Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
utorok 23. 4.
Vojtech
10°C  Oblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
16.02.2019, 10:56 | Správy | Zahraničné správy

Diskusia: Bývalý kardinál bol zbavený kňazstva: Pápež František vyhlásil nulovú toleranciu k obťažovaniu detí

33 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
1959okuliare
16.2.2019 14:47 | |
+7 -1
Reagovať
Každého kňaza pedofila by mal postihnúť svetský súd S TRESTOPRÁVNYMI NÁSLEDKAMI A KEĎ SA KŇAZOVI - PEDOFILOVI TAK ŽIADA SEXU S DEŤMI, ABY IM ZNIČIL ŽIVOTY, NECH HO TAM V BASE HRUBOKRKÍ NAKLADAJÚ, KOĹKO SA DOŇHO ZMESTÍ.
Tomas_Nagy
16.2.2019 14:56 | |
+5 -2
Mladá pani, veľký REŠPEKT a ÚCTA pred Vami. Fandím...
1959okuliare
16.2.2019 17:18 | |
+4 -1
Tomas- Nagy ...... ďakujem pekne. Želám Vám všetko dobré.
dorkabellka
16.2.2019 14:43 | |
+5 -0
Reagovať
nechápem, prečo po 50 rokoch a nie hneď, to je o čom???
tomi0333
16.2.2019 13:41 | |
+9 -0
Reagovať
Uvidíme, či bude dôsledný pápež František a Chautur bude zbavený kňazstva.
Tomas_Nagy
16.2.2019 14:10 | |
+3 -3
Zarážajú ma tu poniektorí diskutéri a ich názory... Súhlasím s prezumpciou neviny, lebo nie je všetko zlato, čo sa blyští, ale to, že sa pápež rozhodol takto v McCarrickovom prípade niečo značí. A stačí si pozrieť fotku Mc Carricka v plavkách, na ktorej objíma okolo pása mladého polonahého chalana. Hnusia sa mi ľudia, ktorí sa robia hlúpymi a tvária sa, že nič! Aj Fritzl je podľa nich úbohý deduško, ktorý pri preberaní zemiakov v pivnici náhodou našiel svoju zmiznutú dcéru s deťmi. A zase to má na svedomí židovská lobby, George Soros a slniečkári! Tupá vláda, tupý národ (česť uznaniahodným výnimkám). Aký richtár, taká dedina! "Bleju, velebnosti..."
Feroo338-1
16.2.2019 14:16 | |
+1 -3
Tomas_Nagy: Mam taky pocit, ze teba rodicia 14 dlhych rokov nasilu nutili chodit ministrovat. Tebe sa tam chodit zrejme velmi nechcelo, tak teraz ked si od rodicov uz nezavisly, teraz im robis len na truc.
Tomas_Nagy
16.2.2019 14:24 | |
+2 -2
Fero338-1, mojich rodičov ani mňa neurazíš, lebo podľa Tvojich príspevkov nemáš empatiu a tobôž inteligenciu.
peterpans.ok
16.2.2019 12:44 | |
+5 -1
Reagovať
Tento problem je aj u moslimov, bohuzial moc a bohatstvo imanov je prilis odstrasujuca aby ktokolvbek z nich prehovoril. Dobre vedia, ze ich to moze stat zivot. Boja sa. Len tak pre informaciu, ak sa zena moslimka rozvedie a chcela by sa vratit k muzovi, nemoze sa za neho vydat az kym sa neozeni za ineho muza a az potom co s nim ma sexualny akt a rozvedie sa s nim, moze sa znova vydat za muza, s ktorym mala rozvod. Tuto rolu hodinove manzela, beru na seba casto imani, ktori maju na to specialnu miestnost v mesite.
Tomas_Nagy
16.2.2019 13:11 | |
+2 -2
A pokiaľ Svätý otec František zbavil kňazstva Theodora Edgara McCarricka cirkevných hodností a kňazstva, tak vedel prečo, lebo v tom tkvie odpoveď na daný problém.
kocianka
16.2.2019 12:37 | |
+4 -2
Reagovať
Na strednom Slovensku sa podpisovala do Ríma pápežovi Petícia za odvolanie biskupa Mariána Chovanca z vedenia Banskobystrickej diecézy. To viac a bližšie o tom neviem, nemám správy. Ale veľmi veľa ľudí ju podpísalo. Bola som až prekvapená.
