Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
piatok 22. 11.
Cecília
8°C  Hmla  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
28.04.2019, 18:00 | Tip od Vás | Slovensko

Diskusia: Po záhadnom úmrtí bábätka v skalickej nemocnici odstúpil gynekológ: Užialená rodina reaguje

86 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
smajlinka251
11.5.2019 14:18 | |
+4 -0
Reagovať
Tak a teraz čo vy mudrlanti, nový čas a všetci ostatní. OSpravedlníte sa p.dr., lebo to jeho chyba nebola? Bábätko malo krvnú zrazeninu v pupočníku a s tým by nikto nič neurobil. A to už Lucia nepridá na fb a nevykričíbdo sveta? Trápne a hanba vám všetkým. Ovce ste a ovcami zostanete.
Ello_Nice
29.4.2019 14:46 | |
+2 -1
Reagovať
slovensko, svami bude uz len horsie a horsie
lavazza2007
29.4.2019 12:28 | |
+22 -0
Reagovať
Akože neviem o čo matke ide...chapem ze je to strata ktorá bolí a bolieť bude...ale lekár bol povolaní na poslednú chvíľu...A keďže už je na dôchodku nebol pravdepodobne prítomný (myslím v nemocnici) Priamo tento lekár zachránil moju dcérku 2x za čo som mu vďačná...raz keď mi v 5 mesiaci hrozil potrat už som mala aj kontrakcie ale pán lekár svojou usilovnosťou tomu zabránil...A druhy raz pri samotnom pôrode...rodila som o mesiac skôr a mala sa zasekla v pôrodných cestách....nebyť pozornosti a rýchlosti tohto lekára mala by sa usúdila... Rodine prajem veľa síl...ale nehanobne lekára ktorý priviedol na svet tisíce zdravých detí a odviedol ďalšie tisíce operácií a zachránil životy...
karina726
29.4.2019 11:54 | |
+21 -3
Reagovať
Fakt je to hrozné, prísť o bábätko. Druhá vec je to, ako sa správala rodina. Vyhrážkami, ktoré nie sú namieste, a ako zariaďovali pohreb? "Srdcervúca" matka prišla vymaľovaná ako obrázok , o truhličke nechcela ani počuť, vraj stačí sáčik. To hovorí za všetko. Išlo jej len o jedinú vec - dať to do novín, do TV. A prečo teraz nezverejnia pitevnú správu ? Keď už to takto rozmazli, tak by sme sa mali dozvieť, kde je pravda. Za konaním doktora si stojím. Poznám ho a je to veľmi milý doktor. Táto vymaľovaná hééérečka sa tak zaslúžila o to, že sú na oddelení 2 doktori. Ako to poriešia? Myslím si, že na vymaľovanú hérečku si spomenie nejedna matka, ktorá buď pôjde rodiť alebo na operáciu. Že tam chýba personál a o jedného výborného lekára práve vďaka nej prišli.
smajlinka251
29.4.2019 12:37 | |
+6 -2
To snáď nie... Tak to je veľmi smutné... Milované bábo dať do sáčku? O čom toto potom je? Chcela byť Lucia známa a urobila to týmto spôsobom? Alebo prečo? Lebo toto nechápem.... Že truhla nie. Omg
felicitee
29.4.2019 09:37 | |
+61 -1
Reagovať
Je to hrozné takto príst o bábätko. ja som raz utekala ku gynekologičke, lebo som v jeden deň necítila žiadne pohyby..sestrička ma zvozila, že čo tam chodim mimo hodin pre tehotne..nedala som sa, povedala som, že je pre mňa podstatne vediet čo je s dieťatkom. Pri pôrode sa zas môže niečo stať. Gynekolog na mňa prisne v jednu chvíľu skríkol Netlačit!az som sa zľakla. Potom mi vysvetlil, že môj synček mal omotanú pupočnú šnúru okolo krku a mohla som ho priškrtiť. Chvalabohu, všetko dobre dopadlo.Mladým želám veľa síl...aj keď to sú len slová a žiť treba ďalej...
Qixinnka
29.4.2019 12:25 | |
+6 -1
Inac ono ked zacne babo vylucovat stolicu do plodovej vody je to boj o minuty. Ani keby boli 10 spickovy lekari pritomny - nemuselo by to znamenat dobry koniec. Minule som to videla v reportazi. Anesteziolog bol do minuty tam a aj tak museli ozivovat male, a bolo to len tak tak.
talking68
28.4.2019 23:35 | |
+60 -53
Reagovať
Keby to urobil môjmu dieťaťu, nemal by už príležitosť vyjadriť sa...
karina726
29.4.2019 11:56 | |
+16 -8
kecáš, nepoznáš podrobnosti - poznaš pitevnú správu - ak ano - podel sa - aby sme vedeli aj my súdiť.
