Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
sobota 19. 10.
Kristián
8°C  Hmla  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
24.07.2019, 10:00 | Správy | Domáce správy

Diskusia: Exriaditeľ Markízy prehovoril pred súdom o miliónových zmenkách: Mika potápa Kočnerovu verziu

84 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
aamater
24.7.2019 10:38 | |
+7 -17
Reagovať
Mi_ka nemohol vedieť o zmenkách nakoľko ich Rus_ko nezaevidoval. Ozaj zaujímalo by ma, ako sa správne zaevidujú zmenky, ktoré nemajú pre plnenie daňovej povinnosti žiadny relevantný dôvod? Veď plnenie malo byť až o dlhých 15 rokov? A nie predsa v roku ich vydania v roku 2000. Tak podľa môjho úsudku by sa mali v účtovníctve objaviť a zaevidovať až v roku splatnosti. Teda o oných 15 rokov. Žiadna firma si predsa nemôže robiť odpočet DPH dopredu? Lebo ak by ich zaevidovali do účtovníctva, tak by to boli vlastne náklady o ktoré sa znižuje zisk vlastnej spoločnosti. Tým pádom firma platí menšiu daň z dosiahnutého zisku, alebo sa pletiem? Veď vyplatenie zmeniek je predsa zvýšenie nákladov a zníženie zisku. Tiež by sa mohlo stať, že zmenky by neboli nikdy preplatené (čo znamená, že dané financie by danej spoločnosti ostali) a tým pádom by sa daný subjekt obohatil, či? A ešte jedna vec!!! A tá je podstatná a dôležitá!!! Zmenku mal predsa uhradiť sám Rus_ko!!! Predpokladám, že ako fyzická osoba!!! Iba v prípade ak nebude solventný tak to uhradí Markíza!!! Holt stalo sa Rus_ko je nesolventný!!! V dobe vystavovania a podpisovania zmenky toto nik nemohol na 100 % predsa vedieť ? Alebo to vedeli? No dokážte im úmysel? To sa iba ťažko preukazuje ak sa dotyčný sám neprizná!!! A to, že záväzok v takomto prípade na seba prevzala Markíza je logické, nakoľko mala s toho ona profit!!! Tak neviem.
bobor5
24.7.2019 10:40 | |
+9 -8
žeby sa mali okamžite zaúčtovať, aamater...??? si riadne mimo..
aamater
24.7.2019 10:50 | |
+8 -6
bobor5 Ty čítaj poriadne. Lebo ako to vidím ja tak čítať možno ešte zvládneš, ale z pochopením písaného slova to máš už ťažšie. Veď píšem, že nemajú čo zaevidovať. Zaevidovať môžu až potom keď uhradia pohľadávku. A mimo si ty. Dokonca v druhej vete to píšem, že by ma to zaujímalo ako sa to má zaevidovať? A tiež že sa jednalo o pohľadávku medzi Rus_kom a Koč_nerom. Markíza nastupuje až keby náhodou Rus_ko nebol solventný. A ešte na záver!!! Podľa toho, kto vyrovná záväzok vyplývajúci zo zmenky, sa zmenky delia na: vlastné (sola) - zmenku uhradí vystaviteľ zmenky. Je to písomný prísľub. Pri vlastnej zmenke sa vyskytujú 2 osoby: vystavovateľ (dlžník) príjemca (veriteľ, remitent) cudzie (trata) - zmenku uhradí na príkaz vystavovateľa zmenky (trasant) tretia osoba (trasat) v prospech remitenta. Pri tejto zmenke sa zúčastňujú 3 osoby. Je to vlastne písomný príkaz vystavovateľa tretej osobe (zvyčajne banke), aby vyplatila zmenkovú sumu druhej osobe (remitentovi, veriteľovi). V danej dobe zastupoval Markízu Rus_ko!!! Tak, že tam bol aj za tretiu stranu za Markízu!!! Tak ja ti potom už neviem?
sickwokmove
24.7.2019 10:56 | |
+5 -8
aamater neries s nim nic to je dalsi komunisticky ekonom ktory sa tvari ako kapitalista a pritom nevie ani citat s porozmenim co je ucivo strednej skoly.
