Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
pondelok 19. 8.
Lýdia
30°C  Slnečno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
19.06.2019, 11:10 | Správy | Domáce správy

Diskusia: Vodiči, zbystrite pozornosť: Pravidlá cestnej premávky sa majú meniť

57 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
73Milan73
20.6.2019 08:08 | |
+1 -0
Reagovať
Predpokladám,že tak o pol roka budú ďalšie zmeny,veď od roku 1989 sa už dopravné predpisy menili a upravovali najmenej tridsaťkrát.To je oblasť,kde sa predpisy najčastejšie upravujú,dokonca sa stalo už aj to,že po jednej úprave predpisov museli urobiť korekciu ešte predtým,než nová úprava vstúpila do platnosti,bolo to pár dní po prijatí spomínanej úpravy predpisov.
kolibaba
19.6.2019 20:23 | |
+2 -1
Reagovať
No neviem, ale buď sú poliši slepí alebo leniví, všetci vidia ako sople za volantom sa hračičkujú s mobilmi, ako si nahrávajú rýchlu a hlavne riskantnú jazdu, všetci to vidia, len policajti nie! Stačí sa pritom postaviť na výjazdy z parkovísk šopingov, slečinky zrejme mobilujú milencom, že kúpili prezervatívy. Už generalisimus Gašpar a jeho gašpari sa vyhrážali, koľko mesiacov už vysedáva ďalší gašpár Lučanský, ktorý sľubnoval pre demobilovníkov peklo, a teraz zasa bubbubu. Koľko už navyberali pokút za túto bezočivosť sopľošov? Chytajú dílerov a samy poliši pýtajú trávu, asi nezarobia na poriadne žrádlo. Bola som pred týždňom pár dni v Čechách, choďte sa pozrieť ako sa tam jazdí, ale len čo Čech prekročí našu hranicu už je ako blázon. A čo súdruhovia v krojoch ráno prísť do dedín a trestať pirátov, ktorí majú čas na všetko, len do roboty majú málo času. Jazdenie pod 90-kou je skôr výnimkkou. Áno s. Lučanský a spol., vaši farizeji sú už tak leniví, že ani z limuzín sa im nechce vyliezť
brit30
19.6.2019 18:55 | |
+3 -1
Reagovať
Mali sme 18 rokov chodili sme na strednú školu strojnícku,prišiel do triedy vojak poručík a spýtal sa kto che vodičský preukaz na nákladné auto ako branec za 300 kčs,kamarát ma nahovoril,že sa aspon ulejeme zo školy keď budeme chodiť na jazdy,tak sme sa štyria prihlásili,za pol roka sme mkali vodičské preukazy na veľké nákladné auto,na vojne mi urobili psychotesty a rozšírili na autobus,lebo som na vojne aj autobusom jazdil druhý rok aa pri odchode z vojenskej dvojročnej služby som dostal potvrdenie o praxi s prívesmi návesmi aj keď som na vojne príves nikdy neťahal,aani som to vlastne nepýtal,ale náš veliteľ,že to napísal aj mne tak aby som si to zobral,a v civile na základe vojenského potvrdenia som dostal na dopravnom inšpektoráte razítko do vodičáku na privesy návesy a mal som mám do dnes plný vodičák za 300 kčs ,teda za 10€,,hehe
jofko1111
19.6.2019 15:16 | |
+19 -2
Reagovať
treba davať vodičske už pri 15 tich rokoch spolu s občianskym preukazom beztak je vela ludi na svete treba sa pozabijať,prečo v Holansku pri odhlaseni auta netreba policajtov ani okresne urady nemaju ako u nas , a policajt si ma zarabať tak že ma dbať na bezpečnosť na cestách nie sedieť na zadku v kancelarii
milan5321
19.6.2019 15:11 | |
+7 -2
Reagovať
telefonovanie za volantom kludne moze konkurovat alkoholu.vodic sa nesustreduje na jazdu.ak nema automaticku prevodovku neradi a spomaluje za nim iduce vozidla,nedava znamenie o zmene smeru jazdy.roky na to poukazujem.co sa stane?zo 100 € zvysia pokutu na 200 €.prepacte,ale to problem neriesi.skuste k tomu pridat 3 mesiace bez VP a uspech sa dostavi.aspon si to myslim.ostatne upravy su fajn.okrem upravy vekovej hranice pre jednotlive triedy VP sa zipsovanie a vytvaranie pruhu pre vozidla rychlej zachranne sluzby v praxi uz uplatnuju.este jedna veta ak dovolite.dopravni policajti su na velmi dobrej urovni.nejdu cloveka pri priestupkoch za kazdu cenu zodrat z koze a vela x ostanu pri pouceni.pri prekroceni rychlosti je s nimi uz tazsia rec.ale tak mi treba :))
tihyno
19.6.2019 15:08 | |
+14 -1
Reagovať
Toto mi pripadá , ako keby tie zákony navrhoval Miňo Demovič zo sitkomu Profesionáli .Znižujú sa skupiny na vek na VO lebo majú málo prax . Takto budú mať viac .
