Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
utorok 23. 7.
Oľga
28°C  Slnečno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
22.05.2019, 07:45 | Tip od Vás | Slovensko

Diskusia: Ľudstvo je ohrozené! Okrem včiel vymierajú aj ďalšie dôležité opeľovače, odborníci varujú: Toto musíme zmeniť!

43 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
OrliePierko8
22.5.2019 11:35 | |
+5 -0
Reagovať
Zbytky glyfosátu byly nalezeny ve vodě z kohoutku, pomerančové šťávě, dětské moči, mateřském mléce, chipsech, občerstvení, pivu, víně, obilovinách, vejcích, ovesné kaši, výrobcích z pšenice a ve většině běžných potravin, které byly testovány. Případ, který právě projednával americký soud, rozhodl, že společnost Monsanto, která je nyní součástí německé společnosti Bayer AG, musí zaplatit 81 milionů dolarů jako náhradu škody žalobci Edwinovi Hardemanovi, který onemocněl rakovinou, non-Hodgkinovým lymfomem. Rozhodnutí soudu a celá řada dalších 11 000 nevyřízených případů u amerických soudů, zaměřených na účinky glyfosátu, zasáhly společnost Bayer AG tvrdě. Společnost oznámila dočasné propouštění několika tisíc lidí, neboť klesá cena akcií. Během soudního procesu v San Franciscu porota jednohlasně vynesla verdikt, že herbicid Monsanto Roundup na bázi glyfosátu způsobil rakovinu u Hardemana. Jeho advokáti uvedli: „Z počínání společnosti Monsanto je jasné, že se nezajímá o to, zda Roundup způsobuje rakovinu, místo toho se zaměřuje na manipulaci s veřejným míněním a podkopává snahy každého, kdo podnítí skutečné a odůvodněné obavy ohledně herbicidu Roundup.“
OrliePierko8
22.5.2019 11:36 | |
+4 -0
Nová nezávislá studie ukázala, že u osob, které jsou nejvíce vystaveny glyfosátu, je zvýšené riziko vzniku rakoviny, konkrétně non-Hodgkinova lymfomu (NHL), o 41%. Metaanalýza šesti studií, zahrnujících téměř 65 000 účastníků, zkoumala spojení mezi herbicidy na bázi glyfosátu a potlačením imunity, endokrinním narušením a genetickými změnami. Autoři došli ke „stejnému klíčovému zjištění: expozice GBH (herbicidy na bázi glyfosátu) je spojena se zvýšeným rizikem NHL (non-Hodgkinův lymfom).“ Dále uvedli, že glyfosát „mění střevní mikrobiom“, a mohl by „mít dopad na imunitní systém, podpořit chronické záněty a přispět k náchylnosti k napadení patogeny“. Glyfosát také „může působit jako chemická látka, narušující endokrinní systém, protože nedávno bylo zjištěno, že mění produkci pohlavních hormonů u samců i samic krys.
a-z76
22.5.2019 10:14 | |
+4 -0
Reagovať
Robit treba a to rychlo!! Ked Unia schvalila zakaz plastovych tanierov a inych veci do roku 21 rak sa ani nehybu . Nariadenie by malo padnut hned !!! Unia hned reaguje na migrantov ale taketo dolezite veci sa posuvaju o dva roky. Len sa o tom pise pise a nic sa nekona pre neschopnost Unie. Ten kto pouziva zakazane postreky ten by mal niest trest ato vysoky!!
Jurosik97
22.5.2019 10:47 | |
+3 -0
A kto tie postreky vyraba a dovaza ten nemusi niest zodpovednost.
Julia2
22.5.2019 10:09 | |
+7 -1
Reagovať
HONBA ZA ZISKOM !!!! FARMACEUTICKE SPOLOCNOSTI VYRABAJU LIEKY , ALE AJ "CHEMICKE POSTREKY" (JEDY) !!! AK CHEMIA ZABIJA VCELY , TAK ROVNAKO POSOBI AJ NA LUDI !!!! Jamieson,Zentiva,Krka A NAJVÄCSIA NEMECKA "BAYER" !!!!!!!!!!!!!!!!!! TOTO SU ZABIJACI VCIEL A SAMOZREJME AJ CELEHO LUDSTVA !!!!!!!!!!!!!!!!
