Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
nedeľa 20. 10.
Vendelín
8°C  Hmla  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
24.03.2019, 00:00 | Správy | Servis | Trh práce

Diskusia: Odborníci vs. politici: Čo podľa nás potrebuje trh práce?

30 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
2arne
24.3.2019 10:25 | |
+7 -1
Reagovať
PRÁVNY ŠTÁT...Načo mi je viac dovolenky,keď ani 5 týždňov ,si nemôžem vyčerpať ??? Všetky nové daňe, ktoré sa zaviedli za posledných desať rokov zrušiť... Zrušiť zákaz pracovať pre agentúrnych pracovníkov, maximálne 2 roky v jednej firme.Do kmeňa po 50 neprijmú a prepustia.Potom na ich vládou dotované miesta,príjmu rumunov a ukrajincov...
USAfilcki
24.3.2019 12:50 | |
+2 -2
A prečo si nemôžeš vybrať dovolenku ty hňup aj za to môže SMER, že tvoj zamestnávateľ si z teba urobil otroka??? Dane sa rušiť určite nebudú, podľa tejto tabuľky, patríme medzi krajiny s najnižším daňovým a odvodovým zaťažením v EÚ https://finweb.hnonline.sk/komentare-a-analyzy/1072627-mame-vysoke-alebo-nizke-danovo-odvo­dove-zatazenie O agentúrach súhlasím, ale to je kapitalistická mafia, to sa asi nezruší v kapitalistickom chlieve. Inak zaujímavé že máš problém s komunistami a vadí ti všetko zavedené týmto zhnitým kapitalizmom, tomu sa vraví trpenie na vlastnú hlúposť.
007iwb
24.3.2019 09:28 | |
+3 -3
Reagovať
sestricky si lahko najdu pracu vo vela statoch. jednoducho chybaju. v rakusku po atestacii v nemocnici si casto zarobia 3000 euro.
007iwb
24.3.2019 09:29 | |
+3 -2
ked sa pocita skola + prax + jazyk, tak 25r sestricku uz moze zarabat slusne prachy v rakusku.
jcb4
24.3.2019 08:04 | |
+12 -1
Reagovať
V dnešnej dobe sú firmy väčšinou v súkromných rukách,hlavne tie,kde je manuálna práca.Že si majitelia žijú na vysokej nohe,je fakt,to sa nedá poprieť,no keď majú zamestnancovi pridať čo i len jedno euro,tak nariekajú,že na to nemajú.Nie každý má tú možnosť podnikať,niekto musí predsa pracovať aj ako zamestnanec,preto sa sem sťahujú hlavne firmy zo západu,lebo doma im to nebudú ľudia robiť za takú nízku mzdu.Ešte som nezažil firmu zo zahraničia,ktorá by sem prišla s nezištnou pomocou Slovákom,každá príde iba pre vyšší zisk,ako mala doma.
jbenc
24.3.2019 08:02 | |
+11 -1
Reagovať
Treba robotníka zaplatiť tak ako v Rakúsku alebo v Nemecku a je po probléme ale na Slovensku je to naopak ceni v obchodoch sú západné ale platí vichodne 😎
007iwb
24.3.2019 09:26 | |
+5 -1
jbenc pracovat v rakusku alebo nemecku mozes zacat zajtra. preco cakat na zvysenie platu? ked milion slovakov si zacne pytat vyssie platy inak utecu do zahranicia, tak sa aj platy zvysia. ked podnikatel najde ludi ktori pracuju za 500 euro, tak preco by zvysoval platy?
Intermediary
24.3.2019 07:38 | |
+9 -1
Reagovať
Doteraz smeráci a hlavne za Predátora robili presný opak! Odvody a dane najvyššie z EU, a teraz vám idú medové motúzy ťahať pod nosom, aby ste ich volili, a po voľbách budete tam kde pred voľbami!
