Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
pondelok 18. 11.
Eugen
11°C  Oblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
20.05.2019, 14:03 | TOP Čas

Diskusia: Brutálna premena obézneho páru: Manželia si vstúpili do svedomia, teraz sami seba nespoznávajú

21 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Financierr
21.5.2019 13:33 | |
+3 -1
Reagovať
Ludia by mali konecne pochopit, ze najvacsim nepriatelom v ich strave je cukor, nie tuk. A ze strava je na prvom mieste! Cvicenie az na druhom. Kto neveri, nech si spravi experiment s obeznymi. Desiati nech poctivo cvicia a nadalej jedia presladeny odpad a dalsi desiati nech necvicia, len obmedzia cukor na uplne minimum, ako sa len da. Rozmyslam co by bolo najlepsim startovacim bodom a zrejme by to mohlo byt video ''Fruktoza - pecenovy toxin''. Uz sa tam daju zapnut aj CZ titulky: https://youtu.be/f_4Q9Iv7_Ao
Financierr
21.5.2019 15:12 | |
+0 -0
Cukrarenska lobby mi dala minus :D
Cano30
21.5.2019 08:20 | |
+5 -2
Reagovať
mali to dať natočiť na TLC - "Múj 270 kilový život"
mima169
20.5.2019 22:07 | |
+42 -2
Reagovať
Perfektní, majú môj obdiv.
Anonymný nick
20.5.2019 20:15 | |
+12 -14
Reagovať
Treba len menej žrať večer aj treba sa hýbať hlavne a nie tučné rite voziť v aute!tučné ženy vyzerajú hrozne horšie ako chlapi
Financierr
21.5.2019 12:38 | |
+4 -1
Problem je v tom, ze niektori ludia trpia tzv. inzulinovou rezistenciou a to NASLEDNE sposobuje obezitu, nie opacne. Cvicenie je az na druhom mieste. Na prvom je vzdy jedlo. Poznas to ''sme to, co jeme''. Uplne vyradit sladkosti, sladene napoje a vsetko co ma v zlozeni PRIDANY cukor, fruktozu, fruktozovy sirup a podobny hnus. Dalej, nekupovat nizkotucne produkty, ako jogurty a pod. V potravinarskom priemysle dobre vedia, ze zvyraznovacmi chuti su bud cukor alebo tuk, alebo kombinacia oboch (napr. Nutella, co je samy cukor a tuk). Ak z niecoho odstrania tuk, tak to chuti ako odpad, takze tam pridaju cukor, aby to ludom chutilo a kupovali to znova, najma ked cukor je navykovy. Cukor je zdaleka to najhorsie, co clovek moze do seba tlacit, ak chce schudnut. Je horsi nez tuk. Navyse tuk je nieco, co clovek prijimat musi, je to zivotne dolezita zlozka, akurat treba davat bacha na nezdrave tuky (trans fats). Co sa vsak tyka cukru, faktom je, ze clovek nepotrebuje ani miligram sacharozy, teda kuchynskeho cukru, skratka nula! Molekula sacharozy sa sklada z dvoch mensich molekul: glukoza + fruktoza. Fruktoza je to, co robi veci tak sladkymi a co stoji za vsetkymi tymi problemami, a ktoru clovek absolutne nepotrebuje. No a glukozu clovek dostane aj bez akehokolvek sladenia, jednak z bezneho jedla (chieb, ryza, zemiaky, atd.) a jednak si ju telo samo vyrobi ak ju potrebuje, podobne ako v pripade cholesterolu. Mimochodom, cukor z cerstveho ovocia nie je taky problem, pretoze prichadza spolu s vlakninou a jeho uvolnovanie je relativne pomale a nesposobuje taky ''sugar spike'' a nasledny ''sugar crash''. Ale pozor, ziadne odstavovace, to je podvadzanie. Clovek vypije sladku stavu plnu cukru a tuhy zvysok vyhodi. Normalne clovek nezvykne zjest 4 sladke jablka naraz, ale vypit stava zo 4 jablk sa da, takze prilis vela cukru naraz a malo vlakniny. Inak na znizeny prijem cukru si mozog dokaze zvyknut v priebehu par tyzdnov a uz potom tak netuzi po presladenych humusoch.