Dedko7
16.2.2019 12:32 | |
+2 -2
Reagovať
Verte v Boha a nie fararoch Frantisek by mal jednoznacne zrusit celibat bez debaty.Ak to neurobi on neurobi to uz hadam nikto ziaden papez.Lahke by to nebolo vsetci by ho isli ukrizovat
Dedko7
16.2.2019 12:30 | |
+3 -4
Reagovať
Jeden skandal za druhym co sa tyka zeuzivania deti knazmi tomuto nejako neverim na 100% kedze v juesej je bezne np.aj obvinovanie znamych hercov spevakov starymi defkami za obtazovanie pokusy za znasilnenie atd.Spomenu si na to po 20,40,50 r.Aj Levinsku klinton znasilnil?
Tomas_Nagy
16.2.2019 12:25 | |
+6 -2
Reagovať
Na túto tému odporúčam pozrieť si z dielne Netflixu dokumentárny seriál The Keepers (2017). Nájdete ho na stránke www.freeserial.to. Ako páni farári zneužívajú spovede, aby ovládali zneužívané deti na vlastné sexuálne chúťky. Odpor!!!
Feroo338-1
16.2.2019 12:27 | |
+1 -5
Judepropaganda od judemedii. To uz vlastne nepotrebuje ziadny dalsi komentar, stacia len tieto dve slova..
Tomas_Nagy
16.2.2019 13:02 | |
+3 -1
Feroo338-1, na rozdiel od Teba som od 6 rokov miništroval takmer po moju 20-tku. Som krstený rímokatolík, verím v Pána Boha, ale nie v Cirkev. V roku 2005 som bol na spovedi, kde sa ma vtedajší odorínsky dekan spýtal ako prvé, či sexujem. Keď som mu odpovedal: "A vy, duchovný otče?", odmietol mi dať rozhrešenie... Nech si ho drží celý život. S kým si kto líha do postele, je každého súkromná vec. 5. Božie prikázanie vraví: "Nezabiješ", t.j. nevezmeš niekomu život. Kto by sa dal vedome zabiť? 7. Božie prikázanie vraví: "Nepokradneš", t.j. nevezmeš niekomu, čo nie je Tvoje. Kto by sa dal vedome okradnúť alebo lúpežne prepadnúť? 6. Božie prikázanie vraví: "Nezosmilníš, t.j. nevezmeš si niekoho telo bez jeho súhlasu... A navyše nebudeš zastrašovať dieťa v núdzi cez svoj postulát kňaza. Čiže na Tvoju odpoveď argumenty, oproti tým Tvojim. A pokiaľ som sa dobre učil náboženstvo a katechizmus, tak Starý zákon vychádza zo židovskej Tóry, Ježiš bol pôvodom Žid, ako i proroci pred ním a apoštoli po ňom. Rímsko-katolícka cirkev bola uznaná rímskym cisárom Konštantínom I. Veľkým v roku 313 tzv. Milánskym ediktom so sídlom v Ríme, preto to pomenovanie (RKC). Cirkevná šľachta si zle vyložila Ježišove slová: "Nechajte maličkých prísť ku mne, lebo ich je Nebeské kráľovstvo" (Mt 19, 13-15, Mk 10, 13-16, Lk 18, 15-17) a vodí si deti do svojich spovedníc, kostolov a spální. Paradoxom je, že ich nezaujíma 6. Božie prikázanie, nech má jeho výklad pre nich význam akýkoľvek.
Tomas_Nagy
16.2.2019 13:25 | |
+3 -1
Opravujem jedno svoje tvrdenie: S kým si kto líha DOBROVOĽNE a BEZ FYZICKÉHO,ČI PSYCHICKÉHO nátlaku do postele, je každého súkromná vec. Zvýraznené slová sú najdôležitejšie!
Feroo338-1
16.2.2019 13:49 | |
+1 -3
Ja len nechapem naco si ty tolke roky ministroval, ked dodnes nepoznas bozie Desatoro, neriadis sa nim, ba vlastne nepoznas ani len jeho zmysel... Pritom Desatoro tu bolo uz davno pred Kristom a jeho cirkvou.