3470
24.3.2019 07:57 | |
+1 -5
Zato moze radicova😀
USAfilcki
24.3.2019 12:47 | |
+2 -1
Vraj odvody a dane najvyššie v EÚ a tie sprostosti ešte na niekoho zaberajú, každý inteligentný človek vie že najväčšie dane a odvody majú v Škandinávií paradoxne tam kde aj najvyššiu životnú úroveň a na západe tiež nemajú nižšie dane ako my, to len tupelá si vymysleli tú rozprávku, že my máme najvyššie dane a odvody v EÚ a teľatá tomu samozrejme veria. Ešte aj somári čo robia niekde na západ, umývajú hrnce, tak síce sami dobre vedia, že si platia ak si platia, len to minimum z minima a preto tie odvody také nemajú, keby si tam platili komplet ako Nemci, tak by zrazu toľko nezarábali. Však tie dane a odvody nezmyselné sem prišli zo západu a niekto chce tvrdiť že u nás sú najvyššie a hlupáci tomu ešte veria. Však nech si každý pozrie: https://cenastatu.sme.sk/kv-mp-e/2016/dn/ ešte aj Česi majú väčšia daňové zaťaženie ako my, ale vkuse tu budú somári trepať o Smerákoch a daňovom zaťažení, pri tom SaS a OĽaNO tí by zaviedli daň ja z prdov. Tu je to ešte lepšie v grafe https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-/cislo-September/danove-a%C2%A0odvodove-zat­azenie-v%C2%A0krajinach-eu.html a vraj my máme najväčšie daňové a odvodové zaťaženie sa spamätajte ľudia, my ho máme nižšie ako je priemer EÚ. Nejakí liberálni ***i vám klamú do oči a sami by najradšej zaviedli daň aj z dane.
3470
24.3.2019 07:32 | |
+3 -3
Reagovať
Hlavne politológov!!!
evik767
24.3.2019 05:32 | |
+7 -0
Reagovať
Trh akej práce? Manuálnej, duševnej, prísavkovej na štátnom?
USAfilcki
24.3.2019 02:02 | |
+26 -2
Reagovať
Nech dajú MM na úroveň 1200€ a uvidia, nebude im treba ani odborníkov na teplú vodu, ale smiešne mi, ak som robil v xy nadnárodných podnikoch riaditeľa a majitelia chceli úroveň ako pred 15 rokmi, akurát keď som prišiel na to, že zamestnanci majú celých 15 rokov +/- rovnaký plat tak nečudo že úroveň už nie je čo bola. Keď vtedy zarobil niekto 15 000 Sk to boli peniaze na tú dobu. Za 1500 Sk ste mali plný nákupný košík na kolieskach že ste mali nakúpeného žrádla na 3 týždne, choďte dnes s 50€ nakúpiť na 3 týždne a potom sa čudujú odborníci kde aký procesný manažéri a personálni a neviem akí ešte, prečo upadla kvalita práce, keď za 15 rokov nezdvihli svojim ľuďom platy a ak tak o 50€ a s tým chcú ako kvalitu práce. Kto je mladý a šikovný uteká a zostávajú len špekulanti ktorým sa nechce robiť a ročníky čo majú 45 rokov a vyššie a tí sa už tiež nepretrhnú. Takže zvýšte mzdy vy držgrošská kapitalistická chamraď a nemyslite si že niekto zavedie poriadok cez nejaké postihy zamestnancov. Zbalia sa vám ešte aj tí poslední a môžte to zavrieť hlupáci, nebude mať kto robiť, na ten váš zas++ratý blahobyt.
007iwb
24.3.2019 02:45 | |
+16 -3
USAfilcki ceny sa zdvihli na eu, platy zaostali.
Millas
24.3.2019 05:55 | |
+9 -1
USA,ale bude mať kto robiť..Ukrajinci,Srbi atď.
2arne
24.3.2019 10:30 | |
+1 -1
Si opitý alebo ruský trol ?Kto za komunistov zarobil 15 000 korún ?Možno nejaký riaditeľ veľkej zbrojovky...Ani riaditeľ VHJ, vtedy toľko nezarábal ...