OrliePierko8
22.5.2019 10:36 | |
+10 -0
Presne tak! Pritom príroda nám poskytuje prírodné liečivá, ktoré farmaceuti zavrhli, aby sa mohli na chorobách priživovať. Pričom pri výrobe syntetických liečiv vzniká škodlivý odpad, ktorý zas zamoruje prírodné prostredie. Nie sme pánmi tohto sveta, sme jeho deti a preto by sme mali svoj svet rešpektovať. Zvykli sme si na rýchly spôsob života, (niektorí nie) na vymoženosti civilizácie, peniaze, autá, počítače... Sme presvedčení, že budujeme akýsi dokonalý systém, no akoby sme pri tom zabúdali, kam to všetko vedie, môže viesť a aké následky to môže na nás zanechať. Nie je to len naša Zem a voda, ktorá platí vysokú cenu za naše naháňanie sa za ekonomickým rastom a technickým pokrokom. Je to aj tá krehká časť nás samých, ktorá hľadá skutočné a vyššie hodnoty, než je materiálny blahobyt. Nie je totiž dôležitý CIEĽ, dôležitejšia je CESTA, ktorá k nemu vedie. Vyrobili z nás tvorov, závislých úplne na ekonomike a to nie je dobré. Každý dnes vidí, že hromadenie materiálnych vecí nie je správne, napriek tomu to stále robí. (až na malé výnimky) Ale načo? Zaplní to prázdno v jeho živote? Ekonomika je dnes zdrojom všetkého podstatného, ale je to správne? Koľko peňazí by nás stálo, keby sme chceli umelo vyčistiť vodu a vzduch? Činnosti, ktoré robí pre nás príroda úplne zadarmo? Kto tvrdí, že musíme stále ekonomicky rásť, sa mýli. Obraz celej našej civilizácie je obraz totálneho šialenstva a neschopnosti racionálneho myslenia.Po cestách nám uháňajú mnohotonové nebezpečné kolosy, ktoré nezmyselne vozia rovnaký tovar tam a späť.Vyrábajú sa veci, ktoré NEPOTREBUJEME, pretože ich už máme. Reklama nám ich musí vnútiť, aby sme kúpili ďalšie a ďalšie, zdokonalenie toho istého. Farmaceutický priemysel nakukal ľuďom, že MUSIA brať nejaké chemikálie, aby sa uzdravili. To im spôsobuje ale iné ťažkosti, alergie atď. Skoro každý liek lieči jedno, ale škodí druhému. Človek je sám schopný sa uzdraviť, ale musí žiť energeticky v rovnováhe.
OrliePierko8
22.5.2019 10:38 | |
+4 -0
Svet je zložený z tonálnej a naguálnej stránky.TONÁLNA je tá časť, ktorú poznáte zmyslami a uchopíte rozumom.NAGUÁLNA je tá nepoznateľná, zmyslami nezachytiteľná časť sveta, ktorú poznávame len z jej pôsobenia, rovnako, ako temnú hmotu. Elektromagnetické vlnenie alebo vzduch zrakom nevidíte, ale je tu. Nagual je to, čo riadi naše telo. Tam, kde zostane tonal bez nagualu, dôjde k šialenstvu. Ale ak budete dávať dôraz na tú svoju tichú silu, ak sa pred každým svojim rozhodnutím spýtate svojej naguálnej časti, zrazu niektoré veci už neurobíte, pretože budete cítiť, že nie sú v harmónii. Ja ale nechcem nikoho presviedčať, môžem sa len dotknúť nejakého bodu, niečo rozoznieť, rozvibrovať, čo už rozum nezastaví. Tiež sa to nazýva svedomie.
