Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
streda 11. 12.
Hilda
0°C  Jasno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
10.06.2019, 19:30 | TOP Čas

Diskusia: Preložíte názvy častí tela do latinčiny? Kto dá tento kvíz na 100 percent, na toho by bol Hippokrates hrdý

23 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
tarotaro
11.6.2019 18:03 | |
+0 -0
Reagovať
mam zdravotne vzdelanie aj tak som mal skoro problem, najviac ma pobavili tito co tu dali ten kviz pochybujem ze by bez googlu dali aspon 2 z 10 ucho dali model toyoty a svajciarskych hodiniek, co k tomu dodat
alex1970
11.6.2019 19:34 | |
+1 -0
nemam zdravotne vzdelanie nepooužil som gooogle a mam sedem spravnych,
stesvine
11.6.2019 06:34
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Intermediary
10.6.2019 20:55 | |
+12 -13
Reagovať
Suum Caput Quadratum furem - Vlastná hranatá Hlava zlodejská
Alf12345
10.6.2019 20:19 | |
+0 -2
Reagovať
https://www.cas.sk/diskusia/848689/pri-kosiciach-sa-utopil-15-rocny-chlapec-jeho-telo-hlad­ali-aj-potapaci/1/
wi1der
10.6.2019 20:06 | |
+18 -6
Reagovať
prečo kks hippokrates a latinčina? vam prepína v nč kks? on bol grék/helén a som si na 101% istý, že nevedel ani slovo latinsky. veď: "Hippokratés pocházel z jižních Sporad (Dodekanésu), z ostrovů při jihozápadním pobřeží Malé Asie, z lékařské rodiny, odvozující svůj původ od Asklépia. V Platónově dialogu (Protágoras 311b) je také nazván Asklépiovcem, tedy žákem a jakoby potomkem Asklépiovým. Hippokratés v mládí cestoval za vzděláním po Řecku, Malé Asii a snad i po Egyptu. Vrchol jeho činnosti spadá do období peloponéské války v letech 431–404 př. n. l. V roce 430 př. n. l. potlačil v Athénách mor a bylo mu přiznáno čestné občanství města."
XXSXSM
10.6.2019 20:14
Plegias
10.6.2019 20:25 | |
+23 -0
to XXSXSM preto , lebo je latínsky jazyk zvolený za oficiálny jazyk medicíny. a prísaha sa volá Hypokratova iba preto že ju spísal Hypokrates ....
XXSXSM
10.6.2019 20:27
wi1der
10.6.2019 20:57 | |
+11 -4
skus odpovedat? to je čo za vyzvu/otazku? ty si fízel, resp. taku malu uchylku fizelskú maš? ale odpoviem ti a čo najstrucnejsie, pretoze veceriam - pretoze je najvyraznejsia osobnost mediciny zapadneho civilizacneho okruhu staroveku. a aj pocas rimskej rise - vacsina lekarov a pod. - komunikovala grecky. a aj vacsina greci boli. atd.ale - po pade rimskej rise - zapadnej - nastal rozvrat a upadok poznania. a spätne sa do klaštorov v rannom a vrcholnom stredoveku anticke spisy - na 90% v grectine - dostavali cez arabske prepisy z cordobskeho kalifatu. tieto uz neprekladali (tj z arabskych prepisov) - do grectiny, ktorej malokto v klastoroch stredoveku - ale do latinciny. a tak sa aj hippokratove spisy spätne dostali do eu povedomia v latinčine. a kedze vlastne cirkev prevádzkovala aj prvé stredoveké univerzity - tak teda mame latinsku terminologiu v rámci aj mediciny a nie povodnu a originalnu grecku. atd. atd. ale o nic nemeni na tom, že hippokrates bol grek - a po latinsky podla mna - nevedel povedať ani mäkké f. ale ak máš iné poznatky, tak v pohode.
wi1der
10.6.2019 20:59 | |
+8 -4
a ešte, nejaka si utočná XXSXSM .... nie je to tiež nejaka diagnoza? myslim nejaký mentálny defekt, či tak podobne.
