Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
štvrtok 23. 5.
Želmíra
13°C  Dážď  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
23.03.2019, 09:10 | Správy | Zahraničné správy

Diskusia: Desivé čísla úmrtnosti na tuberkulózu: Každý deň si choroba berie tisíce životov!

19 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
bohol
23.3.2019 17:09 | |
+3 -0
Reagovať
Za socíku sme boli očkovaní pravidelne , ako deti , ako vojaci a aj z roboty sme museli ísť na očkovanie / štítkovanie / povinne . Preto bola táto choroba v minimálnej miere . A tí ktorí ju dostali - hajde na Hágy do Tatier . Teraz sa o prevenciu už nikto nestará .
amazing.girl
23.3.2019 12:31 | |
+4 -4
Reagovať
Vysvetlite mi prosim preco sa zrusilo ockovanie proti tbc?? Male deti do 5 rokov su uz neockovane. Je to hrozna choroba, kolegyna bola 6 mesiacov v nemoc.v karantene
sikovny4l
23.3.2019 12:38 | |
+2 -0
Povinné očkovanie je zrušené od r.2012, ale nik ti nebráni v dobrovoľnom očkovaní.
amazing.girl
23.3.2019 13:26 | |
+1 -3
Brani mi to, ze je nedostatok vakcin. Pediater nevedel poradit ale sila ze ani pneumolog
bryan007
23.3.2019 17:09 | |
+3 -0
Vakcín je dosť, ale lekárne ich nedržia lebo je po nich malý dopyt. Chodíme vo firme dosť po montážach po celom svete. Keď som potreboval akúkoľvek vakcínu povedal som môjmu lekárovi, dal mi recept, teraz už cez internet, stavil som sa v lekárni a tam mi ju objednali. Na druhý max tretí deň bola.
Alpacream
23.3.2019 09:40 | |
+0 -3
Reagovať
..https://www.youtube.com/watch?v=Z2vJcLlQauU
talking68
23.3.2019 09:24 | |
+9 -4
Reagovať
Ale veď planéta sa musí nejako brániť premnoženým kobylkám
sikovny4l
23.3.2019 12:39 | |
+0 -0
To by bolo divné, keby všetci umierali zdraví.
Matador723
23.3.2019 09:18 | |
+14 -4
Reagovať
za cias československa bola táto choroba v podstate skoro úplne minimálna...teraz má narast vdaka neprispôsobivým občanom hlavne početne rozšíreneho druhu žijúceho v osadach na východe slovenska...bezdomovci taktiež...
XXSXSM
23.3.2019 09:35 | |
+2 -8
moja pamat mi sluzi,nic nebolo na ustupe,ani tubera, v mojom okoli sa liecili v Hagoch cele rodiny,v 60te roky,prudky socializmus
sikovny4l
23.3.2019 12:35 | |
+1 -2
Mata, ty si teľa. Snívaš o socializme a klameš, keď svoje sny dávaš za realitu. Od pádu socializmu sa citeľne predĺžila priemerná dĺžka života Slovákov a ako píše XXS, Vyšné Hágy za komančov prosperovali, neboli zatvorené jediný deň.
bbrblo
23.3.2019 12:42 | |
+6 -1
Tvoja pamäť Ti slúži akurát na udávanie na polícii.Tubera bola(je)choroba chudobných.Neviem v akých kruhoch si sa pohybovala ale ani moji rodičia nevedia o nikom kto by mal TBC.Raz si mi basnila,že si žila vo Francúzsku a Taliansku 😁,tam asi bolo tuberakov dosť.
Alpacream
23.3.2019 09:15 | |
+18 -7
Reagovať
kto je zodpovedny za to, ze tu z africkych krajin nekontrolovane prichadzaju nakazeni ludia??
XXSXSM
23.3.2019 09:26 | |
+5 -13
ako som ti uz v inej debate napisala, si krava,demogogicka krava,chod do Vysnych Hagov,ziaden African tam nie je ,oddavna su tam bieli ,a hlavne cigani,snad mi nechces nahukat,ze v ciganskych osadach ziju africania,ty kravo nebeska !!!!!!!!!
Alpacream
23.3.2019 09:35 | |
+10 -5
v nemecku diagnostikovali mnohym africanom prave TBC. Ty ma stalkujes?
Alpacream
23.3.2019 09:36 | |
+4 -9
chod varit, upratovat, je sobota, nevylihuj a nepluj na slusnych a dobrych ludi svoje jedovate sliny. Dakujem.
XXSXSM
23.3.2019 09:38 | |
+3 -5
este som ti takto otvorene nikdy nepisala,ale uz to niekto musi urobit,si katolicky fanatik,a politicky neprijatelna pre dalsiu svetlu buducnost nasej krajiny
Alpacream
23.3.2019 09:39 | |
+4 -7
prosim ta urob mi laskavost a chdp. dakujem. a pribal si so sebou aj ssvoje dementne nazory na mna.
Aajanka
23.3.2019 12:20 | |
+3 -1
Tak toto neprinášajú cudzinci ale naši občania ktorí cestujú kade-tade po svete a prinesú sú suvenír. Tiež ľudia čo odmietajú očkovať svoje deti alebo sa odmietajú dať preočkovať. Po tuberkulózu nemusíš ďaleko cestovať. Stačí ísť kúsok za hranice.prblem je aj v diagnostike. Keďže je to vďaka očkovaniu choroba minulých storočí, naši lekári ju už nevedia poriadne diagnostikovať a aj to je problém ...
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Eurovoľby 2019 Šport TV program Počasie Horoskopy
Dušan Jakubík
Strelec spred policajnej stanice v Petržalke sa zrejme zabil Aktuality.sk
Donald Trump
Kongres sa pozrie Trumpovi na prsty: Budú mať prístup k jeho daniam
Vo Wojciechówe
Foto
Prírodný živel potrápil našich severných i západných susedov: Tornáda zmietli 120 budov
Valerij Heletej
Zmeny na Ukrajine pokračujú: Šéf štátnej ochrany ponúkol svoju rezignáciu
Flag of Russia
Agentúra UNIAN tvrdí, že Rusi nechcú rokovať s Ukrajinou: Mier u východných susedov v nedohľadne
Fighters in the
India otestovala najrýchlejšiu raketu na svete: Stíhačky zasiahli všetky ciele
Theresa Mayová
Vydýchla si: Výbor konzervatívcov neotvoril cestu k odvolaniu Mayovej
Children are
Parádny nález pri stavbe penziónu: Na predmestí Denveru našli kosti dinosaura
Wien
Vo Viedni zničili historické fotografie: Zábery holokaustu pokreslili hákovými krížmi
Typical Uganda
V strednej Afrike útočili ozbrojenci: Zmasakrovali desiatky civilistov
Polícia na mieste
Šokujúci záver mimoriadneho pátrania v Bratislave: Hľadaný muž je mŕtvy!
Gábor Király
Legendárny maďarský brankár Király ukončil kariéru: Sivé tepláky zavesil na klinec
Milionárka Jane
Foto
Mladá boháčka predáva svoje nahé prsia: Kto ich chce vidieť, musí splniť zvláštnu požiadavku