Lignum
22.5.2019 09:53 | |
+4 -2
Reagovať
...včelári z južného slovenska a maďarska zaznamenali alarmujúci fakt ktorý sa doteraz neobjavoval - včelia matka prestáva klásť vajíčka už v druhom roku svojho života. Bežným javom bolo , že včelia matka kládla vajíčka ešte aj v piatom , až šiestom roku a keď ju nevymenil včelár, vymenili ju až v tomto veku vlastné včely . ...hovorilo sa o tichej výmene.
Jurosik97
22.5.2019 09:24 | |
+6 -1
Reagovať
Som skepticky,ze s tym nieco urobime na vsetko sa pozeraju cez peniaze.Len priroda si s nami poradi.
koitopaalu
22.5.2019 09:36 | |
+0 -1
Cez PENIAZE? To by sme najprv museli VEDIET, co to tie peniaze vlastne su... nie sa DOMNIEVAT... ;-)
brnki
22.5.2019 08:57 | |
+8 -1
Reagovať
Hlavne že c..urvám a zlodejom sa darí...
ratataj198270
22.5.2019 08:44 | |
+13 -1
Reagovať
Kým saˇvlády k niečomu odhodlajú bude neskoro,ale pochybujem,že by nastal v tejto veci celosvetový konsenzus,podobne je to aj s globálnym otepľovaním.
koitopaalu
22.5.2019 08:54 | |
+9 -1
Dnes je svet RIADENY mocou... nie VEDENY rozumom... Rozhoduje kratkodobost a momentalny efekt... nie udrzatelnost a predvidavost... ;-)
Feroo338-1
22.5.2019 08:42 | |
+10 -2
Reagovať
Najhorsie, ze toto vymieranie druhov si zavinil clovek sam pre nekonecnu chamtivost podnikatelov typu Babis a spol. Na poliach sa uz nepestuju len potraviny pre ludi, ale na velkych lanoch sa pestuje najma repka a kukurica na technicke ucely, teda len na vyrobu tzv biopaliv. Drancujeme a chemiou otravujeme prirodu, len preto, aby Babis a spol boli este bohatsi.
doM693
22.5.2019 08:49 | |
+7 -2
Babiš je v tom stroji maličké koliesko, on sa iba prispôsobil, pestuje dotované plodiny, pretože, len z toho je zisk
Feroo338-1
22.5.2019 08:53 | |
+5 -1
Samozrejme, ze Babis neni jediny, ale spominam ho len preto, ze nam je asi najznamejsi. Vacsi hrac je napr taka Nestle ktora ma udajne po svete az 250 tisic zamestnancov.
Tajny12345
22.5.2019 08:34 | |
+6 -4
Reagovať
Neviem ako ostatny hmyz, ale vcely miznu z celej severnej ameriky kvoli ANTENAM. Telefonne 4G anteny a wifi. V UK sa montuje 5G siet po celych mestach bez testov na ludske zdravie a od projektu odchadza mnoho vedcov na druhu stranu. Stahovave vtaky sa rovnako nevracaju do USA kvoli antenam. Uz som nasiel aj clanok, ze sa pokusaju kvoli tomu geneticky upravit vcely. A dokonca aj TRump mal k tomu nejake komentare. . Pozrite to!
doM693
22.5.2019 08:40 | |
+10 -4
drísty, chemická lobby sa pokúša o pár rokov predĺžiť používanie dokázateľne škodlivých postrekov
Tajny12345
22.5.2019 08:43 | |
+5 -1
Ty si sam drist :) ja som nenapisal ze nesuhlasim s tym, ze velky impakt ma postrekovanie. Ja som napisal dalsiu pricinu ;)
OrliePierko8
22.5.2019 10:10 | |
+5 -1
Tajny, dobre píšeš, 5G sieť je enormne škodlivá na organizmy. Už aj 4G škodí, ale 5G by mali zakázať! Lenže znova vyhrajú prachy, nenažranosť a nepredvídavosť. Takisto používanie herbicídov v poľnohospodárstve poškodzuje faunu aj floru a tým aj opeľovače a iné živočíchy. Je to nezodpovednosť mocných a bohatých, ktorí vyhrávajú boj nad zodpovednými. Sme najhlúpejšia civilizácia v histórii, ktorá ničí sama seba.
