Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
streda 13. 11.
Stanislav
6°C  Oblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
10.09.2019, 13:55 | Správy | Servis

Diskusia: Ktoré autá si najlepšie držia cenu? Pozrite sa, čo všetko to ovplyvňuje

12 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
ondro.ondrovic
10.9.2019 17:56
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
molon.labe
10.9.2019 14:52 | |
+3 -23
Reagovať
Ja som od detstva zástancom Fordov. Otec vlastní RS2000 ja Mustang. Tú RS2000 kúpil za 3000 €, teraz sa ich cena pohybuje od 6-20 tis. v závislosti od stavu a verzie. Po motorickej stráne sú tieto autá prakticky nezničiteľné. Zásadne by som nekupoval auto s rozvodovým remeňom, jedine reťazou. Rovnako by som nekupoval diesel. To čo ušetríte na palive, doplatíte na servise. Čo sa týka Mustanga - všetci sa chytajú za hlavu kvôli spotrebe. So starým deravým výfukom som urobil 1300 km na 127 litrov benzínu + hodinová zápcha v Budapešti. S novým výfukom som sa dostal pri 90 km/h pod 8 litrov, motor točí 1100 otáčok na 5ke, pritom ide o automat. Pri stabilnej jazde 130 km/h točí tak okolo 1500 otáčok a len si mrmle, je to 4-litorvý 6-valec. Čo k tomu poviem? Žiguliak mi žral 13 litorv... Akurát som mal + výdavky na kompletne nový nerezový výfuk na mieru, homologizáciu svetiel a kúpu staronového alternátora, na pôvodnom mi prerazilo diódu na mostíku usmerňovača. Je to 10 r. auto za cenu novej Fabie. Koľko bude stáť 10 r. Fabia, o tom si ilúzie nerobím. Dnešné nové autá sú konštruované na 5 ročné použitie, potom ich môžete zahodiť a kúpiť si nové. Ja som skôr zástancom starého poctivého železa...
sickwokmove
10.9.2019 15:07 | |
+3 -11
o 3roky si mozeme dat stretavku v Mnichove. Som zvedavy kedy tam vlakom dorazis. Co sa tyka kvality -suhlasim starsie auta su omnoho kvalitnejsie urobene ako tie dnesne a obzlvast ak ide o VW group. Tam sa vyhraju iba s interierom aby bol uzivatel uspokojeny a kedze ide o 75% firemnu klientelu, nikoho nic ine zaujimat nebude. Ja mam novy ziguliak, a po dialnici pri tempomatovych 140tich mi zere 9. Je 20cm od zeme a slova ako spomalovac alebo obrubnik nepozna. Ano motor ma ani nie polovicny. Avsak pri nakupnej cene ktora je na urovni holej fabie su to pre mna akceptovalelne minusy, nehovoriac, ze ja gro svojich km najazdim v meste. Co sa tyka dieslov tam by som ta poopravil a ak ludia nenabehaju aspon 25tisic km rocne na diesel skutocne pozerat nemusia, ale to iste sa tyka aj novych oturbenych benzinov ktore su hnane na svoje maxima uz v beznej premavke. Avsak ak ma niekto zaujem ist si kupit Octaviu z druhej ruky a obzvlast od koktavych s tym, ze usetri 50% az 70% ceny noveho vozidla bude sklamany viac ako zlym vyberom motoru pri novom vozidle. Vzdy si treba uvedomit, ze cast spolahlivosti vozidla vytvara spravnym jazdenim hlavne prvy majitel/sofer vozidla. Stare slovenske porekadlo hovori, ze najlepsie SUV je firemna fabia...
trailando
10.9.2019 15:40 | |
+6 -2
sickwokmove a na čom jazdíš?
sickwokmove
11.9.2019 07:33 | |
+2 -1
Uz som to pisal mam novy zigulak.
talkman111
10.9.2019 14:41
Dobre.uz.boIo
10.9.2019 15:29
Dobre.uz.boIo
10.9.2019 14:20
sickwokmove
10.9.2019 14:08 | |
+38 -15
Reagovať
Ako si moze Skoda Octavia drzat cenu? No jednoducho za 3 roky najazdi 250tisic, zamestnancovy sa kupi nove a autobazar ju stoci na 100.
schramm
10.9.2019 16:01 | |
+3 -11
sickwokmove: To mňa nenapadlo keď auto má 3 roky najazdených 250 tisíc ešte môže stočiť kilometre lebo nebola prvá STK ktorá už zapisujú km. Vždy prvá STK ke´d auto už má 4 roky a potom každé dva roky. Práve zmeniť zákony už prvá STK už po dvoch rokoch aby autobazári nestočili km a firmy väčšina predá auto už po 3 rokoch a tesne pred 4 rok pred STK.
Dobre.uz.boIo
10.9.2019 16:48
motomotomoto1
10.9.2019 19:39 | |
+1 -4
STK po 2 rokoch pre firemne auta... nie pre bezneho uzivatela... kedze je to logicke na zaklade toho ako sa k nim pristupuje...
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Prémiové čítanie Šport Obchod TV Počasie Horoskopy
Ladislav Bašternák
Bašternákovci môžu prísť o luxusné majetky. Čudné prevody preverí súd Aktuality.sk
Kráľovský pár
Tak toto tu ešte nebolo: Španielsky kráľ Filip VI. začal historickú návštevu Kuby
Prezidenti
Putin nevylúčil stretnutie so Zelenským v Kazachstane, má len jednu podmienku
Jurgen Klopp.
Klopp sa na seminári UEFA vyjadril k horúcej téme: Čo si myslí o technológii VAR?
Moderátorka
Foto
Moderátori Diana Hágerová a Roman Juraško to už netaja: Veľká novinka!
Na snímke sprava
Foto
Slovan predĺžil šnúru víťazstiev: S Novými Zámkami to však belasí nemali ľahké
(ilustračné foto).
Autobusár sa pokúsil znásilniť tínedžerku, tá ho dobodala na smrť: Súd rozhodol o jej osude
2019: Vľavo je
Foto
Hugh Grant a Guy Ritchie napodobnili predkov: Ich otcovia slúžili v rovnakej jednotke
(ilustračné foto)
SHMÚ bije na poplach, situácia začína byť vážna: Hrozba pre viaceré okresy Slovenska!
Švédska
Foto
Umelec sa rozhodol namaľovať XXL portrét Grety, kritikom to hneď udrelo do očí: Veď to je...!
Je rozhodnuté: Polášek s Dodigom stratili šancu na postup na turnaji majstrov
girl watching
Foto
Hororový pohľad v Južnej Kórey: Rieka sa sfarbila na červeno
Policajt na túto
Policajt na túto potupu nikdy nezabudne: Ožral sa a na parkete to roztočil celkom nahý