USAfilcki
24.3.2019 12:35 | |
+2 -1
2ame truľo a načo by si vtedy potreboval zarábať 15 000 korún, keď zo 500 Kčs vyžila celý mesiac celá rodina, 400 Kčs dali na nájom a 1000 Kčs ušetrili, však ceny vtedy v Kčs boli ako dnes v €, samozrejme nie energia, voda, stočné, ale ceny potravín a pod., takže ti úplne stačilo 2000 Kčs, len kto dnes zarába 2000€, aby sa to dalo porovnať a o tom bol celý môj komentár, ktorý tvoja tupá hlava absolútne nepochopila. Ja som nepísal o tom koľko sa zarábalo za komunistov a koľko sa zarába dnes, ale som porovnával zárobky k cenám a za komunistov si vyžil z 2000 Kćs a ešte si aj ušetril, dnes z 500€ nevyžiješ, ešte si musí kopa ľudí aj požičať ty truľo slniečkársky. Inak ešte som písal o tom, že ak za 15 rokov nevedia dvihnúť platy tak prosím, ale čo vlastne čakajú, za 15 rokov všetko zdraželo min. o 30 - 40%, ľudia nemajú motiváciu robiť to ako robili pred 15 rokmi. Ešte k tým komunistom za komunistov darmožráči vo vedení nezarábali 10 či 25 násobok radového zamestnanca ako tomu je dnes v tom je++nutom pokrivenom kapitalizme, aj toto je výsledok toho prečo ľudia odmietajú robiť. Prečo by mal niekto drieť niekde hoci len za pásom za 500 - 600€, keď nejaký vôl v podniku čo celý deň dokopy nič nerobí, vybaví 10 telefonátov má 5000€. Ľudia nie sú sprostí, ľudia o tom vedia, preto nemajú dôvod ďalej robiť. Len tak na porovnanie za komunistov vo výrobnom podniku Mal zamestnanec od 2000 - 3000 Kčs a riaditeľ mal 9000 Kćs dnes má zamestnanec 500 - 600€ a riadiť 12 000€, takže asi tak, treba ešte niečo písať???
USAfilcki
24.3.2019 12:40 | |
+2 -1
Millas prosím, nech robia, ak si niekto myslí že Ukrajinec bude drieť ako nejaký sprostý Slovák, tak nech si ho zamestnajú, len štát a aj podnikatelia nech sa pripravia na to, že nebude sa míňať na Slovensku, ale v Srbsku a na Ukrajine, lebo tí čo tú prídu robiť, tak 70% toho čo zarobia odvezú domov a tam budú míňať, nie tu. Takže zase to len bude mať negatívny dopad na tých sprostých podnikateľov ktorý sú lakomí, ak keby mali všetci kok+++otov obrezaných. Takže kľudne Srbi a Ukrajinci nech robia, ale počítam že toľko de++bilov ani tam nenájdu, Srb a Ukrajinec tiež nie je taký sprostý aby robil za 500€ keď o 500 km ďalej dávajú 1500€. Mne tu je fuk, ja už mám zarobené do konca života, akurát podniky ktoré zamestnávajú nie našich ale cudzincov, tak tých nepodporujem, nekupujem od nich absolútne nič, toto by mal robiť každý Slovák, nech tie podniky pokapú a nech tu konečne prídu takí podnikatelia na trh, ktorých zaujíma aj národ a štát, nie len vlastný profit.
Rastislav4
24.3.2019 00:30 | |
+24 -5
Reagovať
zvýšiť mzdy na úroveň západnej Európy...
007iwb
24.3.2019 02:44 | |
+4 -14
Rastislav4 vypytaj si viacej. co ti brani zarabat 3x viacej v druhych statoch. pracovne povolenie si dostal v 2004 vstupom sk do eu.
Millas
24.3.2019 05:15 | |
+14 -0
iwb,že čo? Na počudovanie,aj keď "nejsou lidi" tak si koleduješ o padáka..dôvod aj spôsob si už nájdu.
Millas
24.3.2019 05:17 | |
+18 -0
Nie každý má odvahu alebo možnosť ísť pracovať do druhých štátov.
Fletch
24.3.2019 06:55 | |
+4 -10
Rastislav ved zacni podnikať, si šikovný múdry nic ti v tom nebráni, snad len to iq
Millas
24.3.2019 07:05 | |
+11 -2
Fletch..prečo by mal začat podnikať? V dobe etablovaných megakorporácii? Tie firmy peniaze majú,nech pridajú. Je rozdiel začať a hneď dávať 2000€ vo firme ktorá ešte ani nemá zisk a vo firme ktorá je na trhu 20 a viac rokov a má preukázateľný zisk.