XXSXSM
10.6.2019 21:01
XXSXSM
10.6.2019 21:04
wi1der
10.6.2019 21:13 | |
+1 -5
ty si fakt fízel? ale v pohode, aj vy fízli nech sa máte tak, ako si zaslúžite.
wi1der
10.6.2019 21:17 | |
+7 -4
ale ok, ked si fízel, treba na teba ísť pomalšie. hlavne ak je to naročnejšia tema. nadpis článku je: Preložíte názvy častí tela do latinčiny? Kto dá tento kvíz na 100 percent, na toho by bol Hippokrates hrdý ......... a ja len v mojom prvom príspevku konštatujem, že hippokrates mal s latinčinou menej spoločné ako napr. ja - kedze bol starogrék a latinsky nevedel. ja na rozdiel od neho mam uspesne ukoncené 4 semestre latinčiny na univerzite. alebo si myslíš, že hippokrates - kecal latinsky a aj pomenuvaval diagnozy a casti tela latinsky? hm, hm. smutné fízel, smutné.
XXSXSM
10.6.2019 21:18
wi1der
10.6.2019 21:30 | |
+7 -3
parada XXSXSM, že už nebudeš otravovať ďalším kotkodákaním. uži si to. plus - ten fízel ma napadol v suvislosti s tonom, akym sa pytaš. nespravaš sa slušne, si útočná, podla mna aj mentálne nevyrovnaná. ale tvoja vec. ja lekár, ani psychiater nie som, aby som ti s tým pomohol. zbohom.
Deciemka
10.6.2019 22:08 | |
+8 -2
XXSXSM ty musíš byť stará, znudena furia. Furt vrtas a keď ťa niekto dá dole, tak sa začneš tváriť, že ty si tu vlastne omylom. Teba musí ľúbiť okolie ako koža nôž.
XXSXSM
11.6.2019 05:23
bbrblo
11.6.2019 08:30 | |
+2 -0
Na túto starú ušatú flandru nereagujte.Jedine čo dokáže je že udáva na polícii (neúspešne)
Deciemka
11.6.2019 09:29 | |
+1 -0
XXSXSM netreba, nechodím kukať na teba každý deň, iba keď zazriem tvoje priblbe komentáre, lebo sa mi nechce veriť, že 67 ročná tetka je takáto pripečená😘
renton1982
10.6.2019 19:46 | |
+10 -3
Reagovať
Noha, oko, lebka, ruka, tvár som vedel.. ostatné som tipoval a z toho len hrudník správne.. 6/10 ale konečne kvíz, ktorý neuráža
XXSXSM
10.6.2019 19:37
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Voľby 2020 Prémiové čítanie Šport TV Počasie Horoskopy Obchod
Kočner je na sankčnom zozname USA, zmrazia mu účty Aktuality.sk
Hronec
Pri hrozivom prípade z Hronca naskakuje husia koža: Našli pri psej búde kostričku bábätka?!
Ľudia si uctili obete streľby zapálením sviečky.
Masaker v Ostrave: Podľa českého ministra sú prehliadky pri vstupe do nemocníc nereálne
Milan Škriniar padá na zem v súboji o loptu.
Inter nezvládol zápas proti Barcelone, Škriniar skončil v Lige majstrov
the cross necklace on hand
Mráz si vybral svoju daň: Šesť migrantov na severe Grécka zomrelo na podchladenie
Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov s americkým náprotivkom Mikeom Pompeom
Úsmevy vystriedali drsné slová: Pompeo varoval Lavrova pred zasahovaním do volieb v roku 2020
Slovenský premiér Peter Pellegrini a generálny tajomník OSN António Guterres počas stretnutia v New Yorku
Pellegriniho prijal generálny tajomník OSN: Čas sa kráti, vyhlásil premiér po stretnutí
Švédska aktivistka Greta Thunbergová
Brazílsky prezident má aktivistku Gretu v zuboch: Kvôli tomu, čo vyriekla, ju nazval faganom
Shadow and gun
Muž zavraždil deti († 15, † 16) svojej partnerky: Ďalším výstrelom rozhodol o svojom osude
(ilustračné foto).
Kázne s radikálnym obsahom sa mu stali osudnými: V Bulharsku odsúdili imáma
Lionel Messi.
Dočkáme sa vôbec slávneho El Clásica? Derby medzi Barcelonou a Realom je opäť ohrozené
Pred budovou ostravskej Fakultnej nemocnice horia sviečky.
S vrahom z Ostravy ako posledná hovorila sestrička: Z toho, čo jej povedal, naskakujú zimomriavky
Peter Handke si preberá z rúk švédskeho kráľa Karla XVI. Gustáva Nobelovu cenu za literatúru.
Foto
Spôsobil nevídaný rozruch: Nobelovu cenu za literatúru si prevzal kontroverzný Rakúšan