bobor5
24.7.2019 10:57 | |
+14 -4
aamater, poradím ti, nagugli účtovanie zmeniek a zistíš aké nezmysly píšeš. samozrejme, že o zmenke sa účtuje okamžite ako je vystavená..úplne si ma rozosmial - tým "nemožno predsa robiť odpočet DPH dopredu", kde i pri zmenke našiel to DPH?? v živote si nezaúčtoval ani nákup rohlíka, tak nepredvádzaj znalosti niečoho, o čom nemáš ani šlehu..
babickaNemcovych
24.7.2019 10:59 | |
+9 -3
aamater, nestačí ti stiahnuť si niečo z Googlu - treba tomu aj rozumieť. Keď nič iné, a žiadny príslušný "chlievik" nie je v dokladoch, tak sa jednalo o potenciálny záväzok budúcich období a na to je predsa správa audítora.
bobor5
24.7.2019 10:59 | |
+6 -5
a k hlúposti ridal sa sick, ktorý ako laik tiež ovláda účtovanie zmeniek - tkz kapitalistický laický účtovník..účtovanie o zmenke po 15 rokoch - dajte si to zaramovať..
bobor5
24.7.2019 11:01 | |
+3 -4
babicka vdaka, ale pochybujem, že pochopia, totiž oni nechcú.aamater je geniálny smerák a sick profesionálny podrýpavač do mňa. ani jednému neide o realnu vec..
bobor5
24.7.2019 11:08 | |
+3 -3
sicku, v ktorej triede SEŠ sa učí, že o zmenke sa účtuje až pri splatnosti??
sickwokmove
24.7.2019 11:34 | |
+4 -3
bobor uctovanie zmeniek ma vobec nezaujima a ani zaujimat nebude. Mne je uplne jasne, ze islo o podvod ktory splodili v kooperacii obaja aj rusko aj kocner. A zaplatit to mal novy vlastnik. Zaujimave je ci tuto zmenku zaevidoval aspon Kocner kedze mal z nej byt vyplateny a ak jeho firme tiez niekto robil financny audit preco to nekonfrontoval s datami v Markize. Je jasne, ze je tam vela manipulovanych informacii. Otazne je preco a komu na tom zalezi, lebo uprimne si povedzme na Slovensku mame aj lepsich podvodnikov ako tito dvaja.
bobor5
24.7.2019 11:38 | |
+3 -2
tak toto beriem, ale potom aspon nepíš, že sa to učí na strednej škole..a súhlasím, že sú podvodníci.. prečo by auditor mal preverovať zaúčtovanie zmenky v 2. firme to netuším..neide o dan. kontrolu..kočner je naopak dobrý podvodník, dobre mu radili ako zakrývať podvody.. to že sa o iných nehovorí, je len vec (ne)chcenia DÚ, polície, súdov..
sickwokmove
24.7.2019 11:48 | |
+3 -2
Nie bobor zle si ma pochopil. Aj kocnerova firma asi mala audit u seba. (separatne od Markizy). A tam mi je podivne, ze sa auditor nezaujimal o fakt, ze Markiza dlzi tejto spolocnosti udajne 60milionov eur...hlavne ked sa to prejednavalo v telke. Ako chapem na druhej strane fakt, ze ak audit robila nejaka zahranicna firma nemusia mat prehlad o diani v mediach avsak z auditov v nasej firme viem, ze vsetky taketo sialene polozky v ucte preklepnu niekolko krat. Dokonca ak mame mat nejaky material/vybavenie v takej sume kazdy audit ho kontroluje ci skutocne tato polozka u nas existuje aj fyzicky.
bobor5
24.7.2019 12:04 | |
+3 -2
tak fyzická inventúra vo firme je trochu o niečom inom..ale chápem čo píšeš..
StanoZorin
24.7.2019 21:53 | |
+0 -0
To je otazka pre uctovnikov a nie pre teba. Firma ma mat zaevidovane / zaknihovane pohladavky voci firme. ked neboli tak to znamena ze neexistuju.