666444
28.4.2019 21:50
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Zorinka6
29.4.2019 00:00 | |
+56 -76
Veď ty raz tích,, funebrákov "budeš potrebovať 666444...A pocítiš čo je strach..A pochopíš, že nie je ich úmyslom ani zbožným prianím niekoho pripraviť O život. Tisícky zachránených životov a šťastlivo privedených detí na svet sú toho živým dôkazom. Ty V tvojich 19 rokoch si dovolíš hanobiť meno ľudí, ktorým sú mnohí pacienti vďační za život a prinavátenie zdravia. S.prosté decko ktoré si neuvedomuje čo vypustí Z p.apule.To si ťa počká moja pekná. ..
trebato
29.4.2019 08:19 | |
+14 -71
666444 večšiu k r a v u som asi nečítal,ale TO SI TY!/prečo ani nepíšem,načo?len tolka mna po kome dostali na nahy a vratili do života,takých ako som ja sú tisíce takže nechcem aby to vyznelo že len na zaklade svojej skusenosti ale bojím sa že takých ako TY je vela hoci už aj jeden človek ako Ty je dosť na zdravý rozum a pochopenie tej nenávisti./Prajem ti aby si tých "funebrákov "nepotrebovala a ak ano aby si si to poriadne "užila".
666444
29.4.2019 10:07
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
trebato
29.4.2019 10:45 | |
+8 -16
666444 u mna si chorá,spro-stá k r a va nie je mi ta lúto lebo kto nemá rozum nič nešpochopí.Spraviš s tým h o v n o.plusky minusky si mi asi vieš kde.
666444
29.4.2019 13:22
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
zaneta.knizna
29.4.2019 14:12 | |
+7 -6
Gynekológovia ozaj zmrzačili veľa žien. Kto nevie, nech nehovorí. Kopec žien prišlo o maternice, vaječníky. A zbytočne, riziká hrozné - zostarli, buchlo im na mozog, keď nie je maternica- spadnú čreva do vagíny aj vonku. A je to prax sviniarov lekárov, ak sa ženu ozývajú - tak ich označia za sprosté alebo psychické choré. To je ich taktika. Rovnako strácajú záznamy, jeden druhého kryje. Čo sa týka darovania orgánov je to hnus - orgány sa odberajú živému človeku (akože mozgovo mŕtvemu - haha no kto už skontroluje, že, ak je to vhodný darca) a následkom darovania srdca, pečene, obličiek nešťastný pacient umiera- ale označia ho za hrdinu. Je to hnus - biele plášte obchodujú s krvou, orgánmi aj píšu na mŕtve duše lieky aj zákroky...
Lili76
29.4.2019 16:56 | |
+3 -2
Zaneta.knizna, ty si tu už tých bludov ohladom ženských reprodukčných orgánov napísala toľko, že mám pocit že nie si normálna. Ak by si bola na úrovni odborne vzdelaného človeka v tejto oblasti, vedela by si,že či umelo alebo prirodzene ukončená reprodukčná činnosť ženy prináša so sebou zásadné zmeny v oblasti somatiky. Zmeny na koži,skelete v psychickej oblasti..atď.Je to prirodzený proces ktorý postihne každú ženu. Chceš teda povedať že ženy po klimaktériu ktoré K nemu dospeli prirodzeným spôsobom sú mentálne nespôsobilé. .škaredé A sprosté? ?? Si jedna zakomplexovaná hl.upaňa ktorá má fóbiu zo straty ženskosti.Máš smrteľný des že by sa to mohlo prihodiť aj tebe..Preto tieto bludy rodíš vo svojej hlave A kŕmiš tým sociálne siete . Už som ťa čítala V jednej diskusii..To bol zhluk sprostých myšlienok.S fóbiou treba k špecialistovi moja pekná.
zaneta.knizna
29.4.2019 19:50 | |
+2 -1
Lili76 je mi ľúto,ale si nečítala pozorne. Ja som varovala pred bezbrehým odstraňovaním materníc a vaječníkov. Často zbytočne. Čo prináša riziká, ktoré ešte žiadnej žene zo strany gynekológa neboli povedané. Len povedia- ide o bežnú rutinu, je to bežný zákrok, robíme to mnohým ženám (to je normálna odpoveď, ak sa žena opýta na rizika operácie, zákroku - tak je to ok a v poriadku? nemyslím si to). O tom píšem. Nie o prirodzených procesov starnutia ženy - kde si to čítala prosím? U mňa nie. Ja píšem o zbytočných zákrokoch, operáciach na maternici a vaječníkov a o veľkých rizikách, ktoré ženám nepovedia! Píšem o tom, že maternica a vaječníky neodoberajú v prípade rakoviny, ale bežne to navrhujú ženám, ktoré majú polypy či cysty - a takmer 80% žien po 40 tke to má. A povedz mi, kde je etika a zodpovednosť lekárov- keď sa to dá riešiť neinvázivne, ale normálne tabletkami. Ale pre lekárov je jednoduchšie a výhodnejšie ženu vykuchať a vybrať z nej maternicu aj vaječníky. A čo ma zaráža z úst lekárov aj sestier - že načo sú ženy reprodukčné orgány, keď už má svoje deti a pomaly ide do menopauzy? Tak toto ma zaráža - veď to nie sú lekári ani sestry, ale doktorovia Mengelovia. A kvôli tomu aj sem dám vedľajšie účinky odobratia vaječníkov na varovanie ostatných žien.
