Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
utorok 23. 7.
Oľga
29°C  Slnečno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
22.05.2019, 19:30 | TOP Čas

Diskusia: Kvíz pre znalcov spisovnej slovenčiny: Nájdete všetky chyby vo vetách?

10 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
discus1
23.5.2019 14:09 | |
+19 -3
Reagovať
Ten kviz je blbost,mam ratat chyby,ale nijaka spatna vazba,ze ako ma veta vyzerat spravne neexistuje...a uz len preto,ze redaktori NC vo svojich clankoch su schopni vytnut hrubicu este aj v titulku,tak na ta ich hra s ciselkami sa mi nezda dost vierohodna...skor by som prijal vetu s tromi moznostami,kde mam urcit,ktora je spravna a tam by sa uvidelo,lebo aj slovosled moze byt chyba,pre mna ano,pre nich nie...
milan5321
23.5.2019 11:25 | |
+16 -3
Reagovať
parada.dosiahol som 100%!to je ta dobra sprava.zla sprava je,ze az na druhy pokus :))
ceylon1
22.5.2019 23:02 | |
+10 -13
Reagovať
V poslednej vete sú tri chyby, nie dve: chybný dĺžeň, chýbajúci mäkčeň a chýbajúca čiarka. Správne má veta vyzerať takto: Láska, ktorú dávajú rodičia svojim deťom, je rovnaká bez ohľadu na to, či sú deti malé, alebo už dospelé. Ten, kto zostavuje takéto testy, by mal dvakrát merať a raz rezať!
kayakaya
23.5.2019 05:58 | |
+16 -3
Nemas pravdu. V tomto pripade sa pred alebo ciarka nepise. Len ked je sucastou dvojice spojok, napr. Alebo~alebo, bud~alebo..
Zlatica.Strieborna
22.5.2019 22:35 | |
+6 -26
Reagovať
11/10 v slovine som bola vzdy vyborna. Aj v matematike, ved pracujem s peniazmi. Ked som sa pomylila, tak vzdy v moj prospech , hihi
roland46
23.5.2019 12:02 | |
+15 -4
Si vynikajúca. 11 z 10? Perfekto😛
dobry.pes
22.5.2019 20:33 | |
+19 -6
Reagovať
Tak "napadlo ma", alebo "napadlo mi" ? Ak je správne "napadlo mi", potom sú tam 2 chyby v tej vete.
ceylon1
22.5.2019 23:02 | |
+3 -3
No veď aj sú.
ivanko42lv
22.5.2019 19:54 | |
+23 -10
Reagovať
S Jožkom okrem nn v drevených aj nesprávny slovosled... Takže dve chyby.
babickaNemcovych
22.5.2019 20:06 | |
+9 -8
Súhlas. Toto bola aj moja "chyba".
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Marian Kočner Správy Podcasty na Aktuality.sk Šport TV program Počasie Horoskopy
Dávid Gedeon
Kryptopyramída na východe Slovenska. Polícia zadržala hlavného organizátora Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Autonehoda nemusí
Cestovanie autom na dovolenku: Čo robiť pri nehode v zahraničí?
Senior father and
Matka vyhodila z domu svojho syna po tom, čo sa priznal, že je gej: Geniálna reakcia starého otca
Václav Mika
Václav Mika na súde s Ruskom: O zmenkách nemal žiadne vedomosti
Kristína Kučová
Kučová skrečovala zápas s Argentínčankou: V Jurmale rýchly koniec
Bývalý čínsky
Zomrel bývalý čínsky premiér Li Pcheng († 90)
Nová zostava
Prekvapenie v Milujem Slovensko: Šoko a Kašperová ako kapitáni končia, vieme, kto ich nahradí!
cyklistika
Foto
Toto sú najsexi partnerky cyklistov v pelotóne: Krásna Slovenka aj dračica z Belgicka
Polnišová hrá
Foto
Polnišová zažila krušné chvíle kvôli seriálovej koze z Hornej Dolnej: Au, to muselo bolieť
(ilustračné foto).
Nečakané odhalenie polície: Lekár z Nitry za úplatky predpisoval Rómom opiátové lieky
Britský
Aktualizované
Výsledky hlasovania sú známe: Novým britským premiérom bude Boris Johnson
Ömüra Abdülkadir
Trabzonspor predstavil nové dresy a dojal milióny fanúšikov
(ilustračné foto).
Lekára podozrievajú zo zneužívania takmer 100 chlapcov: Niektorí majú dlhodobé následky