Financierr
21.5.2019 12:56 | |
+2 -0
Ja som sice chudy, ale zvykol som mavat bolesti hlavy, aj 2x do tyzdna. Z nejakeho dovodu som veril, ze velmi malo solit je zdrave, avsak jedol som velmi vela cukru. A pil som vela cistej vody a kavy, takze dalsia strata soli z organizmu. Potom som sa o to zacal trochu zaujimat a prehodil som to. Cukor som poriadne obmedzil a zacal som viac solit. Hlava ma nebolela uz asi 2 mesiace. A ale pozor, ani so solou to netreba prehanat, hoci je fakt, ze s nadbytkom soli si telo dokaze poradit ovela lahsie, nez s nadbytkom cukru. Sol je vsak zivotne dolezita, na rozdiel od cukru. V dnesnej dobe sa propaguju pitne rezimy a podobne voloviny, aby sa dobre predavali vody v plastovych flasiach, ale ked sa clovek cely den vyplachuje vodou, netreba zabudnut doplnat sol, obzvlast u kavickarov a inych kofeinistov. Len by som dal do pozornosti, ze potom treba dbat aj na dostatocny prijem draslika, co je az 4700 mg na den a vacsina ludi tolko ani zdaleka neprijima. Najlepsim zdrojom draslika je zelenina, ako brokolica, potom avokado, ktore ma az 800-900 mg v porvnani s bananom, ktory ma len okolo 300 mg. Ja osobne som prestal pouzivat obycajnu sol (NaCl, chlorid sodny) a vymenil ju za draselnu sol (KCl, chlorid draselny). Sice chuti mierne inak, ale nie az tak, ze by mi to vadilo. Navyse, stale obsahuje nejaky chlorid sodny, akurat, ze chlorid draselny tam tvori az 66%. Takze vyborny zdroj draslika. Draslik je uplne nevyhnutny pre normalne fungovanie mnohych procesov v tele. Ale co je na nom este skvele? Ze znizuje hladinu sodika v krvi. Tzv. Korejsky paradox ukazuje, ze Korejci, napriek tomu, ze jedia velmi slane jedla, ako napr. kimchi, nemaju vysoky krvny tlak, pretoze prijimaju aj dostatok draslika. No a pre tych, ktori chcu poriadne schudnut, mozno by sa mali poobzerat po keto diete. PS: kazdy nech si vsetky informacie overi a vyhlada sam. Ja nie som ziadny vyzivovy poradca :)
MaryG88
20.5.2019 18:45 | |
+23 -3
Reagovať
Neni ťažké schudnúť, ale váhu si udržať. Lebo jojo efekt, to je strašná mrcha.
migrific
20.5.2019 18:49 | |
+15 -3
každý kto to berie tak, že idem shudnúť, mono schudne, ale časom priberie naspäť..je to o kompletnej zmene návykov, stravovacích, pohybových. takže je to hlavne v hlave.
DivaBara1
20.5.2019 16:12 | |
+29 -4
Reagovať
ked sa chce, tak sa da
stary_sviniar
20.5.2019 15:21 | |
+11 -22
Reagovať
Teraz musia menej zrat. Chudaci
Peterxxx251
20.5.2019 17:45 | |
+10 -9
Zalezí ake mas zamestnanie,ak nepracujes fyzicky tak ti staci jest aj raz za den.
Financierr
21.5.2019 13:17 | |
+0 -0
Peter, dokonca aj ked pracujes fyzicky. Existuju aj sportovci, ktori sa tak stravuju. Ale popularnejsi je tzv. intermittent fasting, teda prerusovana hladovka. V podstate hladujes a prerusujes to kazdy den, zvycajne od 12:00 (prve jedlo dna) do 16:00 (posledne jedlo dna). Pri hladovke totiz telo zacne produkovat latky, ako napr. sirtuiny, ktore maju az ''zazracne'' regeneracne ucinky na bunky. Takisto sa zvysuje produkcia HGH - ludskeho rastoveho hormonu, preto s hladovkou experimentuju aj niektori fitnessaci, co chcu nabrat. Viem, znie to protichodne, ze hladovka a naberanie svalov, ale da sa o tom docitat. Neviem kto ti tu naklikal minusky, ale uvidite, ze o hladovke sa v nablizsich rokoch bude hovorit coraz viac. Stale sa ukazuje viac a viac, ze ma neuveritelne blahodarne ucinky na organizmus. Ale nesmie sa podvadzat. Jeden sladeny napoj rano nalacno a uz to nie je skutocna hladovka. Najma ten cukor je najvacsi problem, pretoze sposobi naval inzulinu a nasledne strasny hlad. Inzulin takisto blokuje ucinok dalsieho hormonu, leptinu, ktory v mozgu signalizuje sytost.