35_muz
25.7.2019 14:51 | |
+0 -0
Celé to je trochu inak. Markíza nemala mať prečo zaknihované zmenky pretože tie údajne vystavil akože Rusko ako fyzická osoba. Markízu do toho zatiahol inak, prostredníctvom ručenia. To ručenie už zachytené v Markíze byť muselo v dokladoch. No a nebolo ale Rusko to opieral o fakt, že by to síce bol jeho podvod ako konateľa Markízy ale ten by bol už aj tak premlčaný. Zmenky ale premlčané nie sú a následok podvodu chcel preniesť na Markízu ako firmu ... Pohrali sa proste klasicky s nedokonalosťou našich zákonov. Akýkoľvek bývalý konateľ firmy by v prípade úspechu Kočnera mohol túto šablónu použiť na zruinovanie danej spoločnosti. Tú zmenku môže totiž antidatovať kedykoľvek do času keď mal kompetencie podpísať ručenie v mene danej spoločnosti. Máme tu v zákonoch čo sa týka zmeniek poriadnu dieru. Už dávno mal fungovať povinný register zmeniek aby sa nedali antidatovať.
Adolf.Hipster.88
24.7.2019 10:25 | |
+24 -13
Reagovať
organizovana skupina Kocnerovcov mala sidlo v Bonaparte, v byte hned vedla Ficovho bytu, tak je jasne, od koho mali krytie
Gobeliny
24.7.2019 10:37 | |
+10 -26
Kočner a Fico? - trápne. Kočner bol aj je pravičiar
molon70
24.7.2019 10:19 | |
+34 -1
Reagovať
...hovorím vám...koniec by mal byť na budúci týždeň, ale všetko sa rúca a tak milému p. ruskovi neostane nič iné, len potichu pár dní pred koncom odstrihnúť "náramek" a šup šup po tichu za kopečky...
bobor5
24.7.2019 10:28 | |
+18 -3
neverím, že to ukončia budúci týžden..
BIade1111
24.7.2019 10:18 | |
+37 -3
Reagovať
Ked odsudia Kocnera, zacnu plavat velke veci na povrch.
edwardo129
24.7.2019 10:12 | |
+37 -3
Reagovať
"Mika potápa Kočnerovu verziu"..iba Kočnerovu ? A čo Rusko,zase obíde čistý?
sickwokmove
24.7.2019 10:08 | |
+26 -5
Reagovať
Bolo by zaujimave zistit kto robil audit v markize pocas panovania pana Ruska :D a taktiez kto robil audity po tom....
bobor5
24.7.2019 10:14 | |
+14 -8
prezrad mi, čo ako mali tie audity zistiť..neexistenciu zmeniek?
sickwokmove
24.7.2019 10:52 | |
+5 -3
jasne neexistenciu po tom co to bolo asi 2mesiace v telke ako Kocner obsadil markizu a narokoval si na podiel. Myslim, ze ako auditora by ta malo zaujimat, preco ina sukromna osoba obsadzuje majetok firmy ktoru auditujes. AUDITY BOLI VYMYSLENE PRAVE NA TO ABY PREVEROVALI TAKETO SKUTOCNOSTI aby sa rozdelili firmy na tie ktore obchoduju poctivo a na tie ktore nie. Aspon si svojim jednoduchym komentarom objasnil zmysel auditov.
bobor5
24.7.2019 11:03 | |
+3 -5
auditora ma zaujímať obsadenie firmy.. dobré. "i tak še da". sklzavaš ku gobeliny..
sickwokmove
24.7.2019 11:11 | |
+3 -5
Tak prepac, ides urobit financny audit do firmy, ktory sa robi kazdorocne, teba ako auditora nebude zaujimat takato kauza firmy ktoru ides podpisat ako bezproblemovu? Si ty kompletny? To je ake zbavovanie sa viny. Kebyze to nie je medializovany podvod. tak pochopim, ze niekto schova papiere a auditor mu nemoze prehladavat sukromne dokumenty. Ale toto bol verejne znamy fakt. Uz ja ako decko som to vtedy vnimal. Co potom dospele osoby?? Takze vlastne podla teba je audit o tom, ze si pozrie posledne dve faktury, pozrie ci maju zamestnanci dochadzku zhrabnu 250tisic euro a vybavene? Dufam, ze aj k nam dojdes robit do firmy audit prave ty.
bobor5
24.7.2019 11:19 | |
+3 -3
možno sa tam zmena vlastníctva aj rieši, ale rozhodne to nie je hlavným predmetom auditu..audit je hlavne o správnosti použitia účtov. postupov a vykázania reálneho stavu majetku a hospod.výsledku firmy.koľko auditov si už urobil, či aj videl, ked sa tak zasvetene ku ním vyjadruješ?
