Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
piatok 22. 11.
Cecília
8°C  Hmla  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
20.02.2019, 13:00 | Prominenti | Domáci Prominenti

Diskusia: Užialený moderátor Pinďo po smrti synčeka Peťka († 4): Srdcervúci odkaz Slovákom

109 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Jedon
20.2.2019 14:58 | |
+52 -40
Reagovať
Vysvetlí mi nikto aký zmysel má udržovať umelo pri živote človeka , ktorý nepočuje, nevidí, nehýbe sa, nemôže sa sám najesť inak ako sondou a pravdepodobne ani sám bez prístrojov nedýcha a samozrejme nijako normálne nereaguje na podnety okrem toho, že spôsobuje rodine len ťažké celoživotné traumy a strach pokúsiť sa o daľšie dieťa, ktoré by vedelo žiť plnohodnotný život? To nie je o rodičovskej láske ale len o umelom živení si zbytočných nádejí a očakávaní, pretože je jasné , že to dieťa sa nikdy zo svojho vegetatívneho stavu nepreberie a žiadna liečba na ani tej najdrahšej klinike pri trvalo poškodenom mozgu nezaberie... Fakt sa títo milujúci rodičia potrebovali na 5 rokov odstrihnúť od života?
amazing.girl
20.2.2019 16:02 | |
+36 -13
Uff, mas vela otazok, zrejme si niekto mlady a neskuseny. Pisu ze neexistujuci pouzivatel dokonca. Ja by som Ti poradila nepytat sa a neodsudzovat ich snahu, lebo to zazijes osobne na vlastnej kozi. Tak to funguje. Tito ludia si zazili najvacsie nestastie, ale aj najvacsie stastie.
Tobinko2004
20.2.2019 16:06 | |
+33 -14
suhlasím s Tebou, my ľudia sa snažíme vyhrať nad prírodou. V prírode všetko čo nie je zdravé uhynie, tak sa to dialo aj medzi ludmi este nedavno, aj na Slovensku pred 100 rokmi umrelo každe 4 dieťa a pritom sa narodilo zdrave. Je to normalny stav prírody a my to chceme nasilu meniť. To dieťatko bolo tak silno poškodené, že za peniaze ktoré sa do neho davali s amohlo pomocť množstvu ovela menej chorým deťom či dospelým a malo by to výsledok. Viem že to bude mať veľa odporcov ale je to tak.
jamur
20.2.2019 16:32 | |
+28 -9
Tobinko, ty si tiez uveril, ze zdravie je tovar. Penazi by bolo pre vsetkych dost, keby sa nerokradali. Tie chybajuce peniaze vycitaj niekomu inemu, nie chorym detom
retardo_SK1
20.2.2019 17:38 | |
+6 -9
Zdravie je tovar. Vždy existovali extrémne drahé liečebné postupy, len pre vyvolených. V USA je liek za 10 dolárov bežne dostupný pre každého, c Severnej Kórei len pre vedenie krajiny.
lDlOT
20.2.2019 14:51 | |
+77 -7
Reagovať
Pinďo, poznáš ma osobne a hovorím ti ako kamarát, že nespoliehaj sa na tých »zdravých a silných, mocných a úspešných, veľkých a bohatých«, lebo tí majú hlboko v ipči problémy chorých a slabých, obyčajných a neúspešných, malých a chudobných. Ich zaujíma len jedno, ako z tých chorých a slabých, obyčajných a neúspešných malých a chudobných zodrať ešte viac obeživa pre svoje protežované pangcharstvo na haciendy, jachty, lietadlá, autá a motorečky, dovolenôčky a pobyty kde koľvek na tejto chorej planéte! Tí tvoji »zdravý a silný, mocný a úspešný, veľký a bohatý« nepustia ani deravý plesnivý cent pre tvoje, či naše núdze, ba ešte si dajú zaplatiť niekoľkonásobok za triviálne veci ako prístroje a spotrebák v nemocniciach, lieky v ambulanciách, učebnice a pomôcky v školách, úmyselné a neoprávnené pokuty v doprave, poplatky a dane na úradoch, či zdieranie vo fabrikách!!! Oni by boli najradšej, keby sme my im platili za možnosť na nich drieť od svitu do mrku a aj cez tmavú noc! Od '89 mali nespočet príležitosti ako prejaviť maličký kúsok empatie, súcitu, či filantropie a čo prejavili? Nenažranosť, chamtivosť, lakomstvo, luhárstvo a nekonečnú drzosť pri okrádaní a spoplatňovaní takých ako ty, ja a 5,35 milióna ďalších občanov tejto skuvrenej Džamahýrije! Rektor Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety Dr. h. c. prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc. prehlásil jednu geniálnu myšlienku, ktorá v dnešných časoch platí ešte viac, ako v čase, keď ju predniesol na promócii študenstkého ročníka 2007/2008: My nemáme problém s chudobou pretože nevieme nakŕmiť chudobných a biednych, ale problém máme preto, že nevieme nasýtiť bohatých a zbohatlých...
