Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
nedeľa 18. 8.
Helena, Elena
19°C  Oblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
15.03.2019, 14:03 | TOP Čas

Diskusia: Zúfalé priznanie Slovenky, ktorá pracuje v obchodnom reťazci: Takto sa k nám správajú zákazníci!

566 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Toty987
10.4.2019 22:18 | |
+1 -0
Reagovať
Najvacsiu vinu nesie zamestnavatel. Ze nechava zakaznikov obsluhovat a zamestnanci sa idu potrhat. Ja ako zakaznik to neznasam. Idem k pultom kde si vyberiem sam co chcem a zaplatim na samoobsluznej pokladni.
tomatitoo
21.3.2019 19:02 | |
+3 -7
Reagovať
Niekto sa sprava ako hlupak tak dostane riadne nalozene. Je mi jedno ake ma firma pravidla. Hlupakov nerespektujem, respektujem seba, ocakavam respekt aj od ostatnych ludi a viem si urobit poriadok alebo poslat zakaznika kade lahsie. Nie nepracujem v obchodnom retazci, ale tam by som to robil napodobne.
zuj-muj-chuj
21.3.2019 14:23 | |
+15 -4
Reagovať
Celkom som rád, že sa tu preberá aj táto téma. Sám pracujem ako predavač, hlavne ako pokladník. Než som si skúsil tento chlebík, takisto som mal rôzne bizarné predstavy o fungovaní obchodu, teda skôr, predajne ako takej. No proste som si to predstavoval jak ten Hurvínek válku. :) Až... Kým som nezačal sám v tomto smere pracovať. A to nechcem teraz druhých nabádať, veď si to skús aj Ty! Pointa je v niečom inom. Je pravda, že mnoho krát sa s tým otrepaným NÁŠ ZÁKAZNÍK NÁŠ PÁN oháňajú takí, ktorí majú ďaleko od sedláka, nie ešte pána! A úplná topka sú takí, čo robia veľkých gangstrov na ženy, čo majú ledva 60 kíl aj s botami. Ale akonáhle pristúpia ku kase, kde sedí veľký bujak s vyholenou hlavou, to ako ja :)) Tak hneď sú krotučkí, dobre že sa ešte aj neuklonia. Hlavne v Kauflande keď som robil už dávnejšie, tak tam večne bezďáci a iné mrzké sorty sa bežne navážali do kolegýň. Pravda, do času, než som tam nedokráčal ja, dobre nezhúkol že čo je, čo je tu zas za bordel! A hneď bol klídek tabáček. Ale je fakt, že človek pri takejto práci nadobudne určité pridané hodnoty, ako sú asertívnosť, vľúdnosť, empatia, ochota, a tak ďalej. Treba samozrejme mať k tej práci vzťah, ako dá sa robiť aj bez toho, ale...
Dr_Acula
22.3.2019 11:35 | |
+7 -0
Ja zasa robím manažéra v luxusnom 5-hviezdnom hoteli a ver, že počas šichty teda vidím a počujem tiež kadečo. Našťastie, najvyšší manažment, ako aj majitelia razia politiku "korektného správania sa" nielen nás ako zamestnancov, ale aj hostí. Preto, ak hosť začne s hrubými nadávkami, najprv ho upozorním, že nie je v krčme a nebaví sa so štamgastami, ale s manažérom hotela, ktorý je tu pre neho, no ktorý si zároveň vyprosuje invektívy, nadávky a hrubé správanie. Tiež som ale človek a raz mi ušli nervy tak, že som hosťa hrubo poslal do izby, on išiel a napísal e-mail so sťažnosťou na mňa. A nič sa nestalo, nik mi nepovedal ani slovo. Tiež som chlapina a dosť to pomáha. Rešpekt si dokážem získať jediným pohľadom. A pritom sa bavím s takými hosťami, ako je napr. Ivana Trumpová, Ed Sheeran, Tom Cruise, Pitbull, Rihanna... no niektorí ľudia si myslia, že keď zaplatia 800 eur za noc, tak môžu všetko. Nemôžu. Bodka.
250918
22.3.2019 13:05 | |
+3 -6
no vidíte chlapci a mne je to jedno. nech je za pokladňou, alebo v hoteli chlap ako hora, aj s vyholenou hlavou, ja si stojím za svojím. Keď ma niekto osiera, tak si to s ním vybavím. Či je to pokladníčka, alebo manažér. ak sa správa slušne a korektne, tak so mnou problém nebude mať.