cododat1
19.6.2019 15:01 | |
+13 -2
Reagovať
Navrhujeme, aby bolo možné vodičské oprávnenie skupiny C a CE udeliť už v 18 rokoch (oproti 21 rokom) a vodičské oprávnenie skupiny D a DE už v 21 rokoch (oproti 24 rokom)," uviedol rezort.,,toto je taka kravina ako smer ! a co motociklisti 100vkov cez dedinu ...
tetrev
19.6.2019 18:04 | |
+2 -0
Aj za socializmu sa dal spraviť v Československu vodičák v 18-tich rokoch na nákladné auto "C" a následne rozšíriť na prívesy a návesy "E". A mohlo sa jazdiť v Československu na kamióne od 18 rokov. To prišlo zo západnej Európy cca. v polovici 90-tych rokov, že na kamióne sa môže jazdiť až od 21 rokov. V Československu bolo bežné, že chlapi pred vojnou si porobili tzv. branecké vodičáky za 300 Kčs na skupiny "M"(malá motorka),"B" a "C". Potom išli na vojnu, kde absolvovali tzv. krátkodobý řidičský kurs a tam dostali do vodičských preukazov razítka pre skupiny "E" a niektorí dostali aj razítka pre autobusy "D".
LORD.BYRD
19.6.2019 14:43 | |
+37 -1
Reagovať
tie 18 ročné dievčatká na sto tisícových SUV s telefonom na uchu asi 50 eurova pokuta riadne pobaví....smiešna pokuta ako celý tento štát je smiešny...ale čo čakať od tých 150 občanov, ktorí nám schvalujú zákony na ktorých sa rehoce celý svet...a punc najsprostejšieho národa v galaxii nám ostane asi velmi na dlho....
cododat1
19.6.2019 15:03 | |
+11 -0
schvaluju ako schvaluju ! na povel palcom hore ci dole ,bez svedomi a vedomia ,tak potom sa comu cudovat ze sa tu 13r schvaluju totoalne kraviny
USAfilcki
19.6.2019 15:41 | |
+2 -4
akurát že bez podpory opozície by neschválili nič, ale očividne aj tí hlasujú na povel palcom hore či dole.
lubica120
19.6.2019 14:24 | |
+13 -0
Reagovať
Novela o zákaze telefonovania bola schvalena už dávno.Len sa s tým nič stále nerobí.A páni poslanci sa asi v NR nudia.Choďte pešo a každý druhý vodič za volantom drží mobil v ruke a telefonuje jedná radosť.A ešte kde sú majitelia svojich deti-psov ktorých majú po ľavej ruke a pri šoférovi a s jednou rukou riadi volant a pes-dieťa pozerá sa cez okno.V tejto republike je všetko na opak.Aký poslanci také zákony a hlavne policajti by sa zasa moc narobili keby mali riešiť priestupky za telefonovanie.Keby tak chodili aj pešo tak by toho videli aj viac.Každý druhý vodič za volantom telefonuje jedná radosť.
USAfilcki
19.6.2019 14:29 | |
+15 -4
Však bodaj by netelefonovali keď miesto odoberania vodičákov aspoň na 6 mesiacov až 1 rok sa dávajú smiešne pokuty, koľko je vlastne pokuta za telefonovanie 50€??? Čo to pre boha je v dnešnej dobe 50€ dnes zarobí už každý za max. 2 dni, kto chodí vôbec do roboty. Nech berú vodičáky, to bude strašiak a nie peňažná pokuta.
prasiak58
19.6.2019 14:09 | |
+20 -4
Reagovať
pokial za mobil za volantom a ine nevenovanie sa riadeniu nebude aspon rok zakaz cinnosti, nic sa nezmeni...
prasiak58
19.6.2019 14:15 | |
+10 -7
dokonca aj rozpravanie so spolujazdcom vie byt nebezpecne! moze natolko znizit koncentraciu ze vodic urobi chybu! uz som to parkrat videl.