amazing.girl
20.2.2019 16:05 | |
+28 -5
To povedala Matka Tereza
250918
20.2.2019 14:27 | |
+50 -24
Reagovať
je to smutná udalosť. Cítim s nimi. ale kladiem si otázku: keď tých päť rokov s takým vegetujúcim dieťaťom bolo najkrajších v ich živote, aké sú to potom roky o zdravými deťmi? nepreháňa to trochu? Žiadne mláďa s takým hendikepom v zdravej prírode neprežije. Iba ľudské mláďa nadopované chémiou.
amazing.girl
20.2.2019 16:20 | |
+29 -9
Pre nich to boli najkrajsie roky. Postihnute deti Ti totiz daju vsetko, cele svoje srdce. Zdrave dieta ma svoje zaujmy, kamaratov, istu mieru egoizmu, postihnute dieta ma len Teba..
sinkanzen
20.2.2019 14:18 | |
+18 -23
Reagovať
Vy svojmu decku strcite do ruky mobil od 5rokov , soplave grhlave to posielate do skoly, vy si fakt myslite ze ako dospele splodi zdraveho potomka??? Ale co ocakavate , ked sami chodite soplavi grhlavi do roboty s s poznamkou: a ved to prejde. Tak vam treba grhlosi, zdrave vnuca bude za desat rokov rarita
amazing.girl
20.2.2019 16:10 | |
+9 -8
A co si myslis ze v praveku sa zastavil zivot ked mal niekto soplik? A pritulil sa na tyzden k piecke? Tam musel ist lovit aj so zapalom pluc a vecer ho cakala len studena jaskyna. Zivot bol drsny. A neviem ako to suvisi s chorym Petkom.
sinkanzen
20.2.2019 17:02 | |
+4 -5
😁 dnes mam Metallicu v usiach Kill em all , to by sa ti nepacilo. Niekedy mam chut ten slogan uplatnit v praxi, hlavne v zimnom obdobi.....necital som si clanok o petkovi, lebo ho poznam, teda ten pribeh. Moj prispevok je reakcia na niektore uvahy preco pribuda chorych novorodencov, preco pribuda novorodencov predcasne narodenych, novorodencov s alergiami , atd atd.... Ale to je len moj subjektivny pocit☺ mala si sa dnes?
retardo_SK1
20.2.2019 17:35 | |
+2 -2
Amazing Girl - ľudia v jaskyniach asi soplík ťažko mali. A keď ho chytila skutočná horúčka, určite nikam nešiel. Zas zásoby sa nedopĺňali denne ako ty keď ideš do Marketu.