doM693
22.5.2019 08:25 | |
+3 -5
Reagovať
článok o howne, vraj zákaz postrekov v mestách a práve v mestách sa včelám darí viac ako na dedine
JozefSVK
22.5.2019 08:30 | |
+10 -2
Sused ma sad. Robil nejaky postrek. Bol som pomoct kosit na seno a by si divil, kolko pokapatych vciel sme nasli.
doM693
22.5.2019 08:36 | |
+2 -6
neoje-bávaj ja som sedliak .... aký postrek robil pred kosením?
JozefSVK
22.5.2019 08:37 | |
+7 -2
Nazov Ti ja neviem povedat, len to, ze sme sli kosit, nasli sme v okoli stromov vela uhynuteho vcelstva a on povedal, ze nedavno robil postrek.
ratataj198270
22.5.2019 08:46 | |
+1 -4
doM693,keby si bol sedlák,tak by si vedel,že seno sa nepostrekuje.
JozefSVK
22.5.2019 08:50 | |
+5 -1
Ratataj - keby si bol sedlak, tak by si vedel, ze oznacenie SAD znamena = ovocne stromy a on striekal stromy nie travu!
JozefSVK
22.5.2019 08:52 | |
+2 -1
Ratataj - prepac vypadlo mi za pomlckou doM693 prenho to bolo
doM693
22.5.2019 08:53 | |
+2 -3
tararaj ja som sedliak, nie sedlák a práve preto sa pýtam aký postrek
ratataj198270
22.5.2019 11:16 | |
+1 -1
doM,sedlák,či sedliak si tak či tak,len keď si myslíš,že seno sa postrekuje,tak sedlačine nerozumieš.
doM693
22.5.2019 14:12 | |
+2 -0
kde ja píšem, že sa postrekuje seno?
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Marian Kočner Správy Podcasty na Aktuality.sk Šport TV program Počasie Horoskopy
Nový britský
Novým britským premiérom bude Boris Johnson. Chcel brexit a nechce byť v Únii Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Nová zostava
Prekvapenie v Milujem Slovensko: Šoko a Kašperová ako kapitáni končia, vieme, kto ich nahradí!
Marián Šereda
Zomrel stolnotenisový nadšenec a funkcionár Marian Šereda († 73)
Módny boh Tommy
Módny boh Tommy Hilfiger to poriadne roztočil: Honosná párty v štýle Veľkého Gatsbyho
Josef Martínez
Chcel zahrať penaltu originálne, ale dopadlo to TAKTO
2019: Sam Palmer
Dcéra bývalého šéfa formuly 1 Petra Ecclestone nešetrí: Dve svadby za 30 miliónov
(ilustračné foto).
V Nemecku strieľali na mladého Eritrejčana: Polícia vyšetruje rasový motív
Pavol Rusko
Začal sa megaproces s Pavlom Ruskom a Mariánom Kočnerom: Potopí ich nečakaná 5. zmenka?
olympiáda Tokio
Foto
Tokio chystá novinky, ktoré budú vyrážať dych: Sci-fi olympiáda sa blíži!
Pavol Rusko
Súd s Ruskom a Kočnerom o zmenkách: Settele ani Ťapáková na pojednávanie neprišli
Foto
Dve bábätká sa narodili v rovnakej pôrodnici v ten istý deň: Čo sa stane o 23 rokov, nikto nečakal
Auto sa po náraze
Dvaja tínedžeri havarovali pri Tesárskych Mlyňanoch: Nečakané odhalenie o vodičovi
Modelka Andrea
Verešová si vyrobila hanbu ako svet: Zverejnila fotku s alkoholom, fanúšikov vytočila dobiela