Domca939
20.3.2019 22:32 | |
+12 -17
Reagovať
Chápem, každý chodí do prace lebo musí. Štandardnejšie sa mení stále potrebujeme mat príjem najlepšie stály. Nechcem byt vztahovacna ale obejktivna. Problém je v komunikácii a bohužiaľ v ľuďoch. No každý si musí vstúpiť do svedomia. Niečie. Či všetci rovnako rozumieme pojmom otváracie hodiny a pracovná doba. Pretože keď vojdem do supermarketu ktorý má otváraciu dobu do 21:00 predpokladám že tam ešte 30 minút bude všetko fungovať. No bohužiaľ po príchode k masových výrobkom zisťujem že všetko je už umyté odložené, jednoducho pripravené na odchod. Som učiteľka pracujem od 10:00 do 20:00 tiež nemám každý deň pekný, no vtedy si poviem ok nebudem pani dráždiť zoberiem si niečo v plaste žiaden problém. No neviem ako by ste sa vy pani predavačky postavili ku mne ako k učiteľke keď by som vášmu dieťaťu povedala, napr. Síce má 45 minútovú hodinu no keďže si posledný po 15 minútach sa začneme baliť vies musím končiť.....lebo tvoja mamka sa tiež z prace ponáhľa za tebou domov, no ale ja chcem ešte nakúpiť nejaké potraviny..... čo si o Tom myslite vy? Je to fér? Nič osobne viem že robíte čo je vo vašich silách.... ale sú aj horšie veci.....
povereni
20.3.2019 09:52 | |
+13 -44
Reagovať
Pochybujem, že zákazníci by sa ku predavačkam správali bezdôvodne neúctivo, pripúšťam však že ak natrafia na akúsi nafúkanú podráždenú beštiu predavačku ,ktorá si priniesla do práce svoje osobné resp. rodinné problémy ,no tak jej to potom zákazníci nedarujú.....zákazník vždy reaguje na správanie sa tej druhej strany ,a to je predavačka resp. zamestnanca obchodu. Predavačky by si mali zapamätať že na SLUŠNÚ predavačku s ÚSMEVOM nikto nebude nadávať !
Amy_282
20.3.2019 14:47 | |
+30 -3
No tak to teda nemás pravdu . Toto nieje vobec pravda že vraj bezdovodne by sa tak nesprávali . Ver tomu že áno správali . Ja som jedného času pracovala tiež v jednom obchodnom centre v jednom obchodíku ale nie s potravinami ale to je nepodstatne a ja čo som vždy bola ku každému milá a slušná dokonca ma všetci naokolo poznali za milú a slušnú babu tak ver tomu že sa mi viac krát stalo že právaže ty sa pekne slušne pozdravís zákazníkovi a on Ti bud ani len neodzdraví alebo sa k Tebe správa ako k najposlednejšej handre . Uplne ma to vela krát odbilo a mala som s toho zlú smutnú náladu že sa ludia takto správajú. A raz sme mali tiez takú akciu (uplne jedno aku teraz ) ale pán si to zle prečital a kúpil niečo iné čo mal a nešlo mu to ani po dobrom ani po nijakom vysvetlit že musí kupit iný tovar tak ma tam dourážal ako štena . Proste Vidno že si asi nepracoval s ludmi v obchodnom centre alebo v potravinách inak by si hovoril . Je to skor robota pre ludí ktorí majú na háku ale ja taká niesom ja som si hned vsetko pripúšťala a chodila som nesmierne vyčerpaná s tej roboty domov ....
Blanche
20.3.2019 15:20 | |
+17 -2
S tym suhlasim, ja si velmi dobre všimam zamestnancov v obchodoch a ked su ustretovi a mili ku mne zakaznikovi, tak sim aj ja a bie jeden krat ich aj pochvalim ... takže ano,ludia su rozni ale vačšina zakaznikov sa sprava slušne a pri pokladniach aj trpezlivo v čom ja mam medzery,ked vidim šoru tak ani nejdem dnu : D
250918
22.3.2019 13:07 | |
+0 -9
s tým zdravením je to také všelijaké. prečo ma niekto núti aby som odzdravil? Obchod je verejné miesto so stovkami ľudí. nemám chuť v každom obchode zdraviť.
vox_populi
19.3.2019 20:22 | |
+24 -3
Reagovať
nech sa ešte vyjadrí, ako sa k nim správajú manažéri zahraničných reťazcov - ako k menejcenným otrokom!
20latifolia30
19.3.2019 14:33 | |
+14 -3
Reagovať
Mám úctu k predavačom atď.,robia si len svoju prácu. Poukážem však na jeden možno neúmyselný(???) jav predavačiek (nie však všetkých), ktorý sa deje úplne bežne... Kupoval som istý potravinový výrobok (mal na poličke pod sebou uvedenú svoju cenu). Prišiel som platiť a čo sa nestalo?...Predavačka povedala o 40 centov drahšiu cenu...nablokovala pokladničný blok o 40 centov viac, ako mala... Poukázal som na to, a nakoniec to prijala...Ostala na mňa pozerať. Takže je tu snaha robiť aj nenápadné snahy, žeby zvýšiť obrat? Jednalo sa o jeden supermarket. Nestalo sa to však prvý raz a na viacerých miestach.