zaneta.knizna
29.4.2019 19:57 | |
+2 -1
Pre všetky ženy, ktorý navrhujú odobratie vaječníkov (za predpokladu, že nemajú rakovinu to je jasné), ale tzv. preventívne! TU vedľajšie účinky operácie, odobratia vaječníkov: Chirurgické odstránenie obidvoch vaječníkov je medicínsky známe ako obojstranná ezofageóza. Keďže vaječníky riadia hormóny, ktoré regulujú menštruačný cyklus, vrátane estrogénu a progesterónu, odstránenie vaječníkov spôsobuje chirurgickú menopauzu. Vedľajšie účinky bilaterálnej ooforektómie zahŕňajú všetky symptómy menopauzy v závažnejšej forme, ako by sa vyskytovali pri prirodzenej menopauze, pretože aj v prirodzenej menopauze vaječníky naďalej produkujú nízke hladiny ženských hormónov. Liečba hormonálnou substitučnou liečbou nemôže úplne nahradiť prínosy prirodzených hormónov. Vedľajšie účinky zvyčajne spojené s menopauzou nastávajú po bilaterálnom odstránení vaječníkov. Medzi ne patrí neschopnosť mať deti, prerušenie menštruácie, návaly horúčavy, nočné potenie, výkyvy nálady, nespavosť, únava a úzkosť.
zaneta.knizna
29.4.2019 20:00 | |
+2 -1
Vedľajšie účinky odobratia vaječníkov TU: Lekárske vedľajšie účinky Ženy, ktoré podstúpili odstránenie vaječníkov, majú sedemkrát vyššiu pravdepodobnosť vzniku srdcových ochorení. Toto riziko je väčšie ako riziko u žien, ktoré prešli prirodzenou menopauzou. Oofoktómii tiež vedie k poklesu produkcie testosterónu. Zníženie hladiny testosterónu a estrogénu spôsobuje zvýšené riziko osteoporózy a zlomenín kostí súvisiacich s osteoporózou. Ženy, ktoré majú svoje vaječníky odstránené pred menopauzou a neberú hormónovú náhradu do veku 50 rokov, majú podľa štúdie uvedenej v "Neurológii" v roku 2007 zvýšené riziko vzniku kognitívnych problémov, demencie a parkinsonizmu. Ženy vo veku do 45 rokov vaječníkov majú riziko úmrtnosti viac ako jeden a pol krát vyššie ako u žien, ktoré majú vaječníky. Estrogénová terapia môže pomôcť zmierniť zvýšené zdravotné riziká spojené s odstraňovaním vaječníkov. Zdá sa, že žiadne zvýšenie zdravotných vedľajších účinkov, ak sa oophorectomy vykonáva po tom, čo žena podstúpi prirodzenú menopauzu. Chirurgické vedľajšie účinky Každá operácia má vedľajšie účinky. Medzi vedľajšie účinky odstraňovania vaječníkov patrí infekcia, bolesť brucha, tvorba jazvového tkaniva, nevoľnosť, zvracanie, reakcie anestézie, krvácanie a únava. Orgány v blízkosti sa môžu poškodiť aj počas operácie.
zaneta.knizna
29.4.2019 20:02 | |
+2 -1
A ešte nejaký gynekológ alebo zdravotná sestra - povie drist, že reprodukčné orgány sú u ženy zbytočné a treba ich odobrať. Nech odoberú sebe svoj mozog a nie ženám vaječníky - a urobia zo žien mrzákov a dementov!!!
vanns
28.4.2019 21:25 | |
+59 -16
Reagovať
Napádať rodičov ktorým miesto radostnej správy o novorodenom dieťati lekár oznámil jeho smrť, je profesné zlyhanie lekára. Kto je školený na to, ako sa chovať v takých situáciách - lekár alebo rodičia???
smajlinka251
28.4.2019 21:29 | |
+18 -47
Ako napádal?
