Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
piatok 19. 7.
Dušana
23°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
13.06.2019, 05:30 | Správy | Domáce správy

Diskusia: Bratislavu zamoril krvilačný hmyz: Zakročí mesto proti komárom?

28 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
miro1360
21.6.2019 03:00 | |
+0 -0
Reagovať
lastovičky, belorítky, dážďovníky, netopiere - to všetko chytá tisícky komárov denne, keď si ich ľudia vytlačia z miest tak, že im zničia hniezdoviská, komárov bude o toľko viac a "neškodných" postrekov tiež ... dávno klesli počty týchto vtákov pod polovicu
miro1360
21.6.2019 03:03 | |
+0 -0
a áno viem, netopier je cicavec ale spomenul som ho tam tiež lebo za noc chytí aj 3000 komárov
tajomnica6
13.6.2019 10:41 | |
+3 -2
Reagovať
Slovensko je len Bratislava. My ostatní sme len- ostatní :) v Blave je všetko - inde nič nie je. .ani peniaze, ani komáre :)
djMcelister
13.6.2019 10:12 | |
+2 -0
Reagovať
A čo inde nie su komáre len v Bratislave.Bývame od Dunaja necelý kilometer takže si komáre užívame ešte aj na slnku.
JozefSVK
13.6.2019 08:22 | |
+6 -3
Reagovať
Vsade likvidujete hniezda vtactva (hlavne lastovicky), taktiez netopiere a potom revete, ze vas zeru komare. Ved 2 tyzdne prsalo a potom sa hned prudko oteplilo, tak co ste cakali lietajuce medvediky? Ja byvam 5 km od rieky Morava, tych hmyzakov tu je jak nasra.tych ale co teraz? Takto je to kazdy rok. Vsetko postriekajte, rozkopte, pokoste, porezte, vybetonujte, zaasfaltujte, zastavajte! Potom zasa budete naplakat ako je teplo
Pokino7
13.6.2019 08:26 | |
+7 -3
ale chod niekam. 5km od moravy by sa k tebe postrek ani nedostal. to uz moze clovek byvat v bytovke. naco mas RD ked si nemozes posediet na terase. alebo na seba kazdy den striekat repelent....urcite zdravsie ako jeden postrek vsak.
JozefSVK
13.6.2019 09:10 | |
+7 -0
Samozrejme, ze jeden dobre miereny postrek je ucinnejsi. Ale zahubia sa tym len komare? Povedal kto? Tak ako tvrdili, ze postreky su bezpecne a vcelstvo dochne. Dnes sa da v obchode vselico, co si mozem dat na dvor a komare to odhana. My mame fakle a zivy plot plus slimaka a je pokoj. A ked hovoris, ze sa ku mne postrek ani nedostane, tak na co ho potom vykonavat? Komare sa mnozia aj v stojacich vodach. Mame tu 3 jazera a okolo borovicove lesy, teda to co z nich ostalo, teraz vytrieskali polku lesa vraj choroba. Takze to by museli striekat plosne, tak ako pred 2 rokmi lietadlom. Uz je mi z toho do placu, ako sa tu priroda decimuje, lebo my sme pohodlny. Uz len to je smutne, ze ja dochadzam do BA vlakom za 1 hod. Kolegyna byva v Ruzinove. Elinou to ma 17 min. ale ona sa denne trepe autom 40 min. Som sa jej raz spytal, preco nechodi elinou? Odpoved: som bratislavcanka, patri sa chodit autom. Dalej uz nekomentujem
Lilo7
13.6.2019 08:15 | |
+1 -4
Reagovať
Ja som bol presvedčený , že taký superman Sulík, mutant netopiera, zhltne za minútu 10 miliónov komárov.