kralovna-beatrix
20.5.2019 14:41 | |
+20 -10
Reagovať
supis :))
Jozko.74
20.5.2019 14:22 | |
+23 -9
Reagovať
Podarilo sa.
Nadine1985
20.5.2019 14:17 | |
+46 -12
Reagovať
Klobuk dole. Kiezby som ja toto dokazala...
migrific
20.5.2019 18:46 | |
+13 -4
ak budeš naozaj chcieť, dokážeš to aj ty :)
Financierr
21.5.2019 13:26 | |
+0 -0
Ak dokazes obmedzit cukor na uplne minimum, ako sa len da, tak spravis ten uplne najdolezitejsi krok. Potom sa ani o obmedzovanie tuku nemusis nejako obzvlast starat. Na prvom mieste je strava. Na druhom mieste cvicenie. Urob si vlastny prieskum o cukre a uvidis co za hnus to je a hlavne preco. Najviac sa zameraj na hormon inzulin, hlad, hladovka. Ak vies po anglicky, je to obrovska vyhoda. Hladaj to v anglictine. Tieto klucove slova: sugar, fructose, insulin, leptin, obesity, hunger, intermittent fasting.
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Prémiové čítanie Šport Obchod TV Počasie Horoskopy
Zhromaždene iniciatívy Za slušné Slovensko, 17. novembra 2019
Do ulíc vyšli tisícky ľudí, pripomenuli si 30 rokov od Nežnej revolúcie Aktuality.sk
Hasan Ruhání.
Svet reaguje na nepokoje v Iráne: Biely dom odsudzuje použitie smrtiacej sily
The Beatles
Foto
V Anglicku sa bude dražiť: Diár s podpismi členov Beatles ponúkajú za neuveriteľnú sumu!
Vyčerpaní migranti na gréckom ostrove Lesbos.
Do Grécka dorazilo ďalších vyše 250 migrantov: Prílev utečencov pokračuje
Fotenie zvieracieho kalendára je každoročnou  tradíciou.
Foto
Sexi kalendár má pomáhať štvornohým miláčikom: Pozrite, ako pikantne vetrali zvieratá študenti veteriny
Tisíce ľudí demonštrovali v Grécku: Pripomínali si desiatky ľudí, ktorí v roku 1973 prišli o život
Stefanos Tsitsipas zvíťazil na turnaji majstrov v Londýne.
Premiéra a hneď víťazstvo: ATP Final ovládol mladý talent Tsitsipas
Halák si Ovečkina doslova vychutnal.
Halák v noci žiaril: Bravúrne vychytal nájazd hviezdneho Ovečkina
Protestujúci v Hongkongu zasiahli šípom policajta: Ozbrojené zložky neváhajú použiť samopaly
tree during heavy wind
Meteorológovia vydali výstrahu: Na západe Slovenska bude v noci silný vietor
Až 40 000 ľudí si na Václavskom námestii pripomenulo výročie Nežnej revolúcie.
Aj Praha si pripomenula výročie Nežnej revolúcie: Osláv sa zúčastnilo až 40 000 ľudí
Holandský jazdec F1 Max Verstappen zo stajne Red Bull oslavuje po jeho víťazstve pretekov nedeľňajšej Veľkej ceny
VC Brazílie: Dramatické preteky vyhral Verstappen, blamáž Ferrari
Slovan si výhrou proti Nitre upevnil 1. miesto v lige.
Slovan zvíťazil nad Nitrou: Neohrozene kraľuje lige a bodovú šnúru natiahol na 15 zápasov