečo komentuje,že ženy ležali v krvavých plachtách.máme si nosiť svoje do pôrodnice? Po pôrode som musela sama prejsť na posteľ a ešte mi naložili,že som im to tam zašpinila🤦‍♀️..a nie každá žena vie hneď kojiť dieťa.na to ste predsa tam vy,aby ste tým ženám pomohli.to, že niektoré ženy nemajú základné hygienické návyky je smutné,ale vy sa tiež niektoré neviete správať,neviete nič o pacientoch,ste drzé...a keď Vás práca nebaví môžte ísť ovce pásť.nebudete s ľuďmi,budete na čerstvom vzduchu a ešte Vám dajú aj psíka,aby Vám nebolo smutno.
Vasniia
12.9.2019 16:26 | |
+35 -21
Najhorsie je ,ze sa tu vyjadruju muzi,ktori nemaju ani sajnu,co rany po porode znamenaju a krvacania s tym spojene a sestricky frflajuce. Niekedy daju radsej zene plienky,namiesto toho,aby jej pomohli na WC.Fakt skoda slov Nase zdravotnictvo je v p i c i,ked si clovek nezaplati
zruseny
12.9.2019 16:32 | |
+6 -5
Neurazaj Bačov a juhasov, bez nich by si si párenicu ani žinčicu nevychutnavala
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Prémiové čítanie Šport Obchod TV Počasie Horoskopy
Monika Jankovská.
Komentár Daga Daniša: Jankovská sa háda ešte aj s Kočnerom Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Luxusný rodinný dom vykradli v pondelok podvečer, po páchateľoch intenzívne pátrajú.
Infografika
Zlodeji úradovali v rodinnom dome v Limbachu: Krádež za 300-tisíc € v susedstve prominentov
Pápež František priletel do Bangkoku.
Pápež na návšteve Thajska a Japonska: František chce bojovať za úplné odstránenie jadrových zbraní
Slovenský obranca Tampy Erik Černák (v strede) a hráč Rangers Jesper Fast v súboji o puk.
Halák iba na striedačke, Černák pomstil tvrdý zákrok na Kučerova
(ilustračné foto)
Tehotná žena († 29) zomrela v lese príšernou smrťou: Po telefonáte s manželom sa vyplnila jej najhoršia predtucha
Izrael zaútočil na Damask (ilustračné foto)
Blesková reakcia na raketový útok zo Sýrie: Izrael uskutočnil nálety v Damasku
Chinese and Russian flag standing on the table
Urovnajú po rokoch kórejský konflikt? Rusko a Čína zosúladili nový návrh
Marián Hossa ako jediný Slovák vyhral Stanleyho pohár až trikrát.
Ocitol sa v elitnej spoločnosti: Hossa už kandiduje do Siene slávy NHL!
Najťažšie jej smrť nesú rodičia, mamička Melánia po celý čas žalostne plakala.
Foto
S brutálne zavraždenou Violou († 34) sa lúčilo 600 smútiacich: Do neba ju sprevádzal žalostný plač mamy
Miroslav Beblavý, Veronika Remišová a Ľubomír Galko taktiež prestúpili do iných strán.
Štyri roky po voľbách, 40 slovenských zákonodarcov zmenilo politickú farbu: Toto sú prezliekači dresov
Zuzana sa vracia na televízne obrazovky.
Foto
Zuzana Plačková mieri do Jojky: Vlastná reality šou
2004 Sanatórium
Foto
Smutné 15. výročie víchrice v našich veľhorách: Takto zmenila Tatry kalamita
Muž skočil s radiátorom na auto a utiekol.
Foto
Policajti ho pripútali, no nepomohlo to: Ušiel im aj s radiátorom