Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
sobota 23. 11.
Klement
6°C  Oblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
23.02.2019, 18:00 | Tip od Vás | Slovensko

Diskusia: Ivan s manželkou šetrili na penziu, po minuloročnej bilancii ostali ako obarení: Za rok sporenia prišli o stovky eur!

354 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
12lorider12
28.3.2019 20:50 | |
+1 -0
Reagovať
Reagoval by som rovnako keby som sa do toho nerozumel. Využívate daňové úľavý na 3.pilieri? Max 180 eur ročne a vrátia ti späť 34 eur -predstavuje to +19%. Máš starú zmluvu? Prejdi do inej DDS, veď maš nato právo. Aké fondy mal nastavené? Akú výnosnosť mali? Nastavujú sa s ohľadom na vek klienta. Dá sa to všetko nájsť na nete - čím starší tým konzervativnejšífond resp. kombinácia fondov. Išiel fakt do mínusu alebo to bolo len chvíľkové kolísanie koncom roka 2018 a stratu si spôsobil práve preto, že vybral peniaze lebo keby počkal v januári 2019 šli trhy opäť do plus. čísel? Treba zvládať emočný stres. Zopakujem- reagoval by som rovnako, ako on, keby som sa do toho nerozumel.
sali5000
26.2.2019 16:34 | |
+4 -2
Reagovať
Som zvedavý ako dopadnú Prezidentské voľby tam nech sa ukáže aký sme patrioti! Ale ja tomuto národu verím,že vyhrá korupcia,rodinkárstvo a zlodejina. Tak do toho v Marci!
sali5000
26.2.2019 16:31 | |
+9 -1
Reagovať
Prosím vás ľudia kto z vás niekedy zarobil na investíciách v banke a zbohatol? a nebol samotným vlastníkom tej banky? Dovolím si odpovedať za vás všetkých - Nikto slušný a poctivý!
lucann
24.3.2019 09:39 | |
+1 -0
DDS-ky ZARABAJU NA NAS VDAKA NEZMYSELNYM POPLATKOM. DESIATKY EUR ROCNE. TO TREBA STOPNUT! VYTAZ PRI INVESTOVANI SU DDS-ky! VDAKA NASIM POPLATKOM. POZRITE SI VYPIS A HLAVNE POPLATKY!!! TO JE CHORE
sali5000
26.2.2019 16:28 | |
+2 -1
Reagovať
V doplnkovom má dedo cez7000eur? Ja tam mám po 5rokoch 365eur. Ono keby dedo zarobil 1500 do plusu nedalo by mu srdce a prachy by vrátil národnej. Treba vedieť investovať a nie všetko natrieskať do akciových fondov ktoré sa rapidne prepadli.
lucann
24.3.2019 09:33 | |
+2 -0
Treba vediet? Sa spamataj! Ked peniaze zarabaju tak zarabaju zhruba vo vsetkych fondoch. Ak nezarabaju tak mozem si akurat znizit stratu vyberom fondu. Ale nezmyselne poplatky si banky uctuju aj ked nezarabaju fondy. Je to cele zle!!! Do kedy!!! Mam treti pilier uz niekolko rokov. Keby mi neprispieval zamestnavatel tak kaslem tento system. Ak je dobry rok tak mam zisk par eur. Ale ak je zly ako 2018 tak som prisiel o vsetky prispevky zamestnavatela. A s tym oni hraju, leboto to niesu moje vlizene peniaze. Hoci v podstate okradli mna. A to vsetko vdaka blbyb blbym vymyslenym poplatkom. Kto dal take pravo bankam? Navysovat si kazdy rok poplatky ako sa im chce!!! Jediny kto ziska na dochodkovom systeme su banky. Kedy vycislia zisk bank vdaka poplatkom v DDS? MAJU NASE PENIAZE A MY ZATO PLATIME. TO KDE ZIJEME?
Peterxxx251
24.2.2019 20:37 | |
+15 -1
Reagovať
Banky na slovensku maju najvecsie zisky v ramci EU.Nuz na slovakoch sa dobre zaraba.Je to najvdacnejsi artikel,lebo vecsich hlupakov nenajdete nikde.