Blanche
20.3.2019 17:12 | |
+14 -5
Toto sa mne stava pravidelne pri plateni v Tescu či Bille a kde nie je scaner neviem si tu cenu overit no pri pokladni mi povedia že to brigadnici .. h***o oni len dokladaju tovar a ceny nahadzuje niekto iny a je to opakovany jav takže mam pocit že len učelovo zavadzaju :/
TARDILO
21.3.2019 16:16 | |
+9 -1
Toto stve aj mna, stalo sa mi to uz viackrat a nielen v Tescu, Bille, ale aj v Kauflande a Jednote/najcastejsie/, ale kedze som pracoval viacrokov v retazci tak viem ako to funguje a uz si davam pozor na toto.A je to pravda, ze preco su tam rozdiely v cenych.Na smene pracuje veduci+pokladnik+2xPOP+1-2BRIGADNICI. Hlavne v utorok vecer ked sa koncia akcie a menia sa ceny dojde veducemu do tlaciarne cca 700-1000 novych cenoviek, ktore on vytlaci, natrha a po zaverecnej a po poriadeni obchodu, po odkladani tovaru do chladiakov musia rozniest po regaloch a naskenovat ich, aby presli do systemu.Lenze vacsinou brigada to "ma v pazi"a bud nenaskenuje alebo nevymeni tu cenovku a veduci to nema sancu skontrolovat.Upozornujem, ze pracovna doba oficialne konci o 21:45h. a velakrat sa stavalo, ze sme cenovky menili do 22:30/samozrejme, ze bez naroku na odmenu za "nadcas".
katarinakatka
19.3.2019 14:10 | |
+11 -9
Reagovať
ale pani sa stazuje ze do prace chodia hodinu pred otvorenim a domov odchadzaju jasne ze po zaverecnej , to je ale nie 8 hodin prace , pani opisala cely pracovny den ktori sa deli na dve smeny.
250918
18.3.2019 13:33 | |
+19 -8
Reagovať
Nuž, vo všeobecnosti sa k sebe nesprávame nijako milo a ústretovo- empaticky. Či je to v obchode, autoservise, úrade, stanici.....treba sa s tým asi naučiť žiť. Ako s počítačmi a mobilmi.
20latifolia30
19.3.2019 15:23 | |
+21 -1
250918: Nesúhlasím...To je ľahostajné tvrdenie, ktoré sa môže preniesť všade. Netreba sa s tým naučiť žiť. Treba robiť veci, aby sa tieto negatívne snahy a znaky v spoločnosti zmenili, tak ako to je normálne vo vyspelej spoločnosti, ktorá chce kladne pôsobiť na krajiny a ľudí okolo.
ordo3255
18.3.2019 12:54 | |
+29 -12
Reagovať
"Tiež sme ľudia – sme smädní, hladní, unavení, bolia nás nohy a tiež chodíme na záchod" Milá moja predávajúca, aj ja, čo idem z roboty (som zdravotník)som hladný, smädný a hlavne unavený, zastavil som sa v obchode, kde sa nemám koho spýtať na tovar všade len dokladači -ja neviem, ja len dokladám)zelenina zvädnutá ako väčšina tvárí, v pokladni rad ktorý sa nie a nie pohnúť, pokladníčka nakyslo "to si ne nevíte odvážiť (?), pritom zelenina odvážená, len sa cenovky sa odlepujú, sáčky trhajú, kyslé tváričky za pokladňou, no radosť!
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Kočnerova Threema Správy Podcasty Šport TV program Počasie Horoskopy
Marián Kočner,
Ironická esemeska aj otvorené vyhrážky. Ako Kočner zastrašoval Kuciaka Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Výsledkom
Foto
Nechutné vyčínanie futbalových chuligánov v Hondurase: Zaútočili na autobus súpera!
Pri Gaze zahynuli
Vrtuľník a tank strieľali na ozbrojených podozrivých: Pri Gaze zahynuli dvaja ľudia, ďalší je zranený
TROFEJ:
Foto
Skvelý štart prípravy: HC Košice vyhrali medzinárodný turnaj, trofej im odovzdal Říha
Špecifické
V tatranskej jaskyni uviazli dvaja muži: Uväznení zostali v 500-metrovej hĺbke
Foto
Desaťtisíc goralov z celého sveta sa stretlo v Pieninách: Takto vyzerá náš kroj!
Neľutuje:
Zuzana Belohorcová si v Miami žije americký sen: Prečo sa už na Slovensko nevrátim
Britský premiér
Britský premiér sa chystá pohroziť Macronovi aj Merkelovej: O čom budú rokovať?
Malé lietadlo
Lietadlo vpálilo rovno do rodinného domu: Dva ľudia sú mŕtvi, jeden nezvestný
Svetová jednotka
Ruský mladík senzačne zdolal Djokoviča: Svetová jednotka v USA titul neobháji!
Bugárovi pribudli pre Kočnera ďalšie problémy: Spájanie maďarských strán v ohrození!
Ivan Baranka (34).
Foto
Ivan Baranka je opäť hrdým otcom: Toto je naša dcérka Thea!
V teplých dňoch
Foto
V Banskej Bystrici spustili atrakciu s 36 tryskami: Letné osvieženie za mastnú sumu!