amazing.girl
20.2.2019 18:10 | |
+2 -4
Sink., ja ok. Bezne choroby tu boli aj za nasho detstva. A vtedy neboli mobily, tak sa neda na ne vsetko zhodit. Na ekologiu sa vtedy moc nedbalo, radioaktivitu na nas z vychodu poslali pozehnane, takze nemyslim ze dnesna doba je dako horsia pre zdravie. Teraz sa aj strava viac kontroluje ako kedysi
sinkanzen
20.2.2019 19:31 | |
+5 -3
Ano , mas pravdu. Choroby su takmer nezmenene. Zmenil sa pristup ludi k svojmu zdraviu a toho nasledky pocitujeme na dnesnej populacii......odbornici biju na poplach...dochadzaju nam antibiotika a vyskum sa im nevenuje. Bezne bakterie sposobujuce respiracne ochorenia su stale viac rezistentne......ak sa vratim v minulosti do svojho detstva.....v rocniku nas bolo asi 55deti v dvoch triedach. Mali sme spoluziaka s postihnutim, spoluziaka s mentalnym postihnutim(vypadol otcovi z auta) spoluziacky s obezitou, teda 1spoluziacku , ale nepamatam si , zeby niekto trpel alergiou alebo sennou nadchou. A taktiez si pamatam , ze ak bol niekto chory, bol doma. Pravda , vtedy sme chori nebyvali casto.....teda aspon my laznici na dedine.....a tento pristup sa kapanek rokmi zmenil
sinkanzen
20.2.2019 19:39 | |
+5 -3
Ja som tu uz spominal v minulosti pribeh kolegu z prace, ktory ignoroval caste nadchy, prechodil dokonca anginu....kava , cigaretka....infarkt myokardu ho pochoval ako 36r... Poznam zenu, ktora si myslela , ze nadcha nie je problem , kedze pracuje v kancelarii, staci jej cajickovat a cmulat neoangin , ked to na nu pride.,.uz je na invalidnom dochodku, nema ani 55r. Obstrukcny zapal pluc....ziva mumia je z nej. V podstate ste mi vsetci grhlosi ukradnuti, pokial na vas nenarazam v dopravnych prostriedkoch. Ak si nevazite sami seba , necakajte sucit od inych
peshugo7
20.2.2019 14:12 | |
+27 -18
Reagovať
Prečo neuviedol dátum, keď zbabelo ušiel od povinností a zanechal manželku s jej trápením samotnú?! Našťastie má milujúcich rodičov, ktorí suplovali úlohu zbabelého otca.
www.sisakoubek
20.2.2019 13:54 | |
+23 -6
Reagovať
Ak nevies kto je pindo tak sa radsej pozri niekolko rokou do zadu a budes vediet,ze to bol moderator po Slavke Halcakovej hitparade,kde uvadzal o hudbe ,slovenskych kapalach a adt.velmi dobry clovek a nezasluzil si take nestastie zazit
1janko0
20.2.2019 13:50 | |
+46 -3
Reagovať
Uprimnuuuuu..sustrast..rodine..vela siil..jaaj....boze malyy zlatyy bojovnicek...uz ho nic neboli uz mu je dobreee.....tu vidime co je v zivite dolexite...ne majetky..ne konta auta vily.. Too vsetko nevhsme tuu..toho vsetkeho nie dme vlastnici...leen..naajomnici.....rodina deti laska..objatie..... To je mooc mooc dolezitee.a zdrsvie prvorade......prepacte som sa rozvypraval...este raz rofine koju nahlbsiu uprimnu sustrast..a velaa vela siil...
brit30
20.2.2019 13:47 | |
+58 -10
Reagovať
Moja bývalá spolužiačka je 35 rokov sestrička v pôrodnici,a nedávno mi povedala že predčasných pôrodov je obrovské množstvo,ona sa stará o tie narodené deti v inkubátoroch a spomenula tiež svoje začiatky v 80-tych rokoch a vtedy vraj bol novorodenec v inkubátore rarita,,dnešná šialená doba nezdravý spôsob života mladých ľudí spojený s alkoholom,cigaretami,drogami,energetickými nápojmi,stravou dáva ľudom svoju platbu
udo1
20.2.2019 13:41 | |
+129 -3
Reagovať
S manželkou prežívame viacmenej rovnakú situáciu, s tým, že náš malý ešte žije. Pred pôrodom nebol ani náznak nejakého problému. Kto to nezažil na vlastnej koži nevie posúdiť aké to je. Aké ťažké rozhodnutia musia rodičia robiť denno denne, nehovoriac o tom ako to ovplyvní fungovanie rodiny, obzvlášť ak máte okrem chorého dieťaťa doma ešte jedno zdravé... U mňa sa často bije rozum so srdcom. Netreba nikoho súdiť, ani v prípade keď sa rodičia o také dieťa starajú, ani v prípade keď sa rozhodnú ho umiestniť do ústavného zariadenia.