Tomas_Nagy
16.2.2019 14:16 | |
+4 -0
"Miluj blížneho svojho, ako seba samého." Nie som svätec, ani sa zaňho nepokladám, ale podporovať pedofíliu ako formu útlaku považujem za scestné a choré. McCarrick nech sedí a hnije v base a premýšľa nad sebou, ak sa tohto dopustil... Aspoň v tom svetskom ponímaní, v tom posmrtnom rozhodne aj bez nášho pričinenia Pán Boh.
sinkanzen
16.2.2019 12:21 | |
+3 -3
Reagovať
Mozno budete prvy clovek, ktoreho si zacnem vazit z tohoto pofiderneho zoskupenia "katolikov"
Feroo338-1
16.2.2019 12:25 | |
+2 -5
Praveze Frantiskova vaznost medzi katolikmi coraz viac klesa, kedte paktuje viac so slnieckarmi, nez nacuva prosbam veriacich.
Tomas_Nagy
16.2.2019 13:22 | |
+3 -0
Ak raz, Fero338-1, zneužije alebo znásilní Tvoju 78-ročnú severokórejsku dcéru alebo Tvojho 67- ročného severokórejskeho syna juhokórejský vojak alebo cirkevný prelát, hádam sa spamätáš. No podľa mňa budeš na základe Tvojho zabetónovaného intelektu tohto zvrhlíka, možno celú juhokórejsku armádu nosiť na rukách, lebo dcéra si užila a syn sa niečo naučil. Takú tupú hyenu ako si Ty je radosť mať v tomto štáte!
Feroo338-1
16.2.2019 13:55 | |
+0 -3
Tomas_Nagy: I ked sa nazorovo asi nezhodneme, musim ta pochvalit za snahu a za tvoju bujnu fantaziu si aj tak zasluzis odo mna velke Plus. :)
Tomas_Nagy
16.2.2019 14:27 | |
+3 -0
Tvoj názor nepotrebujem, ale snáď verím, že si nebudeš musieť prejsť krížovou cestou, keď niekomu Tebe blízkemu hockto ublíži a Ty budeš hľadať porozumenie a podporu.
kocianka
16.2.2019 12:15 | |
+10 -1
Reagovať
Neviete náhodou, ako sa pohlo s biskupmi M. Chautur a M. Chovanec? Či sa to zmietlo pod koberec.... Alebo ako ? Lebo to vyvoláva pohoršenie. Mimochodom ľudia na strednom Slovensku aj v Nitre by vedeli rozprávať. Aj na slovenských biskupov by sa mal pápež pozrieť...
Feroo338-1
16.2.2019 12:23 | |
+2 -9
Ty mas vari nejaku osobnu skusenost, ked sa tak zaujimas o trest pre biskupov? Alebo ti k ich exemplarnemu trestu stacia len plytke kydy z agentury: "Jedna pi.ca povedala"?
Aktuality.sk Správy Eurovoľby 2019 Šport TV program Počasie Horoskopy
Petr a Martin
Rodinu Hrdličkovcov pozná málokto, z Československa urobili automobilovú veľmoc Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Kristinu
Smútok v ruskom športe: Krásnu boxerku a bývalú hádzanárku († 26) našli mŕtvu
Auto zostalo
Vážna nehoda pri Jablonici: Po zrážke kamióna a osobného auta zasahoval vrtuľník
Malý Louis sa
Foto
Princ Louis oslavuje svoje prvé narodeniny: Pozrite sa na rozkošné zábery, ktoré nafotila mama Kate
Foto
Veľa nechýbalo: Cibulková si odchod skoro rozmyslela
Handcuffs
Väzeň sa po vyše 10 rokoch na úteku prihlásil na polícii: Jeho dôvodu nebudete chcieť uveriť
Skok ďaleký: Pri
Roztomilejších súťažiacich ste na Slovensku ešte nevideli: Tieto králiky doskočia aj tri metre
Novinárka Lyra
Smrť novinárky († 29) mal byť teroristický čin: K zodpovednosti za vraždu sa prihlásili militanti
Srílančanov
Hrozivá bilancia obetí útokov na Srí Lanke: Pri atentátoch zahynulo 310 ľudí
Chatár Viktor
Foto
Na horách sa starajú o pohodlie turistov, čas na seba prichádza až potom: O akej dovolenke snívajú chatári?
John Klingberg sa
Dallas do semifinále konferencie, Carolina si vynútila siedmy zápas
Donald Trump,
Trump si to nemohol odpustiť ani pri kotúľaní vajíčok: Naozaj riešil pred deťmi takéto témy?
apríl 2019:
Herec Andy Hryc otvorene o boji so zdravotnými problémami: Čo mi ničí zdravie!