vanns
28.4.2019 21:35 | |
+59 -17
Povedal, že sa chovali agresívne. Na to by mal byť pripravený v takom prípade. Veď tí rodičia potrebujú čas na zmierenie sa so smrťou novorodenca.
smajlinka251
28.4.2019 21:44 | |
+28 -50
Aha... Ide o to, ako sa choval on k nim po ich agresivite. To že sa chovali agresívne je fakt. To mal nč povedať, že boli sladkí ako med, len aby zachoval podľa teba profesionalitu? To je trocha divné. A zasa keby sa tebe a tvojej rodine (manželke, deťom) vyhrážali cudzí ľudia smrťou, ty by si si aj naďalej obraňoval tých ľudí, len aby si ulahodil ďalším cudzím, čo to tu čítajú? Určite nie....
BlackShark1985
28.4.2019 20:47 | |
+22 -20
Reagovať
Čo by Lucia (27) robila v mojom prípade, kedy som zažil na vlastnej koži keď lekár na NOÚ jednému pacientovi povedal "Čomu nerozumiete?! Veď som vám jasne povedal, že umierate!"...zrejme by sa Lucia (27) v tomto prípade obrátila na Haagský súd a štvala by túto nespochybniteľnú aroganciu lekára cez britské BBC.
BlackShark1985
28.4.2019 20:59 | |
+37 -14
Na jednej strane chápem túto aroganciu lekára ako jeho zlyhanie a krajné stanovisko, pracujete imrvere pod stresom, napätím a vašim výsledkom sú mŕtvi pacienti, pokiaľ sa zameriate na onko. ochorenia pankreasu, žlčníka a pečene, tak vašich pacientov poznáte rok max. dva. Čiže chápem jeho zlyhanie a chápem aj pacienta, niekomu sa nechce umierať...ale pokiaľ lekár robil skutočne všetko čo mohol, nespravil fatálne chyby, nebol opitý a podobne, tak verím, že pre toho lekára je to rovnaká tragédia keď mu pacient zomrie. Tí na onko. sú obrnení - musia. Ale ak zomrie pôrodníkovi dieťa pri pôrode verím, že pre toho pôrodníka je to rovnaká emočná záťaž ako pre tú matku, ak nie ešte väčšia.
populus
28.4.2019 20:24 | |
+8 -5
Reagovať
A nerozletuje sa im to náhodou a majú oni vlastne dosť lekárov atestovaných?
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Prémiové čítanie Šport Obchod TV Počasie Horoskopy
Slovenská mafia: Sýkorovci možno chceli zabiť Kočnera (podcast) Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Andrej Sekera (v strede) proti Ottawe nebodoval.
Sekera a Chára asistovali, Halák sedel iba na striedačke
Princ sa vzdal ofi ciálnych povinností. Mal tak urobiť na pokyn kráľovnej Alžbety.
Princ Andrew po škandále s Epsteinom († 66) končí: Pre kamoša pedofila prišiel o kráľovský plat
Claudia Sheinbaumová je primátorkou metropoly Mexika.
Brutálne násilie na ženách: Mesto Mexiko vyhlásilo výnimočný stav
Mali celý život pred sebou.
Smrť krásnej Violy († 34) oživila bolestivé spomienky: Beštiálne vraždy mladých žien, ktoré otriasli Slovenskom
Venus si za svoj výkon medzi čirlíderkami Lakers vyslúžila veľký potlesk.
Foto
Venus ukradla basketbalistom šou: Všetci sa dívali len na slávnu tenistku
Herec Andy Hryc
Podvod s narodeninovou oslavou Hryca má dohru: Nové trestné oznámenie na vicestarostu Karlovej Vsi
Politické strany sa nedohodli na spoločnom postupe do volieb
Opozičnú koalíciu pochoval Kiska: Exprezident uprednostnil ambicióznu predstavu pred dohodou
Nicole Scherzinger
Foto
Speváčka Nicole Scherzinger zbalila ďalšieho športovca: Fešák sa snaží preraziť aj v šoubiznise
2019: Takýto bol  príchod do Lúrd.
Príbuzný Gombitovej zabehol do Lúrd za 14 dní: Košický kňaz zvládol 2 400-kilometrový štafetový beh bez prestávky
Psík má pre chorobu veľa zdravotných problémov.
Dvojročný Ranger stále vyzerá ako šteňa: Rozkošné fotky nemeckého ovčiaka vám vyčaria úsmev na tvári
Americký prezident Donald Trump.
Američania sa vyhli veľkým problémom: Trump podpísal dôležitý dokument
Obyvatelia odpadky vyhadzujú von oknom.
Siahnu hlboko do vrecka: Za čistenie Luníka IX zaplatia Košičania vyše 60-tisíc €