sickwokmove
24.7.2019 11:43 | |
+2 -3
No vidis sam to hovoris hospodarsky vysledok firmy a ten je urcite markantne ovplyvneny zmenkou a hlavne na taku ciastku nie? Suhlasim s tebou, ze mozno si to audit v Markize vsimnut nemohol, ale myslim, ze audit u Kocnera ktory tu zmenku zaregistrovt musel by si to vsimnut mal, co sa tyka auditov ja tiez pracujem vo firme ktora ma majitela z EU a ver mi, ze financne toky medzi spolocnostami nam prevetraju az po nakup pier. Samozrejme ja som s tym maximalne spokojny a nemam voci tomu jedinej vycitky. Ved za to koniec koncov platime tie tazke prachy. Aby bolo jasne, ze sme korektna spolocnost.
bobor5
24.7.2019 11:49 | |
+3 -2
no nie je - ked zmenka neexistuje..tak verím, že prevetrávajú, no krížové kontroly sa nezvyknú aditormi robiť..
sickwokmove
24.7.2019 12:01 | |
+1 -2
uf no tak to je na figu... ja z pohladu toho ake mame audity u nas som si myslel, ze je to bezna prax. U nas castokrat kedze nakupujeme veci aj od materskej spolocnosti kontroluju vsetky tieto financne toky.. zjavne by sme si to v nasom state mali zaviest ako povinnost...
Gobeliny
24.7.2019 10:08 | |
+11 -37
Reagovať
Mika včera potopil seba. Ani neschopný Šanta tomu nevedel zabrániť. Prokurátora aj trápneho Lipšica tento proces pochová.
bobor5
24.7.2019 10:22 | |
+25 -4
ty sršíš vtipmi..
nejdeoto
24.7.2019 11:10 | |
+14 -4
Neschopný Šanta? Pretože sa nebojí pána nedoknutelneho, arogantného a špinavého zlodeja Kočnera?
Xxxxo
24.7.2019 10:05
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
BIade1111
24.7.2019 10:17 | |
+5 -4
O com vcera nevedel?
bobor5
24.7.2019 10:31 | |
+4 -5
blade, nedozvieš sa, už ch u j o v i n u vystrelila, dalej nebude odpovedať
Xxxxo
24.7.2019 12:33
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
comanch
24.7.2019 10:02 | |
+12 -21
Reagovať
Samozrejme , najlepšie by bolo pre Amerického akcionára aby neexistovali žiadne zmenky , lenže asi existujú
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň s J. Gorduličom Podcasty Prémiové čítanie Šport TV program Počasie Horoskopy
Peter Holubek.
Autor spisu Gorila: Za Fica odpočúvanie Penty vyhodnotili ako vlastizradu. A vyrazili ma Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Jean Claude
Hrozí destabilizácia Balkánu: Juncker hovorí o historickej chybe
Vážna nehoda
Mimoriadna správa z Bánoviec: Vodič vrazil do troch ľudí na chodníku!
Juan Antonio
Brata prezidenta Hondurasu odsúdili v USA za drogy: Mal kšeftovať aj s El Chapom
Alfa Romeo má
Známy tím F1 má finančné problémy: Koniec v súťaži?
Letecká havária
Tragédia na Aljaške: Lietadlo netrafilo pristávaciu plochu, zahynul jeden pasažier
Michail Gorbačov
Gorbačov sa s obavami prizerá na súčasné dianie: Urgentná výzva pre Rusko a USA
Predseda
Emotívny summit v Bruseli: Junckerovi sa lámal hlas a len sťažka potláčal slzy
Vladimír Dravecký.
Slováci hviezdili v českej extralige: Päť gólov našich legionárov
Fotografia malého
Tisícky ľudí sa neubránili slzám: Dôvod, prečo chlapček čupí na zemi, vami otrasie
Americký
Trump po telefonáte s tureckým prezidentom: Erdogan chce, aby prímerie v Sýrii fungovalo
Na snímke brankár
Brankár Minnesoty ukázal srdce: Krásne gesto pre fanúšika súpera
Little girl with
V okrese Rimavská Sobota útočí nákazlivé vírusové ochorenie: Postihlo 7 detí, na tieto príznaky pozor