Lilo7
13.6.2019 08:05 | |
+7 -2
Reagovať
Slniečkári aj Vallo team aj Droba team tvrdia že ste sa nenaučili žiť s v symbióze s komármi. Veď tie sú súčasťou života. Úplne nechápem, prečo sa pred stáročiami odvodnil žitný ostrov. Mohli sme mať najväčšie komarovisko v Eúrópe. Amerických vojakov vo Vietname privádzali do šialenstva nie Vietnamskí partizáni, ale komáre.
tajomnica6
13.6.2019 07:59 | |
+9 -1
Reagovať
vyhnať komáre do parlamentu, nebudú nám piť krv ani oni, ani politici..
balancer
13.6.2019 07:44 | |
+9 -2
Reagovať
Nestačilo, že kolabujúca doprava pije ľuďom krv - ešte aj komáre sa pridali.....
69ano96
13.6.2019 07:23 | |
+11 -11
Reagovať
Bratislavska kaviaren je liberalna, takze pi-chat moze kazdy, neobmedzujte ich.
balancer
13.6.2019 07:45 | |
+6 -10
Teba tak vidlami do chrbta - 3,14 ča východniarska !
a258
13.6.2019 07:15 | |
+25 -3
Reagovať
najlepši je ich prirodný likvidator-netopier.....Netopier dokáže za noc uloviť až 3000 komárov. Jediné aktívne lietajúce cicavce zomierajú pri zatepľovaní panelákov......Posledné obdobie je však spojené s masívnym zatepľovaním obvodových plášťov panelových domov, čím dochádza k rýchlemu zániku vhodných stanovísk. Navyše, zatepľovanie panelákov často prebieha skoro na jar, keď netopiere ešte spia a celé kolónie tak zostávajú zaživa pochované v dutinách pod zateplením, kde umierajú pomaly od hladu a smädu. Ak nájdete netopiere počas stavebných prác, zastavte ich a nález oznámte stavebnému úradu a príslušnému úradu životného prostredia. Nezabúdajte, že netopiere sú zákonom chránené vrátane ich stanovísk (úkrytov) a v prípade ich odstránenia vám hrozí pokuta až do výšky 33 190 eur a trestné stíhanie. V prípade akéhokoľvek nálezu netopierov s nimi manipulujte len v nevyhnutných prípadoch a používajte ochranné rukavice.
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Podcasty na Aktuality.sk Šport TV program Počasie Horoskopy
Dúhový pochod
Komentár Ľubomíra Jaška: Prečo nejdú všetci hrdí spolu na pivo Aktuality.sk
Donald Trump
Donald Trump telefonoval s Emmanuelom Macronom: Hovorili o Iráne
britskýtanker
Spojené štáty obvinili Irán z eskalácie násilia: Reagovali na zadržanie britského tankeru
Na snímke
Toto mu vyšlo: Tímový kolega paroduje Petra Sagana
Nemecký tenista
Zverev má výhrady voči Ivanovi Lendlovi: Chcem len, aby sme normálne trénovali
Ropný supertanker
Irán zadržal britský tanker: Pri zastavovaní boli použité vrtuľníky a ozbrojené motorové člny
Tím
Strata pre BORU-Hansgrohe: TdF opúšťa ďalší cyklista
Prezidentka
Prezidentka SR navštívila predstavenie v rámci podujatia Dúhový Pride: Na pochode sa nezúčastní
Palubová doska
Zranenia utrpelo 17 ľudí: Nepovolené preteky skončili nehodou
Na snímke bývalý
Slovan Bratislava oznámil meno dočasného trénera: Kto povedie belasých v úvodnom zápase Fortuna ligy?
Dievčatko
Foto
Dievčatko bolo po uštipnutí agresívne a nedokázalo spoznať rodičov: To najhoršie ešte len prišlo
Slovenský
Peter Sagan opäť zabával cyklistický svet: Aha, aký kúsok predviedol tentoraz
Výbuch plynu
V Číne výbuch zabil dvoch ľudí: Ďalších 12 osôb je nezvestných