shadow1310
24.3.2019 07:59 | |
+5 -4
Millas - to co pises je vyhovorka, to rovno kazdy zacinajuci podnikatel moze povedat zamestnancom ze zo zaciatku budu robit za vatikansku menu, lebo ved firma este nema zisk, proste si napisal cisty bull***. v tejto krajine je pruser v tom ze stat nepodporuje vznikajuce firmy, robi presny opak, uz aj tie rozbehnute zraza na kolena. my nepotrebujeme smeracke balicky, my potrebujeme nizsie danove a odvodove zatazenie a podporu domacich, najma zacinajucich firiem. vacsia konkurencia na trhu sposobuje pohyb na trhu prace a firmy si budu konkurovat najma vyssimi mzdami. pred par rokmi som to jasne hovoril, akonahle sa rozbehne svetova ekonomika budu rast aj nase platy lebo firmy budu potrebovat ludi ktory budu musiet platit. predstav si ze mne to celkom pekne vyslo, pred rokom som mal plat o 30% nizsi a to som na spodku hierarchie a do konca marca mi bude plat opat zvyseny. je to pomerne jednoduche, staci firme ukazat ze ta potrebuje ze nieco vies a potom si pri kazdej jednej prilezitosti zapytat peniaze a pekne verejne na drzacku. zbytocne mna sef bude za nieco chvalit pred kolegami a motivovat ich, vzdy mu vmetiem do oci ze za jeho potlapkanie po ramene sa ja nenajem, hypoteku nazaplatim. takto to ma fungovat, treba si proste pytat a neustale.
Fletch
24.3.2019 08:30 | |
+1 -1
Rastislav iq opravujem na 50, tak chod do prvej krcmi a pýtaj si veľké pivo za 50 centov, vef krcma tam je odjakživa tak prečo maju pivo za 1 euro , nenazrane korporácie lol
Millas
24.3.2019 09:02 | |
+1 -0
shadow..kde ja píšem o vatikánskej mene?? Je jasné,že začínajúci podnikateľ ti neda 2000€ ale 500€. Blbosti píšeš ty. A to pýtanie si vyššieho platu..nebuď naivný,máš len štastie na dobrú firmu.
Millas
24.3.2019 09:08 | |
+1 -0
Fletch..nemáš poňatia o cenotvorbe.V krčme nevyrábaš..je to služba.Cena závisí od toho ako lacno dokážeš nakúpiť.
Rastislav4
24.3.2019 11:45 | |
+3 -0
Fletch ... podnikať ? na Slovensku? podmienky pre živnostníkov na Slovensku su katastrofálne...Tebe vymaľujem byt a ty mi faktúru nezaplatiš a ja s toho nič musím zaplatiť daň,odvody a ty sa rehoceš a mne berie chalupu exekútor lebo som nemal na zaplatenie lebo ty si mi nezaplatil...to je to tvoje podnikanie? viem iq 60 ti nespustí myšlienkový pochod pred písaním.
Rastislav4
24.3.2019 11:48 | |
+2 -0
Fletch a ešte jedno... že choď robiť do zahraničia....moja otázka prečo keď to ide v zahraničí ...tak prečo to nejde na Slovensku? kolko na Slovensku vidíš pracovať ľudí z Nemecka, Francúzska atď?
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň s J. Gorduličom Podcasty Prémiové čítanie Šport TV program Počasie Horoskopy
Železničná
Opäť nešiel, sťažujú sa ženy po odrieknutí vlakov. Dopravca: Zabezpečiť ráno ľudí je problém Aktuality.sk
Prezidentka
Čaputovú pozvali do Japonska: Čo má prezidentka v pláne?
Jack Hughes
Jack Hughes s premiérovým gólom v NHL: V zápase skóroval iba on
V Barcelone vyšlo
Španielska vláda odmietla Torrovi žiadosť o začatie dialógu: Roldánová ho označila za "podnecovateľa" nepokojov
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund porazila Mönchengladbach, Bayern Mníchov opäť nezvíťazil
Francúzsky premiér odsúdil "divoký" štrajk železničiarov: Situácia nastala pre porušovanie súčasného zákona
Tréner BC
Inzultácia rozhodcu v šlágri slovenskej ligy: Basketbalový zápas bol predčasne ukončený
Počet
Hnutie žltých viest vo Francúzsku: V poradí 49. protest sprevádzala nízka účasť
Slovenský tenista
Lacko odvrátil tri mečbaly: V nemeckom Ismaningu si zahrá finále
Írsky premiér Leo
Varadkar sa vyjadril o brexite: S odkladom musia súhlasiť lídri všetkých zvyšných krajín EÚ
Noel Czuczor
Chcela, aby ju Noël svojím prejavom dojal, takto to dopadlo: Prečo Fialová plakala na skúške?
Margarita Tomovska
Policajti chytili ženu, ktorá sa rútila 230 km/h: Pozreli sa dovnútra auta, krvi by ste sa im nedorezali
Woman pointing
Teroristické útoky na severe Burkiny Faso: Vyžiadali si 5 obetí, zranenia utrpelo 11 ôsob