Woody123
24.2.2019 16:50 | |
+15 -0
Reagovať
Nezorganizuje niekto hromadnú žalobu na Tatrabanku ?
greenhorse
24.2.2019 18:51 | |
+6 -0
Skutok sa nestal,jedze akcionarom TB ma byt aj Kalinak.
lucann
24.3.2019 09:42 | |
+1 -0
Na vsetky dds-ky
nedbaly
24.2.2019 14:22 | |
+15 -2
Reagovať
Mňa by zaujímalo, kedy zase otvoria II. pilier, lebo ho chcem zrušiť.
sali5000
26.2.2019 16:36 | |
+2 -3
Dáš všetko mladšiemu ficovi. Nechaj to radšej banke.
machete53
24.2.2019 14:12 | |
+7 -2
Reagovať
Týto ľudia si za to mozu sami podpísali a súhlasili aj zo stratov aj keby im nedali ani korunu nezmôžu nič.dss na sk je podvod.vo svajci táto suma podľa zákona nemôže klesnúť pod investovanu sumu.na sk si z oveckami robia banky čo chcú.
DebiI
24.2.2019 17:49 | |
+5 -0
Toto hovorím od samého počiatku 3.piliera dds! Dokonca je to robené podľa schémy Ritchilda a Rockefellera na penzijné fondy USA, ktoré pravidelne krachujú v rozmedzí od 10 do 15 rokov od založenia, teda hneď po prvých výplatách...
lucann
24.3.2019 09:43 | |
+1 -0
Nase ddsky su ine. Lepsie. Hovada a kto im to dovolil!!!
machete53
24.2.2019 12:30 | |
+12 -3
Reagovať
DSS na Slovensku je podvod,dajú tam peniaze len blázni.idealne je si odkladať na dobrý úrok aspoň 3per.
sali5000
26.2.2019 16:37 | |
+6 -0
A to je kde? 365 banke?
popradskymato
24.2.2019 10:15
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
DebiI
24.2.2019 18:04 | |
+5 -0
...ako vždy nikto, lebo na Loóóóvensku je to tak! Ukradni ty komumnistickému oligarchovi milión, tak ťa zlynčujú, zničia, že tvoji potomkovia do pätnásteho pokolenia budú živoriť! Ale oni keď okrádajú mesiac čo mesiac 7,5 milióna o 4,64 pre moloch rtvs, ďalej je to 0,9 za SIPO, potom 2,5% pre reťazce, spotrebné dane najvyššie v EU, DPH na potraviny a lieky, ďalej ďalšie nezmyselné poplatky ako napr. registrácia vozidiel, neustále zvyšovanie cien kurzov autoškôl, a ďalšie výmysly sociálne cítiacich oligarchov vládnucej junty! Mesačne sme okrádaný jeden jak jeden minimálne o 160,- €!!! a to nehovorím o vymyslených pokutách na cestách!!!
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Prémiové čítanie Šport Obchod TV Počasie Horoskopy
Bývalý minister obrany Ivan Šimko
Exminister k Naďovi: Ide o zastrašovanie opozície a cirkus pred voľbami (podcast) Aktuality.sk
Revolučné gardy zatkli vodcov protestov
Iránci zatkli vodcov protestov: Podľa duchovného si zaslúžia smrť
Policajti našli u tínedžera nelegálne držanú pušku.
Policajti zatkli dieťa: Tínedžer sľuboval vystrieľať spolužiakov
Marija Butinová bola 17. augusta 2018 zatknutá.
Má teplé miestečko: Rusku, ktorú odsúdili za špionáž, zamestnáva štát
Líder britskej Labouristickej strany Jeremy Corbyn
Corbyn lanári Britov na svoju stranu: Čo všetko spraví, ak ho zvolia za premiéra?
Nespokojnosť vyhnala do ulíc desaťtisíce ľudí.
Foto
Alžírčania sa búria už 40. piatok po sebe: Masové protesty pre udalosť naplánovanú na december
Rozlúčka z kariérou priniesla aj slzy.
Foto
Cibulková zavesila raketu na klinec: Za posledné týždne som vyplakala veľa sĺz
Americký prezident Donald Trump
USA podľa Trumpa zvažujú zákaz e-cigariet mladším ako 21 rokov: Chceme chrániť deti
Francesca Tajé na zápase Juventusu.
Foto
Toto je najsexi fanúšička futbalistov Juventusu: Svetoznáma za pár sekúnd
prison bars all locked up
Džihádista zaútočil na väzenských dozorcov a ich krvou nakreslil srdce: Súd sa s ním nemaznal
Gordon Ramsay na dcérinej oslave rozhodne nešetril: Sila, koľko vysolil za vystúpenie Eda Sheerana
Gordon Ramsay na dcérinej oslave rozhodne nešetril: Sila, koľko vysolil za vystúpenie Eda Sheerana
Ošetrené ženy utrpeli pri bitke rôzne zlomeniny.
Foto
Nemocnica sa rozhodla ukázať röntgenové snímky zbitých žien: Foto č. 3 vami otrasie!
DVTK Miškovec.
Spanilú jazdu Slovana ukončil Miškovec: Belasých rozobrali v závere