USAfilcki
19.6.2019 14:20 | |
+8 -12
to už musí byť potom niekto mentál ako ty, keď ho dokáže spolujazdec tak rozptýliť že mu to až zničí koncentráciu, to sa mi len vtedy stalo za volantom, keď mi kamoška robila fajku, ale aby som sa s niekym rozprával a zrazu by som zabudol že mám na starosti auto, tak na to musí mať človek IQ voliča SaS či OĽaNO, to musí byť tupé jak prasiak58
USAfilcki
19.6.2019 14:26 | |
+3 -7
Totiž keď už niekto stratí koncentráciu pri vedení motorového vozidla už len pri tom že sa rozpráva so spolujazdcom to už musí byť blbec na pohľadanie, toho môže potom z koncentrácie vyviesť aj rádio, to už musí byť fakt korunovaný blbec čo sa nevie dívať na cestu a pri tom počúvať a rozprávať, to fakt musí byť jednobunkovec vodič SaS či OĽaNO, chápem že aj takí ľudia sú, ale tí by nemali mať vôbec vodičák, max. tak bicykel ale aj tam je riziko že by sa k nim niekto ozval a skončili by v jarku s odhryznutým jazykom.
prasiak58
19.6.2019 14:54 | |
+8 -3
USAfilcki: ze som si ja gumu nedal ked som ti mater do analu nakladal! teraz tu takto smradis vzduch...
USAfilcki
19.6.2019 15:39 | |
+2 -6
prasiak58 vidno že si len liberál a bukva expert na anály a tam veru treba gumu, lebo ešte by si mohol svojmu milencovi spraviť malého Sulíka, CHA CHA CHA že ty si ešte dve diery v živote nevidel len jednu aj to chlapskú, preto sa ti len o análoch sníva, bože tupec sa aj sám prizná je špinavý bukvák. Inak pre homobl++ečkov ako ty, to musíš do tej diery vyššie u ženy nakladať keď chceš deti nie do análu vy nechutné liberálne homoopice.
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Kočnerova Threema Správy Podcasty Šport TV program Počasie Horoskopy
Obvinení z vraždy
Vyšetrovanie vraždy Kuciaka: S Kočnerom spolupracovali aj vysokopostavení úradníci Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
V bratislavskom
Záhadná smrť v Česku: Vo výťahovej šachte našli dvoch mŕtvych ľudí!
Názory britského
Európska komisia bez obalu: Ak dôjde k brexitu bez dohody, najväčšími porazenými budú Briti
Mladému
Rekordne rýchlo to vzdal: Mladý futbalista odišiel zo Švédska kvôli zime
Oheň na ostrove
Aktualizované
Na jednom z Kanárskych ostrovov evakuovali tisíce ľudí: Požiar zasiahol aj turistami obľúbené miesto
Snímka z tlačovej
Špeciálny prokurátor o Kočnerovi: Nemáme presvedčivé dôkazy, že si objednal vraždu Lipšica
Pôvodná zostava
Herečka z Beverly Hills 90210 po rokoch priznala, že rolu získala podvodom: To si naozaj nikto nevšimol?!
Na snímke útočník
Ovečkin otvorene o jeho pôsobení v KHL: Zvažujem viaceré možnosti
Cestou na Rysy sa
Foto
Nával turistov, aký je aj na Tatry prehnaný: Zápcha pod Rysmi! Tie fotky musíte vidieť
Vražda mladého
V kauze Kuciak zistili trestnú činnosť predstaviteľov štátnych orgánov: Rozhorčení politici reagujú
Foto
Stefan si pripravil pre frajerku obrovské prekvapenie: Ženy, tohto chlapa jej budete závidieť
Na snímke
Vodný kanál v Čunove čaká modernizácia: Športovci si to zaslúžia
Krampola trápi
Krampol je zo správania chorej manželky zúfalý: Čo sa deje, keď za ňou prídem do nemocnice