lDlOT
20.2.2019 15:01 | |
+19 -6
Udo1, máš môj obdiv! Ja ďakujem Bohu za zdravé potomstvo a aj potomstvo môjho potomstva! Neviem, či by som to dokázal pri návale povinností a starostí dnešnej doby. To, že pred pôrodom nebol ani náznak nejakého problému neznamená, že ten problém tam nebol. Len ho nezachytili a nediagnostikovali. Diagnostika plodu počas gravidity je nielen obťažná, ale aj nebezpečná. Poznám prípad, kedy lekári sa dušovali, že odberom krvi plodu v maternici sa nič nemôže stať, pretože to robia bežne a majú v tom dlhoročnú prax a predsa poškodili plod až tak, že po pôrode dieťa skonalo. Videl som tú bolesť nielen matky, ale aj otca, ale aj ich rodičov. Nedá sa to opísať. Nuž a s tým súdením by som nebol až tak zdržanlivým, nakoľko zdravotnícky personál je z jednej časti ústretový a milý, ochotný a empatický, chápavý a nápomocný, ale z ďalšej časati sú to nenažraté hovädá, ktoré majú tú drzosť, že ti pred ťažkou operáciou na drzovku povedia, že buď obáločka a v nej 1000,-€ alebo 1000,- na pohreb...
Slobodnapandora
20.2.2019 13:34 | |
+35 -6
Reagovať
Poznám zopár ľudí, ktorí majú takéto a podobné deti...akoby sa s nimi vrece roztrhlo! A čo alebo koho môžeš obviniť...? Polské kravky...? Brazilské kuriatka...? Čínske kačky...? Alebo farmaceutických zabijákov? Alebo...stresmenov v politike? Koho...?
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Prémiové čítanie Šport Obchod TV Počasie Horoskopy
Slovenská mafia: Sýkorovci možno chceli zabiť Kočnera (podcast) Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Andrej Sekera (v strede) proti Ottawe nebodoval.
Sekera a Chára asistovali, Halák sedel iba na striedačke
Princ sa vzdal ofi ciálnych povinností. Mal tak urobiť na pokyn kráľovnej Alžbety.
Princ Andrew po škandále s Epsteinom († 66) končí: Pre kamoša pedofila prišiel o kráľovský plat
Claudia Sheinbaumová je primátorkou metropoly Mexika.
Brutálne násilie na ženách: Mesto Mexiko vyhlásilo výnimočný stav
Mali celý život pred sebou.
Smrť krásnej Violy († 34) oživila bolestivé spomienky: Beštiálne vraždy mladých žien, ktoré otriasli Slovenskom
Venus si za svoj výkon medzi čirlíderkami Lakers vyslúžila veľký potlesk.
Foto
Venus ukradla basketbalistom šou: Všetci sa dívali len na slávnu tenistku
Herec Andy Hryc
Podvod s narodeninovou oslavou Hryca má dohru: Nové trestné oznámenie na vicestarostu Karlovej Vsi
Politické strany sa nedohodli na spoločnom postupe do volieb
Opozičnú koalíciu pochoval Kiska: Exprezident uprednostnil ambicióznu predstavu pred dohodou
Nicole Scherzinger
Foto
Speváčka Nicole Scherzinger zbalila ďalšieho športovca: Fešák sa snaží preraziť aj v šoubiznise
2019: Takýto bol  príchod do Lúrd.
Príbuzný Gombitovej zabehol do Lúrd za 14 dní: Košický kňaz zvládol 2 400-kilometrový štafetový beh bez prestávky
Psík má pre chorobu veľa zdravotných problémov.
Dvojročný Ranger stále vyzerá ako šteňa: Rozkošné fotky nemeckého ovčiaka vám vyčaria úsmev na tvári
Americký prezident Donald Trump.
Američania sa vyhli veľkým problémom: Trump podpísal dôležitý dokument
Obyvatelia odpadky vyhadzujú von oknom.
Siahnu hlboko do vrecka: Za čistenie Luníka IX zaplatia Košičania vyše 60-tisíc €